REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# bem

07.07.2017 10:35

Rezygnacja z budowy ścieżki rowerowej nie jest dobrym pomysłem. Jadac ulica, w razie kolizji z autobusem czy samochodem nie ma gdzie zjechać. Natomiast w ciagu pieszo- jezdnym( który i tak jest tylko po jednej stronie) już teraz jest tam problem w mieszaniu się ruchu pieszego i rowerowego.Wiele osób jeździ z dziećmi i na pewno nie będą jezdzic po jezdni razem z samochodami. A autobusy i samochody nie będą przestrzegać ograniczenia do 30.Już teraz tego nie robią.Po zwolnieniu przed progiem, od razu przyspieszają, chcąc "nadrobic" czas lub jeśli nie idzie nic z przeciwną, jadą środkiem jezdni pomiędzy progami.
Rowerzystów jets tam wielu, bo tereny Forty piękne i wszyscy uczestnicy ruchu powinni być oddzieleni od siebie, tak ci mniej chronieni byli bezpieczni.

# diosa

07.07.2017 13:30

Nie wyobrażam sobie jazdy po ulicy z dzieckiem tuż obok samochodów - za wiele niebezpiecznych sytuacji widziałam. Jak napisał przedmówca bardzo wielu kierowców przekracza tu dozwoloną prędkość a przecież w okolice Fortów Bema przyjeżdżają rodziny z dziećmi z całej Warszawy - często właśnie na rowerach więc zbudowanie oddzielonej od jezdni ścieżki rowerowej jest bardzo potrzebne.

# bitdust

07.07.2017 13:56

Jeżdżą tu rodziny z dziećmi bo jest ładnie i zielono, wytnijmy drzewa i zalejmy wszystko betonem żeby rozbudować ulice, dorzućmy parkingi bez cienia i dziwmy się potem, że się brzydko zrobiło i jakoś nieciekawie, a w zaparkowanych samochodach potworny upał.

REKLAMA

# REX

07.07.2017 15:58

Głupie bydło samorządowe+ lemingi wszystko zdewastują.Nawet ostatnie przyjazne ludziom miejsca,takie jak ta ulica. Mój przedmówca dobrze napisał. Niech zaleja wszystko betonem.Wtedy będzie GIT. BYDŁO !!!

# Never

07.07.2017 17:28

Czy jest jakaś możliwość zawetowania tej skrajnie głupiej decyzji?? Przecież jest parking płatny 2 złote za dobę? Czy ktoś wie ile drzew ma byc z tej okazji wyciętych?

# Agneta

07.07.2017 19:08

Cóż to za pomysł by jeździć z dziećmi po ulicy - a akurat w tym rejonie to właśnie rodziny korzystają ze ścieżki rowerowej. Przecież tam jeżdżą autobusy... ile to potrzeba by stracić równowagę przy przejeżdżających autobusach. Bez wyobraźni w ogóle. Może już lepiej parking w parku zrobić piętrowy skoro brakuje miejsc. Ścieżka powinna być bezpieczna.

REKLAMA

# Momale

07.07.2017 22:22

I tak niewielu rowerzystów jeździ ścieżką rowerową, nieważne czy to Obrońców Tobruku czy Prymasa Tysiaclecia, zasuwają ulicą, mimo ścieżki obok, bez oświetlenia, bez odblasków, po zmierzchu, w deszczu i myślą że skoro oni widzą oświetlone auto to ono równieź widzi ich, przemykając z nienacka w poprzek..

# jel

07.07.2017 23:25

Rodzice z dziećmi do lat 10 muszą jechać chodnikiem, jeśli któryś rodzic nie chce aby jego dziecko jeździło z nim albo bez niego pomiędzy 10 a 18 rokiem życia po ulicy to niech zadziała w sprawie zmiany przepisów.

# Rex

08.07.2017 01:45

I ja podbijam, że to idiotyczne. Zostawcie ostatnią fajną ulicę w spokoju!

REKLAMA

# Rex

08.07.2017 01:48

Rowerzyści mieszają się z pieszymi i nie ma problemu. Po co mieszać ich teraz z samochodami! Nie mają chyba na co pieniędzy wydawać.
Nie wiem jak z parkowaniem, ale chyba się jakoś samochody upchnęły na parkingu między boiskami a placem zabaw?

# wzieli

08.07.2017 08:50

To fatalny pomysl z ta przebudowa! Obecnie ulica jest kameralna i "zielona". Po przebudowie bedzie pewnie betonowy koszmar z kostka bauma. Po co miejsca parkingowe kosztem zieleni? Niech wspolnoty z okolicznych osiedli na swoim terenie wyznacza parkingi a nie wymuszaja niszczenie okolicy! Dla gosci wystarczy parkin osir. 2zl dziennie to nie majatek.

# Czytelniczka

08.07.2017 14:20

Lazurowa była ładniejsza.

REKLAMA

# azst

08.07.2017 21:20

#Rex napisał(a) 08.07.2017 01:48
Rowerzyści mieszają się z pieszymi i nie ma problemu. Po co mieszać ich teraz z samochodami! Nie mają chyba na co pieniędzy wydawać.

Jest problem, jak ktoś rowerem chce jechać szybciej niż 10 km/h. Ja np. poruszam się komunikacyjnie a nie rekreacyjnie i wolę jechać po jezdni (maksymalna dopuszczalna prędkość na tej ulicy to 30 - jadę niewiele wolniej), gdzie jestem dobrze widoczny i wyjeżdżające z podporządkowanych samochody nie wymuszaja na mnie pierwszeństwa, co jest nagminne gdy jedzie się DDR. Jak mam wlec się za pieszymi, to sorry, szybciej dojade samochodem niz rowerem.

# skafanderek

09.07.2017 06:51

Rezygnacja ze ścieżki rowerowej to idiotyczny pomysł. Ani nie posłuży kierowcom - bo wszyscy będą musieli zwalniać za rowerem, ani nie posłuży rowerzystom - z wiadomych względów. Miejsce gdzie jeździe się z dziećmi (fory) także tymi starszymi (z młodszym można jechać po chodniku) to jednak idiotyczny pomysł. Rozumiem, że obecny system wspólny pieszo-rowerowy nie jest najbezpieczniejszy i niewygodny dla pieszych. Nie zastępujmy jednak tego jeszcze gorszym rozwiązaniem. Wiem, ze drogi rowerowe to kolejny asfalt, a to nie tylko koszty ale i ekologia, ale w tym wypadku a) kwestia bezpieczeństwa b) wsparcie ruchu rowerowego, który rozwija się w mieście tam gdzie powstają ścieżki - moim zdaniem uzasadnia tę sytuację.
Pamiętajmy ścieżki rowerowe to wspólna sprawa i rowerzystów i kierowców i pieszych!
Jako absolutne minimum i może jakiś kompromis to pas rowerowy na jezdni.
O ile pamiętam tam nawet nie wszędzie obowiązuje 30 km, jest też nieprzyjemny (dla rowerzysty) łuk i jak wiadomo prawie nikt tego 30 km/h nie respektuje. Będzie to jakiś promil kierowców i to się nie zmieni pewnie szybko.

 eRDe

10.07.2017 00:59

#skafanderek napisał(a) 09.07.2017 06:51
Pamiętajmy ścieżki rowerowe to wspólna sprawa i rowerzystów i kierowców i pieszych!

Tylko żeby cykliści jeździli po DDR, a nie po jezdni, jak to ma miejsce na wielu ulicach.

REKLAMA

# Hg7

12.07.2017 10:55

#Never napisał(a) 07.07.2017 17:28
Czy jest jakaś możliwość zawetowania tej skrajnie głupiej decyzji?? Przecież jest parking płatny 2 złote za dobę? Czy ktoś wie ile drzew ma byc z tej okazji wyciętych?

Drzew ma być wyciętych ponad 300 sztuk.

# Hg7

12.07.2017 10:57

#Agneta napisał(a) 07.07.2017 19:08
Cóż to za pomysł by jeździć z dziećmi po ulicy - a akurat w tym rejonie to właśnie rodziny korzystają ze ścieżki rowerowej. Przecież tam jeżdżą autobusy... ile to potrzeba by stracić równowagę przy przejeżdżających autobusach. Bez wyobraźni w ogóle. Może już lepiej parking w parku zrobić piętrowy skoro brakuje miejsc. Ścieżka powinna być bezpieczna.

Zgodnie z Przepisami Ruchu Drogowego, opiekun z dzieckiem do lat 10 może poruszać się chodnikiem.
Parking piętrowy w parku?Litości.Kto za to zapłaci?

# jkg7

12.07.2017 11:00

#REX napisał(a) 07.07.2017 15:58
Głupie bydło samorządowe+ lemingi wszystko zdewastują.Nawet ostatnie przyjazne ludziom miejsca,takie jak ta ulica. Mój przedmówca dobrze napisał. Niech zaleja wszystko betonem.Wtedy będzie GIT. BYDŁO !!!

Tak samo myślałam o TOBIE, jak parkowałeś na łuku drogi przy wjeździe na Osiedle Ogrody Bema.Stać go mieszkanie o dużym metrażu a już żałuję na wynajęcie miejsca parkingowego.

REKLAMA

# Doti

12.07.2017 11:16

Uwaga!Rodzice wytaczają najcięższą broń.Piszą -"to skrajnie niebezpieczne aby dziecko jechało rowerem po jezdni"Oczywiście to manipulacja, bo zgodnie z przepisami mogą jechać z dzieckiem rowerem po chodniku.W pseudotrosce o bezpieczeństwo przedłużenia swoich genów, nacierają by wyciąć 300 drzew.Tak Wasze dzieci będą na pewno bezpieczniejsze jak wytniecie drzewa , porobicie więcej parkingów(większy ruch samochodów i większe zanieczyszczenie powietrza)I najczęściej są to rodzice , którzy chorują na samochodozę i mają sporą nadwagę.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA