REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Warszawa

REKLAMA

# Franz

22.04.2022 02:20

Tyle mądrych prezydentów miast rozpędziło toto n acztery wiatry a Warszawa dalej trwa w tym [.....].
Wszystkie środki gdyby przekazano beszpośrednio wszystkim komendom dzielnicowym Policji w W-wie odrazu poprawiłoby się wszystko.

# zzx

22.04.2022 05:28

za takie myki to wylatuje z hukiem komendant.
ci nieudacznicy zawsze mają na wszystko jedno wytłumaczenie ".... służy ratowaniu życia i zdrowia..." a tak naprawdę to pierwszymi beneficjentami takiego stwierdzenia jest sama SM bo to praca w tej formacji wielu funkcjonariuszom uratowała życie - w normalnej firmie pracy by nie dostali i umarli by z głodu.

# CHRZEŚCIJANIN

22.04.2022 09:12

w urzędzie miasta Ożarowa podobnie kupowano dawniej sprzęt techniczny - wymagane parametry przetargowe wskazywały jednoznacznie na konkretny wyrób konkretnego producenta. Wygląda na to że urzędnicy generalnie nie wysilają się zbytnio po wcześniejszych odwiedzinach ewentualnego oferenta chociaż myślenie ponoć nie boli

REKLAMA

# Madbutcher

22.04.2022 13:26

Przypomniała mi się akcja z Czech z przed kilku lat: w przetargu na samochód służbowy dla prezydenta jakiegoś miasta podano dokładne wymiary pojazdu (co do centymetra) - długość, szerokość i wysokość. No i okazało się, że warunki przetargu spełnia tylko aktualny model Audi A6 :)

# Wawka

22.04.2022 15:31

Franz jak widać po twoim komentarzu nie tylko nie znasz struktury policji w Wawie ale tez zasad finansowania w budżetówce.. jak najbardziej możemy zlikwidować Straż Miejska ale za zaoszczędzone pieniądze możemy co najwyżej zatrudnić po dzielnicach kolejnych zbednych urzędasów pijących 8 godzin kawę.
Oczywiście wtez musisz zdać sobie sprawę że te zgłoszenia co wpływają do strażników wpływać będą do policji co przełoży się np na wydłużenie oczekiwania na policję bo będą realizowali zadania dotychczas należące do miejskich czyli nielegalny handel, parkowanie czy zwożenie pijanych. Bo te zadania nie znikna wraz z strażą. I żeby nie było że jestem jakimś fanem miejskich. Zanim zacznie się krzyczeć na jakiś temat trzeba poznać realia. Jest to tak samo potrzebna sluzba jak każda inna tylko trzeba w niej pozbyć się patologii.

# zzx

22.04.2022 18:35

1. na początek wysadzić grubasów z samochodów i niech np. na kontrolę stref mieszkańca chodzą pojedynczo , a nie jeżdżą parami gdzie jeden sprawdza identyfikatory a drugi pierdzi w siedzenie w samochodzie,
2. zreorganizować stanowisko dyspozytorów dzielnicowych bo na interwencje obojętnie w jakiej sprawie w tym samym rejonie są wysyłane patrole do każdej interwencji i realizują tylko jedną bo już kolejnej się nie da - realizują w kolejności wpływu zgłoszenia i w ten oto sposób najnormalniej w świecie nie mają czasu na terminowe realizowanie zgłoszenia - moje np. zrealizowali po 10 dniach.
to tylko taki przykład z życia wzięty choc podobno maja priorytety czyli: ratowanie życia i zdrowie, potem zakłócanie porządku publicznego i dalej już w kolejności jak wpływają i nie ma to żadnego znaczenia że zapier...ją po warszawie samochodami i puszczają przez rurę wydechową nasze pieniądze jednocześnie nic nie robiąc. Może trzeba ich przesadzić na rowery jest tyle ścieżek że wszędzie dojadą i dla zdrowia też będzie pożytek no i jaka prezencja kiedyś by była.....wreszcie ptaszki nie miały by daszków .

REKLAMA

# Panjan

26.04.2022 07:45

#CHRZEŚCIJANIN
No więc takie zapisy w przetargu to nie wynik braku myślenia, lecz wprost przeciwnie - kombinowania.
Po prostu przetargi ustawia się tak by wymogi spełniał produkt konkretnej firmy. Przykład z Czech w komentarzu Madbutchera. Nie jestem zwolennikiem likwidacji SM ale na pewno potrzebna jej głęboka reforma. Niestety prezydent naszego miasta zajmuje się polityką krajową a nie kierowaniem administracją stolicy. Ryba psuje się od głowy.

# Bimber

21.05.2022 16:26

Tak długo Straż Miejska będzie nieudolna jak długo będą nią rządzili Emeryci Policyjni . Nie jest tajemnicą że jest to przechowalnia nieudaczników Policyjnych i sposób żeby dorobić na emeryturce.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA