REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# gosc

12.11.2014 14:34

"Mogę zapewnić, że będę walczyła o wykonanie - w ramach modernizacji i poszerzenia ulicy Głębockiej - skrzyżowania Głębockiej z ulicą Lewandów i docelowego umieszczenia tam świateł. Jest to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych w tej części dzielnicy. Tego chciałabym dopilnować." a to w ramach tej modernizacji nie ma powstac rondo???

# Ber

12.11.2014 14:49

Poszerzenie ulicy Głębockiej...ciekawa koncepcja. Nie mogę się doczekać kiedy to się stanie a przede wszystkim w JAKI SPOSÓB nastąpi poszerzenie tej ulicy.

# somreros

12.11.2014 15:53

#gosc napisał(a) 12.11.2014 14:34
"Mogę zapewnić, że będę walczyła o wykonanie - w ramach modernizacji i poszerzenia ulicy Głębockiej - skrzyżowania Głębockiej z ulicą Lewandów i docelowego umieszczenia tam świateł. Jest to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych w tej części dzielnicy. Tego chciałabym dopilnować." a to w ramach tej modernizacji nie ma powstac rondo???
Pani Rabiczko powinna się trochę podszkolić, ponieważ pieniądze na remont tej ulicy już są zagospodarowane przez Radę Miasta. Po drugie ul. Głębocka i Lewandów są drogami powiatowymi i Rada Dzielnicy co najwyżej może sobie koło tych dróg robić zdjęcia, bo to nie Rada Dzielnicy, a Rada Miasta i ZDM są odpowiedzialni za nią. Równie dobrze p. Rabiczko może "pilnować" budowy metra, gazoportu w Świnoujściu i elektrowni w Żarnowcu. To tyle w tym temacie, ale spoko, możecie na tę Panią głosować. I tak się nie dostanie, tylko nabijecie punkty Roszakowi i Borowskiej.

REKLAMA

# marghiroma

12.11.2014 18:44

Jestem bardzo ciekawa jak to poszerzenie Głęboskiej ma wygladać? Wyburza chałupy? Przestawią je? Nawet chodnika tam nie ma. Wyborcza kiełbasa...

# Ze Zdziarskiej

12.11.2014 23:22

Żeby wyjść z zagrodzonych osiedli trzeba mieć po czym iść. Brakuje chodników , latarni nawet na głównych ulicach. Są ulice o bardzo dużym ruchu jak sprzed 100 lat, a kolejne władze tylko rozkładają ręce.

# docent drogownictwa ;-)

13.11.2014 00:58

#marghiroma napisał(a) 12.11.2014 18:44
Jestem bardzo ciekawa jak to poszerzenie Głęboskiej ma wygladać? Wyburza chałupy? Przestawią je? ...
Trzeci i czwarty pas ruchu będzie przebiegał bezpośrednio pod oknami stojących budynków kosztem ogrodzeń (o ile takie są) a choniki dla pieszych będą wybudowane po przeciwnej stronie budynków.
Dzięki temu rozwiązaniu skutecznie zostanie oddzielony ruch pieszy od samochodowego co przyczyni się do poprawy bezpieczenstwa piechurów, natomiast do przystanków autobusowych zostaną poprowadzone specjalne ścieżki od- i dochodnikowe wraz z kładkami nad poszerzoną jezdnią ulicy Głębockiej umożliwiając w ten sposób bezkolizyjne przechodzenie z jednej na drugą stronę ulicy.

REKLAMA

# gosc

13.11.2014 09:59

Reportaż TVN WARSZAWA Mieszkańcy Białołęki poczekają na przebudowę Głębockiej. "Powinna być gotowa za 2-3 lata" trochę szerzej mówi o tej modernizacji.

# gosc

13.11.2014 10:01

Na nowej Głębockiej planuje się trzy ronda (przy skrzyżowaniu z Berensona, skrzyżowaniu z ulicą Lewandów i skrzyżowaniu z Kartograficzną).
Poszerzenie pasów do 3,5 metra szerokości + chodniki + ścieżka rowerowa

# docent drogownictwa ;-)

13.11.2014 10:09

Czyli tak jak pisano wcześniej
#docent drogownictwa ;-) napisał(a) 13.11.2014 00:58
Trzeci i czwarty pas ruchu będzie przebiegał bezpośrednio pod oknami stojących budynków kosztem ogrodzeń (o ile takie są) a choniki dla pieszych będą wybudowane po przeciwnej stronie budynków.
Dzięki temu rozwiązaniu skutecznie zostanie oddzielony ruch pieszy od samochodowego co przyczyni się do poprawy bezpieczenstwa piechurów, natomiast do przystanków autobusowych zostaną poprowadzone specjalne ścieżki od- i dochodnikowe wraz z kładkami nad poszerzoną jezdnią ulicy Głębockiej umożliwiając w ten sposób bezkolizyjne przechodzenie z jednej na drugą stronę ulicy.

REKLAMA

# Teodor K

13.11.2014 15:19

Pani radna Elżbieta Świtalska i również kandydatka na radną - wyszła [poza mury - jej ulotki walają się po chodnikach, Drodzy pobieracze tych ulotek - po przeczytaniu do kosza lub przypiąć nad łóżko i nie zaśmiecać

# zozi

13.11.2014 20:28

jak zwykle tylko Lewandow i Glebocka,a co np z ulica Bialolecka?

# realista

13.11.2014 22:09

Pani Joanno
Grodzenie i "murowanie" osiedli to wynalazek lat 2000 tysięcznych, kiedy to młodzi nowobogaccy chcieli zabezpieczyć się przed "obcymi"
Za "komuny" osiedla były otwarte a sąsiedzi się znali
dzisiaj mało kto zna sąsiada z piętra nie mówiąc o sąsiedzie z drugiego bloku
Ale ma Pani dobry pomysł
jeśli się Pani uda dostać do rady dzielnicy to mam nadzieję, że zajmie się Pani nie tylko końcem własnego nosa ale także pozna Pani potrzeby sąsiadów z Tarchomina, Choszczówki czy Żerania i będzie je Pani rozwiązywać na sesjach rady!!!

REKLAMA

# inż Ćwiek

14.11.2014 09:01

#realista napisał(a) 13.11.2014 22:09
Pani Joanno
Grodzenie i "murowanie" osiedli to wynalazek lat 2000 tysięcznych, kiedy to młodzi nowobogaccy chcieli zabezpieczyć się przed "obcymi"
Za "komuny" osiedla były otwarte a sąsiedzi się znali
dzisiaj mało kto zna sąsiada z piętra nie mówiąc o sąsiedzie z drugiego bloku
Ale ma Pani dobry pomysł
jeśli się Pani uda dostać do rady dzielnicy to mam nadzieję, że zajmie się Pani nie tylko końcem własnego nosa ale także pozna Pani potrzeby sąsiadów z Tarchomina, Choszczówki czy Żerania i będzie je Pani rozwiązywać na sesjach rady!!!
na pewno! :) Wszyscy sąsiedzi będą się znali i będzie jak za komuny, czyli obywatel będzie sobie pisać prośby o chodnik, autobus i oświetlenie, i będzie pisać i pisać i pisać. A Dzielnicowa Rada Narodowa będzie odpowiadać i odpowiadać i odpowiadać.

# Siatka

14.11.2014 09:46

najlepiej niech ludzie nie zamykają drzwi do mieszkań i niech stoją otwarte - tak aby każdy z sąsiadów mógł wejść do domu nie proszony celem integracji- a później uprzejmie donoszę do US. Mieszkam na ogrodzonym osiedlu/ żadne naprawdę luksusy/ ale za to jest czysto, bezpieczniej i nie srają psy jak również nikt nie podrzuca śmieci do śmietnika- który może być przykładem jak należy segregować śmieci / jest porządek/ . Dawniej nasze ławki okupowali nocą młodzież spożywająca alkohol- teraz cisza.

# młody duchem

14.11.2014 21:34

Nie rozumiem dlaczego taka krytyka tej kobiety. A jaka jest gwarancja, że nagle ktoś nie zdejmie tych pieniędzy na skrzyżowanie? Bo będą potrzebne na coś innego. W odróżnieniu od wpisów powyżej, dość kąśliwych, ale ja to rozumiem bo autorzy przewidują zwycięstwo PO i stąd ta ich trauma - uważam, że ta kobieta ma realne szanse. Czytałem wywiad z nią i uważam, że to interesująca kandydatura. Dobrze, że PO ma innych ludzi poza Borowską i Roszakiem. I dobrze, że są to osoby nowe a nie wiecznie te same. Bo nie mam wątpliwości, że to oni wygrają. I słusznie! Bo przynajmniej dzielnica się rozwija. Może nie tak jakbym sobie życzył ale wolę ich rządy ani ludzi, którzy poobwieszali swoje facjaty na każdym rogu ulicy i płocie i obiecują wszystko wszystkim. Tak więc zagłosuję na panią Rabiczko!

REKLAMA

# derbiak

19.10.2015 22:54

Czy to ta Pani co burmistrza chce odwołać? A co zrobiła przez rok jako radna?

# gość

20.10.2015 01:15

znowu po okresie ciszy się lansuje. musi ma w tym egoistyczny cel.
gawiedzi, oprzytomniej i nie daj się nabrać tej babie na końskie plewy.

# gość

20.10.2015 07:39

no właśnie, ze zrobiła. Zainteresuj się sprawą, to się dowiesz. Skąd w Was taki ciągły hejt???

REKLAMA

# derbiak

20.10.2015 08:51

#gość napisał(a) 20.10.2015 07:39
no właśnie, ze zrobiła. Zainteresuj się sprawą, to się dowiesz. Skąd w Was taki ciągły hejt???

Jaki hejt? Chcę wiedzieć co radna, która odwołuje burmistrza - wg mnie niezłego - zrobiła dla mnie jako mieszkańca Zielonej Białołęki.

# POPULIZM

20.10.2015 09:26

Ta pani to podwórka pomyliła...
Głośna a głupoty opowiada ta cała Rabiczko..
Do sejmu do Macierewicza i Niesiołoskiego!
Tam takich krzykaczy i awanturników opowiadających oczywiste rzeczy jak największe mądrości potrzebują!
Właśnie tam!
Populistka
Bajko pisarka...

# gość

20.10.2015 09:37

niezłego? - dlatego SzG masz wybrukowana?
Zajezdne autobusową z płyt? co w nim jest takiego niezłego?
#derbiak napisał(a) 20.10.2015 08:51

Jaki hejt? Chcę wiedzieć co radna, która odwołuje burmistrza - wg mnie niezłego - zrobiła dla mnie jako mieszkańca Zielonej Białołęki.

REKLAMA

# POPULIZM

20.10.2015 16:09

Co paní radna zrobiła przez rok??

# derbiak

20.10.2015 16:13

#gość napisał(a) 20.10.2015 09:37
niezłego? - dlatego SzG masz wybrukowana?
Zajezdne autobusową z płyt? co w nim jest takiego niezłego?

W porównaniu z poprzednikiem Kaznowskim jest z pewnością skuteczniejszy, sprytniejszy, ma lepszy kontakt z ludźmi, wie czego chce. Zaniedbania są wszędzie, ale inwestycje też nareszcie widać.

# POPULIZM

20.10.2015 21:54

Jak powstaje tramwaj to tramwaje to zrobiły lub miasto...
jak pętla autobusowa z płyt to burmistrz odpowiada za to...
o co kaman??
Złe=burmistrz
dobre= to nie jego kompetencje...
Ludzie co by on nie zrobił...
jest to nie on lub tego nie zrobił...
Rabiczko populizm zza ucha ci wystaje...
:-D

REKLAMA

# Nemo85

20.10.2015 22:29

Czy udało się stworzyć wspólnotę wspólnot?

# jaja

21.10.2015 19:19

#POPULIZM napisał(a) 20.10.2015 16:09
Co paní radna zrobiła przez rok??

Wyszła z PO.

# Lewandów

29.10.2015 21:29

P. Rabiczko karierę w Dzielnicy zaczęła w październiku 2014, właśnie mija rok.
Mamy 40 interpelacji - dostępne na BIPie.
Interpretacje dot. otworzenia filii Urzędu Dzielnicy na Wschodniej Białołęce, odtworzenia (poprawy) nawierzchni na Głębockiej, poprawa oznakowania (pasy) na Głębockiej, chodnika w ok. Berensona - Chudoby, montażu oświetlenia i chodników oraz naprawy nawierzchni ul. Zdziarskiej, remontu ul. Białołęckiej, naprawy ul. Przydrożnej, naprawy drogi gruntowej wzdłuż Kanału Żerańskiego, dodatkowej pary przystanków w rejonie skrzyżowania ulic Berensona i Oknickiej, posprzatania kilku terenów i montaż koszy na śmieci. Tyle na BIPie. Na rok moze to dużo, może mało, nie chce oceniać juz na poczatku kadencji. Faktem jest jedno, p. Rabiczko mieszka na ZB i nasz interes będzie reprezentowany.
Osobiscie mi sie podoba, ze ktoś zauważa taki problem jakim jest stan techniczny odebranej Głębockiej od MPWiK. Mogę stwierdzić tylko, że przejścia dla pieszych zostały odmalowane, Głębocka miedzy Biedronka a drewnianym kościołem została "poprawiona", zlikwidowano uskok. Reszty nie monitoruje, ale jak czytam ten syf na tym forum to ręce opadają jak łatwo jest krytykować i zarzucać brak działania. Moze najpierw zadacie sobie odrobinę trudu i to sprawdźcie - http://bip.warszawa.pl/ Menu_podmiotowe/dzielnice/ Bialoleka/Rada_2014-2018/ Interpelacje_zapytania/default.htm

# mieszkaniec_to_ja

30.10.2015 17:07

Fakt, można zadać sobie odrobinę trudu i ustalić, że wszystkie wymienione powyżej i w ogóle wszystkie interpelacje radnej Rabiczko przypadły na trzy miesiące w okresie od kwietnia do lipca tego roku. Aczkolwiek trzeba oddać, że praca radnego to nie tylko zapytania.
Ja generalnie żałuję, że wszyscy radni nie mają obowiązku informowania wyborców o swojej działalności.
mieszkaniec

# Lewandów

30.10.2015 18:41

Masz racje, ale w chwili obecnej nie widzę innej możliwości "sprawdzenia działalności" radnego niż info na bipie.
#mieszkaniec_to_ja napisał(a) 30.10.2015 17:07
Aczkolwiek trzeba oddać, że praca radnego to nie tylko zapytania.
Ja generalnie żałuję, że wszyscy radni nie mają obowiązku informowania wyborców o swojej działalności.

# ostrodzka

31.10.2015 08:39

Na większość zadanych pytań przez p. Rabiczko już wcześniej były odpowiedzi na interpelacje innych radnych. Po co więc pytała o coś na co odpowiedź była już znana.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe