REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# gość

25.09.2015 12:31

Odpowiedź ratusza jest skandaliczna!!!

# z Zielonej

25.09.2015 12:35

Maksymalnie 57.000 ludzi? Co ten gość wypisuje? Kto mu płaci pensję za te głupoty?

# gość

25.09.2015 12:45

1. obecnie zamieszkuje ok. 40 tys. - tylko, że nie są zameldowani, więc "nie zostali policzeni". do 2020 r. na pewno będzie nas więcej niż 200 tys. ale nadal będzie nie - nie są zameldowani.
2. i takim to sposobem wszyscy zostaniemy dalej w samochodach, Warszawa nie będzie Zieloną Stolicą.

REKLAMA

# carlos

25.09.2015 12:48

BRAWO JAWORSKI

# ale-luja

25.09.2015 13:16

Panie Hajduk, weź Pan sie do roboty, a skończ ludzi podpuszczać, szczuć na innych. Temat władze zamknęły, a Pan swoje... Wybory następne w 2018 roku:)

# Taltos2

25.09.2015 13:38

Odpowiedź ratusza, zwłaszcza te liczby mieszkańców, są z palca wyssane. Tym bardziej, że w prognozach rozwoju miasta rejon ZB będzie najbardziej rozwijającym się rejonem miasta pod względem budownictwa Warszawa bedzie miec_3 mln mieszkancow Gdzie wyrosna...
Czyli grozi nam Gocław-bis, za kilka lat panika, co robić. Szkoda, że nikt tam na Bankowym nie myśli w perspektywie ponad 1, góra 2 kadencje.
PS. To bierzcie się za tramwaj, chociaż jego koszt - konieczność budowy linii od Budowlanej/Rembielińskiej z mega kosztownym przejściem nad/pod S8 nie będzie wiele niższy niż budowa 1 stacji i 1 odcinka tunelu - bezkosztowa, bo ZAMIAST ostatniego odcinka na Bródno...
PS. Akurat Jaworski to g... w tej sprawie może, metro to szczebel nie na poziomie burmistrza, ale Prezydenta miasta. Naprawdę, nie ma to znaczenia, jak się aktualnie nazywa burmistrz, nie ten poziom decyzyjności. A skoro burmistrz z PO u Prezydenta z PO nic nie pomógł, to burmistrz z innej partii tym bardziej nic by nie wskórał.

REKLAMA

# lewandow

25.09.2015 14:32

Pan Hajduk coś przynajmniej robi a radni i Burmistrz? Nie będzie startował w wyborach podobno. Ja osobiście wolałbym żeby był naszym Burmistrzem ma wizję i jest konkretny i zrobił więcej niż Jaworski dla ZB :)
#ale-luja napisał(a) 25.09.2015 13:16
Panie Hajduk, weź Pan sie do roboty, a skończ ludzi podpuszczać, szczuć na innych. Temat władze zamknęły, a Pan swoje... Wybory następne w 2018 roku:)

# Tarcho

25.09.2015 15:35

Od dawna słychać było, że na Białołęce dzieje się coś niedobrego...polecam zapoznać się z tym tekstem http://www.ngp.pl/str/tekst4599.html

# elektorat

25.09.2015 15:59

PO robi wszystko by przegrać wybory.
Co im skoczy w sondażach to starają się zbić to w dół.

REKLAMA

# mieszkaniec12

25.09.2015 16:45

Tylko że jaworski nic praktycznego w tej sprawie NIE robi, tylko udaje,że coś robi.

# Lewandów

25.09.2015 18:14

przykra wiadomość

# kiler3

25.09.2015 18:19

Słoik niezameldowany, to słoik zakopany ;)

REKLAMA

# Marco

25.09.2015 21:06

Fajna inicjatywa mieszkańców ZB, ale niestety jakieś dwa lata za późno...
Tak w ogóle to powinniście zrobić jakąś kampanie informującą dla mieszkańców, aby zameldowali się w dzielnicy, bo inaczej tramwaju też nigdy nie będziecie mieli. W oficjalnych danych na ZB są same pustostany i pola kapusty... Radni dzielnicy coś mówili, że są obszary, gdzie co drugie dziecko w szkole nie ma zameldowania na Białołęce, więc nic dziwnego, że szkoły i przedszkola są przepełnione, a władze Warszawy pomijają Białołękę we wszelkich inwestycjach.
Przez sąsiadów, którzy się nie zameldowali i nie płacą tu podatków najbardziej cierpicie na tym Wy, mieszkańcy Białołęki, tak więc pogońcie swoich znajomych i sąsiadów, aby jak najprędzej to zrobili.
Żeby nie było, to podpisałem się pod wnioskiem o metro na ZB, mimo iż mieszkam we Włochach.

# luk.

25.09.2015 21:19

Władza w tej dzielnicy to wielka kompromitacja.Obecnie przez dzielnicę kursują pociągi SKM tylko brak parkingów żeby się przesiąść , a oni mażą o skoku cywilizacyjnym jakim jest metro.

# Z Ochoty

26.09.2015 09:12

kupili mieszkania za frico a im już s Metro się marzy - Warszawa nie jest az tak bogatym miastem żeby metro ciagnac na co dopiero rozwijajaca się wies w miasto.Panie Hajduk weź się Pan za faktyczne problemy ZB - tj ulice chodniki . usprawnienie dojazdu, zlobki przedszkola. Ochota nie ma Metra , jest stara dzielnica Warszawy a ludzie tam mieszkający nie zadaja gruszek na wierzbie- sa realistami a nie populistami jak Hajduk

REKLAMA

# Ber

26.09.2015 09:28

Z Ochoty, co byś zrobił gdyby metro kończyło się jedną stacje przed Ochotą?

# jklq

26.09.2015 09:40

Ludzie co wy z tym meldunkiem - obowiązek meldunkowy obowiązuje do końca 2015r. I co wtedy? Na czym będą opierane te marne analizy? Metro na Białołękę - stacja przy trasie to nie fanaberia tylko myślenie o przyszłości. Końcówka metra na Bródnie była aktualna 15 lat temu, kiedy Zielona Białołęka to były rzeczywiście pola kapusty, ale nie teraz. Zresztą koniec metra powinien być zlokalizowany przy trasie - przykładem niech będzie czeska Praga, do której dojeżdża się autostradą do rogatek miasta, tam zostawia się samochód, przesiadka do metra i 20 minut i jest się w centrum. A u nas kończy się metro na Bródnie, w środku osiedla, gdzie nie ma miejsca na parkingi P&R

# Miki

26.09.2015 10:05

Szydlo i jej podobni wybuduje nam nawet 3 poziomowe metro tak rozbudowane , ze z każdej klatki będzie wejście do metra - pamietajcie

REKLAMA

# Zenon123

26.09.2015 12:33

Paranoja! Jedyne metro na Białołęce to tylko na Tarchomin jak już.

# Taltos2

26.09.2015 13:27

Do Zenon
Spojrz na mape i policz sobie, ile by koszyowalo metro na Tarchomin.Ile stacji i ile km tunelu treba by dobudowac? Pomysl na metro na ZB polegal na zamianie 1 stacji i 1 odcinka z Brodna na Lewandow. Czyli BEZ dodatkowych kosztow.
PS zreszta aktualny przebieg koncowki II lini jest absurdalny juz wczesniej. Po co stacja Zacisze, faktycznie wsrod domkow i z waziutkimi uliczkami? Nie lepiej przyblizyc ja do cmentarza, przeciez na polach po PGR Brodno zaraz wybuduja kilkupietrowe osiedla BLOKOW, dwie dzialki juz poszly.

# Nowa Gazeta Praska

26.09.2015 14:09

23 tys. zł na jeden numer gazety lokalnej
Czy wyobrażają sobie Państwo, żeby na ogłoszenia i materiały promocyjne w jednym tylko numerze gazety lokalnej wydać ponad 23 tys. zł? Wydać na materiały, które są przede wszystkim jedną wielką promocją urzędującego burmistrza, a jednocześnie kandydata w wyborach na radnego Warszawy? Na materiały, które ukazują się tuż przed wyborami i są sfinansowane z budżetu dzielnicy, czyli pieniędzy nas - podatników?
Jeżeli sobie Państwo tego nie wyobrażają, to zachęcam do zapoznania się z numerem 18 gazety Echo Białołęckie z 2014 r. i przekonania się na własne oczy, jak promuje się tam burmistrz Białołęki Piotr Jaworski (PO). A wszystko w czasie kampanii wyborczej i za publiczne pieniądze.
Polecam także numery 10, 11 i 16 (dostępne są również jako załączniki do moich interpelacji na BIP) tej samej gazety. Zgodnie z informacjami, jakie otrzymałem, wydano na nie łącznie ponad 81 tys. zł. Na tylko 4 numery. W całym 2014 r. na samo Echo Białołęckie wydano 180 tys. zł. Według ekspertów branży medialnej jest to kwota

REKLAMA

# bez_sensu

26.09.2015 15:03

Metro na Bródno to głupota !!!!! Puszczają Metro tam gdzie syf, dresy i menele mieszkają a nie tam gdzie młode rodziny z dziećmi w rozwijającej się dzielnicy !!!!! Masakra !!!! Polecam nie meldować się mieszkańcom Białołęki w Warszawie, bo po co???

# Stop Wariatom ..Drogowym

27.09.2015 11:29

W wyborczej przeczytałem że Pan Hajduk i jemu podobni, maja zamiar : "(...) Chodzi o marsz blokujący mosty Gdański, Śląsko-Dąbrowski i Poniatowskiego - mówi Hajduk. - Nie można ignorować tylu ludzi." I tu mamy pokaz egoizmu tego Pana, będzie blokował, ale tylko mosty z innych dzielnic, a czep Pan się Północnego na Białołęce, to raz dwa Cie pogonią chłopie na zagrodę... A ja proponuje ignorować tego Pana.

# Tok

27.09.2015 12:36

#Stop Wariatom ..Drogowym napisał(a) 27.09.2015 11:29
W wyborczej przeczytałem że Pan Hajduk i jemu podobni, maja zamiar : "(...) Chodzi o marsz blokujący mosty Gdański, Śląsko-Dąbrowski i Poniatowskiego - mówi Hajduk. - Nie można ignorować tylu ludzi." I tu mamy pokaz egoizmu tego Pana, będzie blokował, ale tylko mosty z innych dzielnic, a czep Pan się Północnego na Białołęce, to raz dwa Cie pogonią chłopie na zagrodę... A ja proponuje ignorować tego Pana.

ja proponuje ignorować górników.

REKLAMA

# 666

27.09.2015 17:58

Panie Hajduk - niech pan marsz poprowadzi miedzy polami kapuścianymi na Bialolece z nazwy Zielonej / zabrać gumiaki w domu pewnie pan ma/- wam się metra zachciało a brakuje u was wszystkiego szkol przedszkoli zlobkow, sklepow, infrastruktury drog , chodnikow, sciezek rowerowych nie - za to się zabrać.

# edsas

27.09.2015 21:57

#666 napisał(a) 27.09.2015 17:58
Panie Hajduk - niech pan marsz poprowadzi miedzy polami kapuścianymi na Bialolece z nazwy Zielonej / zabrać gumiaki w domu pewnie pan ma/- wam się metra zachciało a brakuje u was wszystkiego szkol przedszkoli zlobkow, sklepow, infrastruktury drog , chodnikow, sciezek rowerowych nie - za to się zabrać.
goń się chamie.

# Tok

28.09.2015 06:58

#666 napisał(a) 27.09.2015 17:58
Panie Hajduk - niech pan marsz poprowadzi miedzy polami kapuścianymi na Bialolece z nazwy Zielonej / zabrać gumiaki w domu pewnie pan ma/- wam się metra zachciało a brakuje u was wszystkiego szkol przedszkoli zlobkow, sklepow, infrastruktury drog , chodnikow, sciezek rowerowych nie - za to się zabrać.

Powiedz burmistrzowi Białołęki czego nam potrzeba na wschodniej Białołęce i za co się ma zabrać dziarsko. Infrastrukturą powinna się zając władza lokalna. Zapytaj przy okazji dlaczego tego nie robi.

REKLAMA

# nick

28.09.2015 13:13

Niech mieszkańcy z Białej Łąki oddadzą miejsca w żłobkach i przedszkolach zabranych naszym maluchom na Bródnie a nie wszystko by chcieli mieć bo co należy się? Figa

# Ber

28.09.2015 13:16

#nick napisał(a) 28.09.2015 13:13
Niech mieszkańcy z Białej Łąki oddadzą miejsca w żłobkach i przedszkolach zabranych naszym maluchom na Bródnie a nie wszystko by chcieli mieć bo co należy się? Figa

Ktoś Ci cos zabrał? I nie zapłacił? Jak mógł !

# Taltos2

28.09.2015 14:51

Do nick:
pisz do Ratusza, to w jego gestii jest budowa żłobków i przedszkoli...
PS. Uprzedzając, każde dziecko, które dostało się do publicznego ma zameldowanych w Wawie i płacących tu podatki Rodziców. Bez tych punktów nie miałoby szans

# pik

28.09.2015 22:56

już pisze na Berdyczow

# abrakadabra

29.09.2015 07:56

Meldunek nie ma tutaj nic do rzeczy, bo:
po pierwsze - obowiązek meldunkowy za chwilę nie będzie istniał,
po drugie - podatki płaci się w miejscu zamieszkania a nie zameldowania (ustawa o ordynacji podatkowej),
po trzecie - liczbę faktycznych mieszkańców można oprzeć na liczbie mieszkań, za które mieszkańcy płacą podatek od nieruchomości (podkreślam, że jest to podatek dla Warszawy) - x3-4 os/lokal,
po czwarte - każdy mieszkaniec płaci za wywóz śmieci i i jest to stawka za osobę wg deklaracji (łatwo policzyć, ile osób mieszka),
po piąte - potencjalną liczbę mieszkańców liczy się na podstawie planów miejscowych i zaplanowanej liczby mieszkań.
A ponad to wszystko, jak ktoś już wyżej napisał, wcale nie chodzi o metro DLA Białołęki, bo jedna stacja na jej skraju to nie jest metro dla tej dzielnicy, tylko dla większej społeczności mogącej do niej dojechać. Na logikę- końcowa stacja powinna być usytuowana przy głównej trasie (tak, jak w czeskiej Pradze), czyli TT, z możliwością stworzenia porządnego węzła przesiadkowego, a nie w środku osiedla.
Obudzą się za kilka lat z ręka w nocniku, ale, ze u nas nikt za nic nie odpowiada, to dlatego obecni włodarze mają to głęboko w d....

# ojejku

29.09.2015 10:27

abrakanabra - w jakim ty swiecie żyjesz pewnie urzędniczo-ratuszowym- za smieci placi co drugi mieszkaniec. W mieszkaniu mieszka 4 studentow a wykazany jako zamieszkaly /zameldowany. - jest tylko wlasciciel mieszkania- to nagminne.Wlasciciel oczywiście nie placi podatku od wynajmu. Czlowieku ty żyjesz teoretycznie

# sawa

29.09.2015 17:55

A mnie zastanawia jedno. Uświadomiłem to sobie dzisiaj.
Most Grota-Roweckiego jest drogą o największym wykorzystaniu spośród polskich dróg. To właśnie Trasą Toruńską i mostem Grota jedzie najwięcej samochodów na godzinę/dobę/rok.
Oczywiście jest tu też spory tranzyt. Ale są też użytkownicy podmiejscy i białołęcko-bródnowscy.
Pytanie: gdzie, jeśli nie przy takiej drodze, powinna być stacja metra? Na Rembielińskiej? pomiędzy kilkoma blokami, kościołem, bazarkiem, przy linii tramwajowej?

# sawa

29.09.2015 17:59

A mnie zastanawia jedno. Uświadomiłem to sobie dzisiaj.
Most Grota-Roweckiego jest drogą o największym wykorzystaniu spośród polskich dróg. To właśnie Trasą Toruńską i mostem Grota jedzie najwięcej samochodów na godzinę/dobę/rok.
Oczywiście jest tu też spory tranzyt. Ale są też użytkownicy podmiejscy i białołęcko-bródnowscy.
Pytanie: gdzie, jeśli nie przy takiej drodze, powinna być stacja metra? Na Rembielińskiej? pomiędzy kilkoma blokami, kościołem, bazarkiem, przy linii tramwajowej?
#ojejku napisał(a) 29.09.2015 10:27
abrakanabra - w jakim ty swiecie żyjesz pewnie urzędniczo-ratuszowym- za smieci placi co drugi mieszkaniec. W mieszkaniu mieszka 4 studentow a wykazany jako zamieszkaly /zameldowany. - jest tylko wlasciciel mieszkania- to nagminne.Wlasciciel oczywiście nie placi podatku od wynajmu. Czlowieku ty żyjesz teoretycznie
ojejku, powiedz mi w takim razie, gdzie ci niezarejestrowai, niepłacący podatków studenci (bo skąd) mieszkają? Na rzekomo "roszczeniowej zasłoiczonej" Białołęce, czy może na Mokotowie, Powiślu, Śródmieściu, Woli?

# ojjjjjj

29.09.2015 22:15

a gdzie ja napisałem ze to studenci maja placic podatki - zaznaczyłem , ze wlasciciel powinien placic podatek od wynajmu jak również za wywoz smieci nie za 1 osobe a za 4 osoby.

# gość

30.09.2015 08:09

wyjaśnijcie mi jedno - kupujecie mieszkanie, mieszkacie tu na stałe, to czemu się nie zameldujecie?

# abrakadabra

30.09.2015 08:10

do ojejku -
to Ty żyjesz na innej planecie w oderwaniu od faktów.
Na moim osiedlu przynajmniej administracja chodziła po mieszkaniach i sprawdzała, czy deklaracje są wypełnione właściwie.
A poza tym, tak, jak napisał SAWA, gdzie na zasłoiczonej Białołęce są studenci???
Poza tym, w swojej wypowiedzi wskazałam tez wiele innych argumentów, jak należy analizować dane demograficzne, a nie tylko deklaracje śmieciowe i to wszystko łącznie należy brać pod uwagę, a nie wyssane z palca jakieś dziwne dane oparte na przestarzałym studium.
Wystarczy też popatrzeć na autobusy - jest ich naprawdę dużo i jeżdżą w godzinach szczytu co kilka minut, a i tak wszystko jest zapchane już od 2-3 przystanku. Auta prywatne też stoją w gigantycznych korkach zarówno rano, jaki popołudniu i to wszystko składa się na dane demograficzne, a wy przyczepiliście się tylko tych nieszczęsnych meldunków i jeszcze do tego łączycie je z podatkami, jak jedno z drugim nie ma nic wspólnego!

# gość

30.09.2015 08:27

#abrakadabra - mnie zastanawia raczej czemu ludzie się nie meldują, ostatnie szacunki - zameldowanych ok. 45 tys. niezameldowanych ok. 70 tys. (wczorajszy Kurier Warszawski). Skoro mieszkasz na stałe, nie planujesz w perspektywie najbliższego czasu sprzedaży mieszkania itp. to co stoi na przeszkodzie? Ubezpieczenie w KRUSie? :P

# ojjjjjj

30.09.2015 11:00

jeżeli nie studenci to faktycznie mieszkają Krusowiacy - a wiec abra.... nie miej pretensji do władz, ze na Zielona nie chcą metra tylko do siebie - a wiec czas na zameldowanie , placenie podatkow w Wawie i na rzecz Bialoleki i może wtedy będzie Metro.Na moim osiedlu prawie polowe mieszkan wynajmują studenci.

# gość

30.09.2015 11:07

każdy właściciel nieruchomości płaci podatek od nieruchomości - nie musi być zameldowany, każdy pracujący w wawie powinien rozliczać się zgodnie z miejscem zamieszkania a nie zameldowania, więc ten meldunek niewiele ma do podatków.
Mi chodzi o to czemu Ci ludzie się nie meldują? co jest powodem?
#ojjjjjj napisał(a) 30.09.2015 11:00
jeżeli nie studenci to faktycznie mieszkają Krusowiacy - a wiec abra.... nie miej pretensji do władz, ze na Zielona nie chcą metra tylko do siebie - a wiec czas na zameldowanie , placenie podatkow w Wawie i na rzecz Bialoleki i może wtedy będzie Metro.Na moim osiedlu prawie polowe mieszkan wynajmują studenci.

# ojjjjjj

30.09.2015 11:23

jeżeli nie zgłosisz w Urzedzie Skarbowym - miejsca zamieszkania/ nie chodzi tu o miejsce stałego zameldowania/- to wszelkie podatki ida do stałego miejsca zameldowania a w tym przypadku Wawa nie ma zadnych korzysci

# Ber

30.09.2015 13:22

I co z tego ze będziemy wszyscy zameldowani na Białołęce, czy tez w ZAP3 wskażemy gdzie mają iść nasze podatki, jeśli burmistrz nawet nie wie jaka część z tych pieniędzy powinna przypaść na Białołękę i co za tym idzie nie wie o jaką cześć powinien zawalczyć na pl. Bankowym. A dlaczego nie wie? Powinien wiedzieć?
Do zameldowania się w Warszawie mieszkańcy powinni być zachęcani a nie zniechęcani. Zmarnowany dzień urlopu, stanie w długiej kolejce czy tez nieuprzejma pani w okienku.... to moje doświadczenie na dziś. Dlaczego nie można się zameldować drogą elektroniczną ? Niech władza w końcu zacznie myśleć co zrobić aby było lepiej mieszkańcom nie im. Obowiązek meldowania się w miejscu zamieszkania zostanie zniesiony i czym wtedy władza będzie się zasłaniała?

# sawa

30.09.2015 14:19

#gość napisał(a) 30.09.2015 08:27
#abrakadabra - mnie zastanawia raczej czemu ludzie się nie meldują, ostatnie szacunki - zameldowanych ok. 45 tys. niezameldowanych ok. 70 tys. (wczorajszy Kurier Warszawski).
przecież to jest kompletna BZDURA!
Dziennikarz kuriera, pewnie jakiś mało bystry słoik, przeczytał na wiki czy gdzieś, że na Białołęce mieszka ok. 100.000. Potem gdzieś wyczytał, że na Zielonej jest zameldowanych 45.000, więc uznał, że reszta jest niezameldowana.
Przecież to jest kretynizm czystej wody.
W dzielnicy Białołęka mieszka 109.000 ludzi zameldowanych. Ilu może być niezameldowanych. 20.000? Na pewno nie więcej. Ok. 20% niezameldowanych to jest średnia warszawska, włącznie ze studentami Więc masz w całej dzielnicy 130.000 mieszkańców, Na Zielonej Białołęce (powiedzmy od wschód od kanału Żerańskiego) mieszka pewnie ze 40.000 zameldowanych. Do tego doliczmy te ok. 20% niezameldowanych, to masz 8.000 niezameldowanych i 40.000 zameldowanych. Na Tarchominie, Nowodworach, Choszczówce itp masz 70.000 zameldowanych i pewnie z 15.000 niezameldowanych.

# abrakadabra

06.10.2015 07:58

Myślę, że różne są powody nie meldowania się w Wawie- część pewnie ze względu na OC, inna część - ze zwykłego lenistwa.... Nie ma co ludziom zaglądać do głów, każdy robi, jak uważa.
Tak, jak ktoś wyżej napisał - władze powinny zachęcać do meldowania się a nie zniechęcać - po co ludzie będą sobie zawracać głowę jakimś meldunkiem, jeśli nie niesie on żadnych korzyści takiej osobie?
Poza tym, już wiele osób to wyraźnie napisało - meldunek nie ma nić do podatków - podatki płaci się i tak w Wawie - od nieruchomości, PIT, ZUS itd., a ja nie znam podatku od meldunku... ;)
Poza tym wszyscy tutaj zabierający głos chyba zapomnieli o tzw. meldunku czasowym (w ogóle nie podaje się takich danych). Tymczasem, jeśli ktoś nie ma zamiaru na stałe tutaj mieszkać, to zgodnie z prawem powinien zameldować się czasowo, a nie na stałe. Meldunek czasowy może trwać nawet kila lat! Dopóki dana osoba nie zdecyduje, że zostaje na stałe, tylko ma zamiar wrócić w miejsce stałego zameldowania, to powinna mieć meldunek czasowy.
Myślę, ze właśnie wiele osób tez z tego powodu nie jest w wawie zameldowana na stałe, bo gdzieś tam w rodzinnych stronach ma przepisane domy itp. i zamierza tam wrócić, tylko trochę zarobić kasy w stolicy. Sama znam sporo takich osób, które po kilku latach pracy w wawie wróciły w rodzinne strony, a praca tak samo jak szkoła, to meldunek czasowy a nie stały.

# abrakadabra

06.10.2015 08:09

Dla wyjaśnienia dodam, żeby nie było przytyków - ja właśnie mam taki czasowy meldunek na 3 lata, płace tutaj podatki, w tym też od działalności gospodarczej, bo tutaj mam też zarejestrowaną firmę, zarabiam, ale daję też zarobić innym, w tym również Warszawiakom, a nie tylko "Słoikom". Nawet samochód mam zarejestrowany w Wawie, chociaż mając stały meldunek w innym miejscu, mogłam tam zarejestrować auto i płacić niższe OC.
I co z tego mam, że pakuje ciężko zarobione pieniądze do stołecznej kasy?! Ciemne wąskie uliczki, brak chodników, brak zatoczek autobusowych, braki wody, dróg, jakiejkolwiek komunikacji szynowej, szkół, miejsc sportu i rekreacji...i można tak wyliczać w nieskończoność!
Wystarczy popatrzeć, jak roziwija się infrastruktura w zachodniej o południowej części Wawy - tam idą moje pieniądze!
Ja faktycznie nie zamierzam na stałe zostać w Wawie, więc nie melduje nie na stałe, tylko czasowo, wobec czego mi to metro na ZB nie jest potrzebne, ale patrzę na to obiektywnie i widzę, jakie popełnia się błędy planistyczne, planując tu i teraz, a nie na przyszłość.

# kocham piotra j

06.10.2015 08:31

PIOTR JAWORSKI BLISKO LUDZI BRAWO

# Pandus

23.10.2015 05:58

Jak sie chce oszczedzic 100 zl na OC bedac zameldowanym w swojej wiosce a nie w Warszawie to trudno oczekiwac zeby miasto wydalo na takich "mieszkancow" miliardy zlotych. Warszawiakom (nie sloikom) jest potrzebne duzo inwestycji i nie ma co marnowac pieniedzy na infrastrukture dla przyjezdnych "na chwile".

# Lew II

03.11.2015 09:22

Zapytanie 874 z 15.10.2015 Aleksandry Gajewskiej w sprawie metra na Białołękę:
http://bip.warszawa.pl/NR/ rdonlyres/0010d994/ dgnxqiterhsfqazozcvayewbuadisoli/ 15_10_2015_874_zap_Gajewska.pdf
czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pani Gajewska świetna interpelacja.

# Lewandów

05.02.2016 22:39

https://petycje.um.warszawa.pl/ petycja.php - czyżby nowa petycja?
rozstrzygniecie do 29-02-2016.
Obecnie poparta przez 6 osób.
ktoś wie o co chodzi?

# gość

20.06.2016 13:59

Merto na Białołękę?
Ciekawi stanowisko Miasta, w momencie kiedy jednak szuka się pieniędzy na dokończenie II linii metra aż do stacji Mory.
http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/E5AB57B9-652C-430F-9418-9BE3316B5565,frameless.htm
Kolejna rzecz: Stacje nie musza wyglądać jak galerie sztuki, zwykły minimalistyczny peron wystarczy, nie trzeba w nie ładować milionów by były kolorowe - będzie to oszczędności pieniędzy i czasu budowy.
Obudź się Miasto!!! Odnoga na Białołękę i stacja Grodzisk, bądź przedłużenie do PKP Toruńska. Zatrzymanie się w środku Bródna jest nonsensem!

# stacja Białołęka

20.06.2016 14:24

Kiedyś będą musieli to metro na Białołękę zbudować, a mając takich włodarzy tylko od nas zależy jak silną presję społeczną zrobimy. Akcje Metro dla Białołęki warto kontynuować i naciskać bo na władze dzielnicy nie ma co liczyć

# gość

20.06.2016 14:43

Perspektywa budowy metra na Gocław jest, bo jest stacja Stadion to umożliwiająca (dodatkowe torowisko). Niestety Białołęce nie chcą udostępnić takiej możliwości. Nie planują takiej odnogi, nie udostępniają takiej możliwości. Już teraz powinny trwać prace nad aktualizacja projektu jednej stacji, by taka odnoga mogła powstać.
Trzeba także zwrócić uwagę, na fakt, ze nasza Dzielnica marnuje swój potencjał. Mamy kilka stacji SKM i co z tego, skoro żadna nie jest przystosowana do dogodnej przesiadki? Czemu włodarze dzielnicy nie porozumieją się z ZTM i PKO i nie stworzą odpowiednich parkingów przy stacjach i czemu te stacje nie są odpowiednio skomunikowane? Obecnie lepszy dojazd do Centrum mają mieszkańcy Legionowa niż np. Zielonej Białołęki. I kto za to jest odpowiedzialny?

# gość

20.06.2016 14:45

Racja, ale tu to już tylko organizator może się wypowiadać. Z tego co na fb zamieszczał to chyba z niej (akcji)rezygnuje i poświęca swój czas rodzinie. Panie Kamilu jak jest? Można liczyć na reaktywacje?
#stacja Białołęka napisał(a) 20.06.2016 14:24
Akcje Metro dla Białołęki warto kontynuować i naciskać bo na władze dzielnicy nie ma co liczyć

# gość

20.06.2016 14:55

PKP*
#gość napisał(a) 20.06.2016 14:43
Perspektywa budowy metra na Gocław jest, bo jest stacja Stadion to umożliwiająca (dodatkowe torowisko). Niestety Białołęce nie chcą udostępnić takiej możliwości. Nie planują takiej odnogi, nie udostępniają takiej możliwości. Już teraz powinny trwać prace nad aktualizacja projektu jednej stacji, by taka odnoga mogła powstać.
Trzeba także zwrócić uwagę, na fakt, ze nasza Dzielnica marnuje swój potencjał. Mamy kilka stacji SKM i co z tego, skoro żadna nie jest przystosowana do dogodnej przesiadki? Czemu włodarze dzielnicy nie porozumieją się z ZTM i PKO i nie stworzą odpowiednich parkingów przy stacjach i czemu te stacje nie są odpowiednio skomunikowane? Obecnie lepszy dojazd do Centrum mają mieszkańcy Legionowa niż np. Zielonej Białołęki. I kto za to jest odpowiedzialny?

# gosc2

20.06.2016 15:28

O wszystko trzeba się upomnieć, pilnować itp. To jest chore. Miasto powinno odpowiadać na potrzeby mieszkańców, myśleć perspektywicznie. Pani Prezydent jeszcze ponad dwa lata tej kadencji - wpadnie Pani na cudowny pomysł i umożliwi budowę odnogi na Bialoleke?

# kamil.hajduk

20.06.2016 16:48

Witam Państwa zorganizuje spotkanie robocze w 3 pokojach i porozmawiamy o kolejnych działaniach. O szczegółach poinformuje na fan pagu:)
Pozdrawiam
Kamil Hajduk
Organizator akcji Metro dla Białołęki,

# zdziarska

20.06.2016 17:36

#kamil.hajduk napisał(a) 20.06.2016 16:48
Witam Państwa zorganizuje spotkanie robocze w 3 pokojach i porozmawiamy o kolejnych działaniach. O szczegółach poinformuje na fan pagu:)
Pozdrawiam
Kamil Hajduk
Organizator akcji Metro dla Białołęki,
kolejny kandydat na radnego co to zrobi akcję żeby nazwisko na listach wyborczych nabywcy kolejnych mieszkań w polu z kapustą bez trudu odnaleźli.

# kamil.hajduk

20.06.2016 18:11

Chciałbyś :) nie chce być radnym, chce by mój syn normalnie dojeżdżał do domu, a nie wracał 2 godziny. Po drugie nie jestem już w stowarzyszeniu i chciałem uciec polityki Panie Roszak:( brzydka zagrywka.
kolejny kandydat na radnego co to zrobi akcję żeby nazwisko na listach wyborczych nabywcy kolejnych mieszkań w polu z kapustą bez trudu odnaleźli.

# Zdziarska

20.06.2016 18:40

#kamil.hajduk napisał(a) 20.06.2016 18:11
Chciałbyś :) nie chce być radnym, chce by mój syn normalnie dojeżdżał do domu, a nie wracał 2 godziny. Po drugie nie jestem już w stowarzyszeniu i chciałem uciec polityki Panie Roszak:( brzydka zagrywka.
kolejny kandydat na radnego co to zrobi akcję żeby nazwisko na listach wyborczych nabywcy kolejnych mieszkań w polu z kapustą bez trudu odnaleźli.
nie brzydka zagrywka tylko trafne spostrzeżenie. jak chcesz żeby syn miał bliżej do szkoły to zmień adres zamieszkania. metro w stolicy to temat stary jak świat. sam jako dzieciak pamiętam dziurę na Ursynowie przez wiele lat. potem otwarcie kilkunastu stacji jako cud techniki XXI wieku. na Białołęce gdzie developerzy budują gdzie chcą i jak chcą, zwykłych połączeń drogowych nie ma o komforcie jazdy samochodem nie wspomnę - koleiny i dziurawy asfalt. niestety tak to jest jak się wchłania połacie ziemi ze starymi gospodarstwami i lokalnymi drogami i nagle stawia osiedle na kilka tysięcy mieszkańców co zakręt. metro pewnie będzie ale nasze wnuki skorzystają z tego środka lokomocji. przy indolencji obecnych władz miejskich i dzielnicy to sciene fiction. ale masz czas to organizuj marsze czy pikiety, kamera przyjedzie bo idzie sezon ogórkowy może będziesz miał swoje 5 minut w tv. mnie na razie interesuje chodnik wzdłuż Zdziarskiej i asfalt na Chudoby. aha i likwidacja pierwszeństwa wyjazdu z osiedla JWC bo takiego debilizmu by na głównej zatrzymywać ruch żeby wyjechali z osiedla to paranoja. amen

# Lewandów

20.06.2016 19:07

z tym pierwszeństwem dla ul. Verdiego to pojechali :) fantazja poniosła ;)
a co do metra: to ważnym jest by stacja Zacisze umożliwiała w przyszłości budowę odnogi na Białołękę (tak jak stacja Stadion umożliwiająca budowę odnogi na Goclaw). Jeśli teraz o to nie zadbamy, to kolejne pokolenia mogą zapomnieć o metrze.
i słusznie tu zauważono, nie potrzebne sa stacje na wypasie, wystarczą zwykle perony by obniżyć koszta budowy.

# kamil.hajduk

20.06.2016 19:18

Metro daje rozwój i zmusza wladze miasta do inwestowania w okolice, trzeba z tym skończyć budowaniem jak się chce i gdzie chyba, że my mieszkańców za kilka lat zaczniemy masowo uciekać ze względu na takie korki. Metro to jedyne wyjście Togu nie będzie na działce niedaleko mojego osiedla wwłaśnie budują Piotra i Pawła oraz Mini centrum kolejne w okolicy:) jak zabuuja kolejnymi osiedlami na nic się zdadzą chodniki i wąskie uliczki.
#Zdziarska napisał(a) 20.06.2016 18:40
nie brzydka zagrywka tylko trafne spostrzeżenie. jak chcesz żeby syn miał bliżej do szkoły to zmień adres zamieszkania. metro w stolicy to temat stary jak świat. sam jako dzieciak pamiętam dziurę na Ursynowie przez wiele lat. potem otwarcie kilkunastu stacji jako cud techniki XXI wieku. na Białołęce gdzie developerzy budują gdzie chcą i jak chcą, zwykłych połączeń drogowych nie ma o komforcie jazdy samochodem nie wspomnę - koleiny i dziurawy asfalt. niestety tak to jest jak się wchłania połacie ziemi ze starymi gospodarstwami i lokalnymi drogami i nagle stawia osiedle na kilka tysięcy mieszkańców co zakręt. metro pewnie będzie ale nasze wnuki skorzystają z tego środka lokomocji. przy indolencji obecnych władz miejskich i dzielnicy to sciene fiction. ale masz czas to organizuj marsze czy pikiety, kamera przyjedzie bo idzie sezon ogórkowy może będziesz miał swoje 5 minut w tv. mnie na razie interesuje chodnik wzdłuż Zdziarskiej i asfalt na Chudoby. aha i likwidacja pierwszeństwa wyjazdu z osiedla JWC bo takiego debilizmu by na głównej zatrzymywać ruch żeby wyjechali z osiedla to paranoja. amen

# Lewandów

20.06.2016 19:38

Na której działce budują Piotra i Pawła?

# kamil.hajduk

20.06.2016 20:58

Róg magiczną Skarbka z Gór:) proszę się przejechać:) o tym też mówiłem przespal urząd sprawę... Zostaje nam metro bo i tramwaju nie będzie
#Lewandów napisał(a) 20.06.2016 19:38
Na której działce budują Piotra i Pawła?

 Taltos2

20.06.2016 21:14

Urząd nie przespał sprawy, na tej działce nie mozna postawić TRWAŁEGO obiektu budowlanego. Najlepszy przykład to wygląd pętli na Skarbka i sam łącznik pomiędzy Skarbka a Magiczną. Ma status drogi wewnętrznej, bo to ulica tymczasowa - do rozbiórki w przyszłości....

# gość

21.06.2016 08:00

#kamil.hajduk to kiedy to spotkanie w sprawie metra? chętnie wpadnę.

# kamil.hajduk

21.06.2016 16:57

Najszybciej jak się da czekam na miejsce w 3 pokojach:)
#gość napisał(a) 21.06.2016 08:00
#kamil.hajduk to kiedy to spotkanie w sprawie metra? chętnie wpadnę.

# Zdziarska

22.06.2016 10:54

a z kim Ty chcesz rozmawiać w tej kwestii, bo z tego co pamiętam to PO-PSL zmieliło milion głosów obywateli w sprawie 6-latków a ty z sąsiadami chcesz o inwestycję metra się u HGW upominać która jest z PO ?!?!? marzenie ściętej głowy, z TOG-iem nic nie wiadomo do chwili obecnej bo miasto za kadencji HGW zadłużone po uszy. będą wybory to znowu się dowiesz jakie to inwestycje na Białołęce będą w przyszłości, gwoli przypomnienia (...) A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu! (...)

 Taltos2

22.06.2016 11:31

Miasto szuka teraz gorączkowo pieniędzy na odcinek do Mor, c.a. 1,5 mld zł dodatkowo do 2022-2023. Podkreślam, SZUKA, a nie je ma. Skąd niby weźmie na odnogę na ZB? A co z Gocławiem, który jakby nie patrzył ma pierwszeństwo?
Ale realnie, już teraz powinna być decyzja o zaprojektowaniu stacji Zacisze z możliwością rozgałęzienia. Tyle, tylko, że ten wąs jest bez sensu ekonomicznie, ale nie odcinek na ZB - bo on ma potencjał do dalszej rozbudowy - tylko ten dwustacjowy na Bródno...
Popatrzmy na mapę, jeśli stacja Zacisze miałaby być przesiadkową, to gdzie następna stacja wąsa na ZB? Dopiero przy Lidlu, przecież to odcinek dwukrotnie dłuższy niż średnia na prawym brzegu. To co, dodatkowa stacja na rogu Malborskiej z Głebocką? Podnosimy koszt, a stamtąd do stacji Ratusz Targówek blisko... A tunel pod Parkiem Leśnym Bródno? Uzasadniony ekonomicznie?
Podsumowując, skoro nie da się odwołać budowy M na Rembielińską, a ZB zależy na szybkim transporcie publicznym, odpuśćmy sobie temat Metra. Skoncentrujmy się na TOG, tramwaju i poszerzeniu/przebudowie Głębockiej na Targówku. Bo skończymy z niczym

# gość

22.06.2016 11:43

to, ze w proponowanym kształcie metro jest bez sensu wiemy nie od dziś. Czy Bródno straci na zwężeniu ulicy Kondratowicza? Na zmniejszeniu Parku Bródnowskiego? Sami niech ocenią.
jeśli by zrezygnować z Bródna i od stacji Targówek "pociągnąć" metro w linii TOG, z kolejną stacją Grodzisk, i dalej wzdłuż rezerwy pod TOG to można by budować metodą odkrywkową, a co za tym idzie znacznie obniżając koszty. Dodatkowo zwykły peron a nie galeria sztuki i mamy kolejną oszczędność czasu i pieniędzy.
Tylko czemu takie rozwiązanie nie dociera do włodarzy?
Taltos2 napisał 22.06.2016 11:31
Miasto szuka teraz gorączkowo pieniędzy na odcinek do Mor, c.a. 1,5 mld zł dodatkowo do 2022-2023. Podkreślam, SZUKA, a nie je ma. Skąd niby weźmie na odnogę na ZB? A co z Gocławiem, który jakby nie patrzył ma pierwszeństwo?
Ale realnie, już teraz powinna być decyzja o zaprojektowaniu stacji Zacisze z możliwością rozgałęzienia. Tyle, tylko, że ten wąs jest bez sensu ekonomicznie, ale nie odcinek na ZB - bo on ma potencjał do dalszej rozbudowy - tylko ten dwustacjowy na Bródno...
Popatrzmy na mapę, jeśli stacja Zacisze miałaby być przesiadkową, to gdzie następna stacja wąsa na ZB? Dopiero przy Lidlu, przecież to odcinek dwukrotnie dłuższy niż średnia na prawym brzegu. To co, dodatkowa stacja na rogu Malborskiej z Głebocką? Podnosimy koszt, a stamtąd do stacji Ratusz Targówek blisko... A tunel pod Parkiem Leśnym Bródno? Uzasadniony ekonomicznie?
Podsumowując, skoro nie da się odwołać budowy M na Rembielińską, a ZB zależy na szybkim transporcie publicznym, odpuśćmy sobie temat Metra. Skoncentrujmy się na TOG, tramwaju i poszerzeniu/przebudowie Głębockiej na Targówku. Bo skończymy z niczym

# wars

22.06.2016 12:00

@Taltos2
święta, niestety, racja.
Albo metro na ZB, albo tramwaj, który dowiezie nas do Kondratowicza.
Kompletnie nie rozumiem decyzji o stacji przy Rembielińskiej. Żaden argument, poza tym, że w "1990" planowano tu stację metra, jest nie do obronienia. To jest absurd do sześcianu. Ale temat był już przewalcowany seki razy.
http://transport.um.warszawa.pl /sites/default/files/WBR%202015% 20SYNTEZA.pdf strona 31
W badaniach z 2015 roku widać, że już dziś potoki pasażerskie na odcinku ZB-Kondratowicza + ZB-Marymont oraz Rembielińska-Kondratowicza+Żaba+Trasa Toruńska są podobne ze wskazaniem na ruch z Zielonej Białołęki.
A jest to tylko ruch komunikacją zbiorową, a co z tysiącami siedzącymi w samochodach osobowych (strona 30)?

# Lewandów

22.06.2016 21:03

#wars racja!!! aż się prosi o metro na ZB.
Rysunek o potoku pasażerskim w godzinach szczytu świetnie to obrazuje!
http://http://transport.um.warszawa.pl/sites/default/files/WBR%202015%20SYNTEZA.pdf

# gość

11.07.2016 15:38

http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/E5AB57B9-652C-430F-9418-9BE3316B5565,frameless.htm
Metra na ZB nie będzie.
P. Kamilu kiedy to planowane spotkanie? Budowa metra rusza dopiero po 2020 r. wiec jest czas na zmianę decyzji.

# Lew II

12.07.2016 10:56

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/przedluzaja-sie-rozstrzygniecia-dla-odcinka-zachodniego-ii-linii-metra-77287.html
Na Woli opóźnienia.

# jacek

12.07.2016 11:03

moim zdaniem szczerze mówiąc metro na białołęce jest zbędne. i koniec dyskusji.

 Taltos2

12.07.2016 15:45

Z trollem faktycznie nie ma o czym

# Lew II

12.07.2016 16:09

w interpelacji mowa o danych z 2014 r.
nie wiem czy to w kompetencjach Dzielnicy ale powinno się wykonać/zlecić badanie, które by przedstawiło obecną liczbę zamieszkujących, wraz z prognozą przyrostu liczby zamieszkujących w kolejnych latach, uwzględniając obecna dynamikę i przyszłe inwestycje deweloperskie:
1. Leo Developer - Głębocka
2. Asbud - Flora - Głębocka
3. JWC - Lewandów IV
3. Murapol - Berensona/Kąty
4. JWC - Okniska
5. JWC - nieskończona ilość Zielonej Doliny
i pewnie wiele innych, o których nie wiem

# z ZB

12.07.2016 16:45

Na pewno zarząd dzielnicy powinien do tego dążyć. Metro metrem ale pomoże to choćby z autobusami, tramwajami bo będzie mocna karta przetargowa. Twarde liczby, dane. Tylko czy zarząd jest w stanie napisać chociaż i jedno pismo? Przypominam że spotkanie w sprawie metra obiecane przez panią burmistrz nie doszło do skutku. Na ostatniej sesji nic się nie dowiedzieliśmy poza nic nie wartym stanowiskiem o autobusie. W ZTM zaśmieją się pod nosem i wrzucą je do niszczarki, tyle z tego bedzie.

# Lewandów

12.07.2016 22:26

Racja, takie opracowanie jest ważne. Nie mamy aktualnych prognoz dla naszego obszaru.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024