REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# kia

10.05.2012 08:29

Wszystko fajnie, jeżdżę tamtędy codziennie. I co widzę? Matki z dziećmi, które chodzą do sklepiku osiedlowego W OGÓLE nie rozglądają się przechodząc przez ulicę W NIEDOZWOLONYM miejscu. A to jest najtańszy sposób na uniknięcie wypadków.

# norbitek

10.05.2012 09:09

Najgorsze jest to, że przez brak świateł w ciągu ulic Odkryta-Nowodworska-Świderska więcej samochodów jeździ tymi ulicami zamiast zbiorczą Światowida. Niestety tędy jest szybciej.

# kaskas

10.05.2012 15:21

Ja jeżdżę Odkrytą kilka razy dziennie i faktycznie zdarzają się kierowcy mocno łamiący ograniczenia prędkości, tylko jak zauważył/a kia, to piesi najczęściej nie zwracają uwagi na własne bezpieczeństwo i tu już nie ma większego znaczenia czy samochód jedzie 80 czy przepisowe 50 km/h...
A co do wypadków, to ciekawi mnie ile potrąceń pieszych miało miejsce w ostatnich 2-3 latach na ul Odkrytej, bo szczerze mówiąc nic mi się nie przypominam...
I mam jeszcze wielką prośbę do Pana Marcina Korowaja, zanim rozpocznie Pan kolejną akcję zbierania podpisów proszę lepiej się przygotować: dokładnie sprawdzić alternatywy, wysłuchać z uwagą mieszkańców, którzy mają inne spojrzenie i w tedy dopiero "ruszyć do boju". Jak na razie odnoszę wrażenie, że usłyszał Pan pewne głosy o "potrzebie" progów na Odkrytej i wykorzystując wypadek na innej ulicy (tego zupełnie już nie rozumiem) chce Pan zrobić trochę szumu wokół własnej osoby :(

REKLAMA

# z Dąbrówki

10.05.2012 15:23

Petycja nic nie da przy obecnym burmistrzu. Już nie jedni mieszkańcy odchodzili z kwitkiem w sprawie progów. Dzielnica w swojej bezczelności proponuje najbardziej upartym petentom np. samosfinansowanie progów przez mieszkańców.

# skaut78

10.05.2012 18:00

Do kaskasa. Wytłumacz mi, jeżeli idiota jadący ulicą Odkrytą z predkością 100 i wiecej km/h, wyprzedzający na pasach itd. wpadnie w matke z dzieckiem. To co to bedzie, nie uwaga pieszych? Przy tak wąskiej ulicy, z tą predkością łatwo stracić panowanie nad autem. A znasz przysłowie "Mądry Polak poszkodzie" ile chciałbyś zobaczyć czarnych worków na ulicy Odkrytej żebyś stwierdziłe że rzeczywiście, progi są potrzebne. Troche wyobraźni człowieku. Trzymam kciuki za radnego Korowaja ,mieszkanców którym co się chce i ich akcje. Mniej takich malkontentów jak ty.

# mieszkaniec1

10.05.2012 18:29

codziennie jeżdżę Odkrytą i to co wyprawiają kierowcy w głowie się nie mieści... jadąc przepisowe 50 km/h stwarza się zagrożenie dla siebie (może ktoś wjechać w tył) i dla innych jak podczas wyprzedzania ktoś spowoduje wypadek... tak 50 km/h nikt tam nie jeździ nawet autobusy... nie mówiąc już o wywrotkach z pobliskich budów, które powinny jeździć Światowida...
proponuję aby pomiędzy 7-9 i 16-18 Policja albo SM stawała z foto radarem, najtańsze rozwiązanie

REKLAMA

# mała

10.05.2012 19:28

Kaskas ty jeździsz, a ja mieszkam. To jest dramat. Jestem jak najbardziej za.

# Nowodwory

10.05.2012 19:44

Walczyć zawsze można a ile ulic na Białołęce nie ma twardej nawierzchni przykłady z brzegu część ul Grzymolitów, Książkowej a Wam się progi chce, przestrzegajcie przepisy o prawie ruchu drogowym i będzie ok.

# Observer80

10.05.2012 21:16

Hmm, rzeczywiście pan radny sobie robi promocje. Oczywiście więcej hałasu o nic. Problem na Odkrytej nie powstał wczoraj, nie rozumiem także tej akcji ze zbieraniem podpisów. Przecież dzielnicą nie rządzi PiS czy jakieś SLD tylko PO słownie Platforma Obywatelska. Z której owy radny jest, więc w czym problem jeżeli to taki świetny pomysł? Jeżeli pan radny razem z jaworskim robi jakąś wewnątrz partyjną akcję wywrotową to niech nie robi tego za pieniądze mieszkańców. Faktycznie łatwiej tam postawić fotoradar, ale także niech mamusie z wielkimi kuframi nie wchodzą na jezdnię, bo nawet jazda 20 km/h nie pomoże. Jeszcze wracając do kwestii progów to może jest w firmie produkującej progi jakiś znajomy? Na tzw jerzykową wieżę ma iść 60 czy 30 tys? W każdym razie strasznie drogo. Taniej by wyszło montowanie budek na okolicznych blokach.

REKLAMA

# tubylec

10.05.2012 21:27

Kierowcy zbyt szybko jeżdżą po uliczkach Białołęki. Nie zwracają uwagi na prechodniów i auta wyjeżdżające z bocznych uliczek. Niczym stado pędzących koni wypuszczonych na wybieg. O wypadek nie trudno a wyobrażni brak za grosz. Na wielu ulicach naszej dzielnicy przydałby się progi zwalniające. W wielu przypadkach też ulice są zastawione autami a ich szerokość nie pozwala na wyminięcie się dwóch aut. W tych przypadkach kłania się brak wyobrażni zarządzających drogami, bo gdzie są zakazy parkowania czy postoju ?!!??? Żenada. Jeśli władze tej dzielnicy nie wezmą się również za te sprawy, czyli bezpieczeństwa, to przy urnach będą o tym pamiętali mieszkańcy tej dzielnicy.

# nowodworzak

10.05.2012 22:17

kaskas
mieszkam przy Nowodoworskiej i w ciągu ostatniego roku byłem świadkiem dwóch potrąceń pieszych na przejściu w pobliżu Osady Rybackiej.

# tomasz

11.05.2012 07:08

Observer !!!! Człowieku zastanów się co piszesz, "niech mamusie z wielkimi kuframi nie wchodzą na jezdnie"!! O zgrozo, widziałeś w sobote, czy w niedziele masę rodzin z dziećmi spacerujących przy tej ulicy? Przy takim natężeniu ruchu z "mistrzami prostej" za kierownicą, o wypadek nie trudno. A jeszcze zarzut że może ktoś ma znajomego w firmie montującej progi. To takie polskie. Opluć, skrytykować, a samemu nic nie robić.

REKLAMA

# KOKO

11.05.2012 08:41

Radny Korowaj znowu stawia się za mieszkańcami, szkoda, że radny odpowiadający za mój okręg, zaktywuje się dopiero przed wyborami... :( Progi przejezdne dla autobusów to dobry pomysł.

 ragozd

11.05.2012 10:30

chciałbym przypomnieć, że przed przebudową Nowodworskiej progi spowalniające tam były. Zaś przyspieszające z 30 do 50 km auto jest cichsze niż pędzące 100 km/h i zużywa mniej paliwa (a dodatkowo efektywniej - większy % energii przekazywany jest na pracę). Jazda o kropelce to właśnie ciągłe przyspieszanie a potem jazda na odciętym paliwie (bez gazu). Dodatkowo - 2/3 ludzi w warszawie porusza się komunikacją miejską - głos kierowców to głos mniejszości - niektórzy radni już to wiedzą - brawo panie Korowaj, minusik dla pana Tumasza.

# Tomek L.

11.05.2012 16:33

Radny Marcin Korowaj ma racje, zgadzam się z tobą "ragozd", był tam próg. Korowaj słusznie zauważył, że przez progi nowego typu przejeżdża się płynnie, na stronie radnego Marcina Korowaja znalazłem film na temat tych progów, obejmuje temat całościowo: www.korowaj.net wpis z datą 6 maja.

REKLAMA

# Grobson

11.05.2012 18:29

Widziałem film na stronie radnego Korowaja, powiem tak, nic nie trzeba dodawać w temacie, czarno na białym, popieram inicjatywę Korowaja, progi trzeba wstawić ale ten nowy typ co widać na filmie.

# M.Mosznal

12.05.2012 16:57

Dzięki takim osobom zyskujemy poparcie frajerów. Spoko koko nie liczcie, że dostaniecie coś od nas,jakiś próg. Chyba, że wysoki dla waszych skromnych nóg! Trochę szumu medialnego, zaszumi w głowach mieszkańców i będzie duże poparcie w wyborach. Jedyne co możemy zrobić to zablokować remonty, potrzebujemy kasy na euro. Będą dziury, to trochę zwolnicie.
Z platformerskim pozdrowieniem
Małgorzata Mosznal

# mieszkaniec ostródzkiej

12.05.2012 19:07

na ostródzkiej co 50m są pasy dla pieszych, prawie brakuje miejsc do wyprzedzania, a jednak wiele osób to robi. a jak autobus się zatrzymuje, to każdy ciśnie przez podwójną ciągłą. (przypadek przystanku współczesna). na pewno tutaj tez by się przydały wysepki zwalniające

REKLAMA

# Winnica

14.05.2012 14:17

Progi powodują większy hałas - zobaczycie. Problemu by nie było, gdyby kierowcy jechali tak jak przepisy pozwalają - maks. 50 km/h. Ale właśnie mieszkaniec1 już napisał, że jak ktoś tyle jedzie, to zaraz na ogonie ma kilku chcących jechać szybciej. Fotorodary byłyby skuteczniejsze, a co ważne zarobiłyby na siebie. Progi na siebie nie zarobią.

# Ryrex

14.05.2012 15:36

Mieszkańcy nie chcą już autobusów? Cóż....

# Ryrex

14.05.2012 16:16

Korowaj się lansuje :) W sumie czas najwyższy zakończyć bimbanie.

REKLAMA

# jarox

14.05.2012 21:59

Ryrex te progi są przyjazne autobusom. Na stronie radnego Korowaja jest filmik do obejrzeniea. Zobacz, komentuj.

# KierowcaMZA

15.05.2012 13:26

Wiele progów teoretycznie przyjaznych autobusom takimi nie są. Nawet te na Stawki za chwilę albo będą musiały być zdemontowane, albo autobusy tam przestaną jeździć. Wszystko z powodu przyśpieszonego niszczenia zawieszczenia autobusu.

# cobra22

15.05.2012 21:33

Proponuję progi, jak na ulicy Obrońców Tobruku.Autobusy normalnie kursują i nikt nie narzeka.

REKLAMA

# Hak

16.05.2012 08:21

Ryrex Radny Korowaj był zawsze BARDZO aktywny na tle innych radnych, którzy zaktywizują się przed wyborami. Obserwuję jego działalność na FB i powiem życzył bym sobie więcej takich radnych w naszej dzielnicy!

# tomasz

16.05.2012 09:07

Cobra22. O takie progi chodzi, jak na ulicy Obrońców Tobruku. Zobacz film na stronie radnego Korowaja.

# ktos

16.05.2012 16:56

No to jest 2 aktywnych radnych: Tumasz i Korowaj

# NN1

16.05.2012 18:35

Taka ulica, jak Odkryta to jest praktycznie ulica osiedlowa! Pieszy na niej to codzienność i nawet dozwolona prędkość jest ryzykowna. Różne patenty wymyślono na takie okoliczności w Europie - żadnego tu nie zastosowano. Dlaczego?

# cobra22

16.05.2012 19:45

Dlaczego ceny progów są takie wysokie?Może mamy monopolistę na wykonywanie progów?

 tarantula01

16.05.2012 21:39

Być może dlatego nie zastosowano żadnych szykan lub innych elementów spowalniających ruch podczas budowy Odkrytej, bo ul. Odkryta powstała przed ul. Światowida.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

16.05.2012 21:39

Być może dlatego nie zastosowano żadnych szykan lub innych elementów spowalniających ruch podczas budowy Odkrytej, bo ul. Odkryta powstała przed ul. Światowida.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# NN1

17.05.2012 11:44

To prawda, lecz w tamtym okresie Odkryta posiadała naturalne "progi", które skutecznie ograniczały prędkość... trzody hodowlanej.
A ul.Światowida kończyła się przy ul. Mehoffera!

# z Dąbrówki

17.05.2012 13:00

Na Odkrytej nigdy nie było progów! Mieszkańcy z desantu pomieszali Nowodworską z Odkrytą.

# Anka

21.05.2012 10:12

nie wiem po co te progi. ja tam jezdze kilka razy dziennie nie widze pedzacych 90km/h. oczywiscie zawsze moze sie zdarzyc pojedynczy przypadek pedzacego ale nie przesadzajmy. progi na takiej ulicy spowoduja korki i wcale nie poprawia bezpieczenstwa pieszych.

# tomasz

21.05.2012 18:58

Aniu jeździsz kilka razy dziennie ale nie mieszkasz. To kolosalna róznica. Nie musisz chodzić do sklepu, na spacer z dzieckiem itd. Z perspektywy pieszego jest niebezpiecznie, choć i za kółkiem widuje rożne niebezpieczne sytuacje. A te progi nie spowodują korków. Zachecam do obejrzenia filmu na stronie radnego Marcina Korowaja. Pozdrawiam.

# kaskas

28.05.2012 11:12

Nie rozumiem dlaczego tyle osób chce zamontować progi?!
Takich ulic jak Odkryta jest wiele na Białołęce, jeśli na wszystkich zamontujemy progi, to dopiero będziemy mieli korki...
Był okres, że na Odkrytej regularnie stała Straż Miejska z fotoradarem, czemu już ich nie ma?! Przecież takie rozwiązanie skutecznie rozwiązywało problem nadmiernej prędkości.
PS
Sam też mieszkam na Odkrytej, i też mam dzieci i jakoś nie boję się spacerować chodnikiem przy ulicy... Tylko, że moje dzieci, są blisko mnie, a ja nie wbiegam z nimi na ulicę w miejscach nie dozwolonych, nie wpycham wózka na pasy a dopiero później się rozglądam czy nic nie jedzie, a bawić idziemy się na plac zabaw, nie na ulicę!

# peter

28.05.2012 20:53

Kaskas a jak ochronisz swoje dziecko, kiedy kierowca rozpędzonego auta straci panowanie nad autem i wjedzie w was z impetem? Owszem patrol straży z fotoradarem napewno ostudził by niektórych kierowców, ale patroli tu nie ma.

# kaskas

01.06.2012 12:48

peter, chodzę chodnikami przy wielu ulicach i wszędzie istnieje ryzyko, że rozpędzony idiota "wyleci" z drogi i wpadnie w przechodniów, kilka lat temu był taki głośny wypadek na moście grota - tylko, że to nie jest powód aby montować progi zwalniające...

 Matka_Sławka_z_Gdańska

01.06.2012 13:33, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 01.06.2012 21:26

... moze fatygantowi z Platformy Obywatelskiej warto uswiadomic, ze taki samochod bardziej halasuje zwalniajac przed i rozpedzajac sie za progiem...? I wtedy aktywista odwali sie od wlasnie zrobionej ulicy, przy ktorej byc moze mieszka? I przeniesie pasje spolecznikowska na inny rejon? Jak sadzicie?

# cobra22

03.06.2012 22:31

Warto ustawić fotoradar, jak na Pułkowej i kasa z mandatów powinna być przeznaczona na budowę lub poprawę dróg TYLKO w naszej dzielnicy. Może wreszcie dzielnice powinny samodzielnie rządzić co było zresztą w zapowiedziach min.osób które przynależą do po.Wtedy różnymi możliwymi sposobami zwiększamy wpływy do budżetu jak również poprawiamy bezpieczeństwo na Białołęce.

# Maciej 16

25.06.2012 21:47

Mieszkam przy Odkrytej 11 lat , od kiedy wyremontowali tą ulicę to kawalkady samochodów przemieszczają się prawie non stop, jest ich czasem tyle że aż mam wrażenie że to jakiś objazd nawet z Legionowa MASAKRA. Mam okna od ulicy a większość domów stoi przy samej ulicy, 6 rano pobudka szum jak cholera po południu to samo , kierowcy nie mają litości dla tych co tu mieszkają , a Światowida piękna i puściutka tylko że tam są światła a przecież teraz każdemu się spieszy.
W naszym kraju to dopiero po jakiejś tragedii nagle wielu mądrych, więc wystarczy poczekać i pojawia się światła i ograniczniki na jezdni.

# nowodworzak

26.06.2012 19:46

Dwa dni temu już holownik ściągał uszkodzony po kolizji samochód przy wjeździe do osiedla Nowodworska 25-29. Przypuszczam, że przy dozwolonej prędkości nie doszłoby do tego.

# z Dąbrówki

27.06.2012 16:42

Wileka mi rzecz. Jedna kolizja na 2 lata!

 ragozd

07.07.2012 00:34

Nie jedna, niestety. Karetki też się pojawiały. Czy naprawdę trzeba czekać do pierwszej trumny?

# Piotrek-Ciołkosza

15.10.2012 09:35

I co z tymi progami?
Wiecie na czym stanęło?
Ja jestem jak najbrdziej za!
Na 100 % poprawi to bezpieczeństwo !. Za dużo szaleńców tam jeździ ostatnio!

# z Dąbrówki

15.10.2012 14:58

Skończy się na fotoradarach.

# normalność

15.10.2012 15:25

Te progi jak na ulicy Stawki, czy Obrońców Tobruku są zamontowane również na ulicy Księcia Janusza. Większość kierowców omija je jak przeszkody i wjeżdżają na pas drogi z naprzeciwka, co stwarza jeszcze większe zagrożenie niż jak ich nie ma. Jestem również przeciwna fotoradarom, czy tym bardziej straży miejskiej mierzącej prędkość, akurat okolica Nowodworów jest normalna i nie ma pozornych działań, gdzie tylko pobiera się pieniądze za prędkość. Nie komplikujmy sobie życia. Zarówno kierowcy jak i piesi oraz rowerzyści powinni poruszać się z wyobraźnią i odpowiedzialnością. Takie progi czy straż miejska wprowadzą tu niepotrzebny dodatkowy bałagan, a w żadnym razie nie poprawią bezpieczeństwa. Poza tym nie można wyznaczać ludziom, że mają jechać tylko ulicą Światowida czy Odkrytą, niech każdy jeździ tam, gdzie jest mu wygodnie. Obecnie ruch w godzinach szczytu jest w miarę płynny, dlatego nie burzmy tego.

# Piotrek-Ciołkosza

15.10.2012 22:04

Ja jestem jak najbardziej za normalnością.
I dlatego jak idę chodnikiem wzdłuż Okrytej to nie chcę się stresować że jakiś wariat we mnie zaraz wjedzie!
Jest tam pełno dzieci, jest wejście na wał - gdzie ludzie chętnie przychodzą, chodniki są bardzo wąskie.
Płynny ruch kosztem czego? Bezpieczeństwa? Jeżdżę Odkrytą do pracy i naprawdę wolę wyjść 5 minut wcześniej z domu i być w nim minut później niż patrzyć jak wariaci śmigają wąską ulicą.
Wczoraj o około północy jakiś wariat rozbił Jaguara pod moim balkonem. Skosił latarnię, drzewo, rozwalił solidne ogrodzenie od osiedla i ...z tego co wiem to uciekł;)
Dobrze że nikomu nic się nie stało, ale ten ( przepraszam za słowa ) Idiota na pewno nie jechał 50 km/h!!
P.S. nie twierdze że progi są najlepsze - tylko że trzeba coś zmienić bo jest bardzo niebezpiecznie!
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy