REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

gospodarność cd.

# cobra22

05.11.2010 23:08

bwradny: tramwaj: wariant inwestora, czy wariant społeczny?
brakuje wam odwagi, żeby odpowiedzieć na tak istotne przed wyborami pytanie?
(przeczytajcie Echo Białołęckie, NGP, a tam są tylko opinie mieszkańców dwóch ulic skłóconych przebiegiem linii tramwajowej, a pomyślcie co sądzą o was mieszkańcy Tarchomina i Nowodworów?!Warto zapytać, najlepiej w godzinach szczytu.)

# merx

05.11.2010 23:46

To tak zwana presja tlumu. Wszyscy maja sie jej z lekiem poddac i szybko zrezygnowac z naleznych praw. To przypomina sprawe absurdalnego tloczenia wszystkich sciekow Wraszawy do gigantycznej Czajki i zbudowania na jej terenie spalarni. Wtedy tez byl krzyk na forach (autorami byli mieszkajacych poza Zielona Bialoleka): "Przeciez scieki musza byc gdzies oczyszczane a osady sciekowe spalane, to dla dobra Warszawy, nie macie prawa protestowac".

 tarantula01

06.11.2010 02:11

W swietle obowiazujacych przepisow powinien to byc wariant najlepszy dla ... srodowiska. Obecna decyzja srodowiskowa wydana na podstawie raportu oddzialywania na srodowisko zezwala na inwestycje w wariancie inwestora. Nie bede madrzejszy od madrych.

REKLAMA

 tarantula01

06.11.2010 02:11

W swietle obowiazujacych przepisow powinien to byc wariant najlepszy dla ... srodowiska. Obecna decyzja srodowiskowa wydana na podstawie raportu oddzialywania na srodowisko zezwala na inwestycje w wariancie inwestora. Nie bede madrzejszy od madrych.

 Piotr Jaworski

06.11.2010 09:22

Nie Wojtku to powinien być przede wszytskim najlepszy wariant dla mieszkańców Tarchomina i Nowodworów. Najlepszy wariant dla mieszkańców to szybka budowa tramawaju a nie jego opóźnianie.
Cieszę się, że jednak wycofujesz się powoli z przygotowanego głownie przez siebie wariantu "społecznego".

# planista

06.11.2010 09:53

To jest jakieś trzecioswiatowe, wiekszość państw na swiecie buduje wpierw linie metra, w ten sposób okreslajac linie zabudowy. Tworzac szkielet planu miasta. Co ciekawe tak było w Warszawie i okolicach w czasach Starzynskiego- rozwój zelektryfikowanej kolei miejskiej. U nas wpierw budujemy osiedla, potem myslimy jak i czym dojechac.
Ok znalazł się substytut dla metra czy linii SKM tramwaj- tramwaj (w sumie powrót do XIX w). I cała wielka debata toczy się czy bedzie o 500 m w tą czy w tamtą. I wybudowanie tego - to kwestia lat. Żenada.

REKLAMA

 tarantula01

06.11.2010 10:52

Najlepszym wariantem dla mieszkancow jest wariant najlepszy dla srodowiska, bo ten moze byc zbudowany zgodnie z prawem i bez przeszkod. Jako czlowiek z wyksztalceniem prawniczym powinienes o tym wiedziec Piotrek.
W jaki sposob opoznaim Twoim zdaniem tramwaj? Braniem udzialu w postepowanu srodowiskowym w 2009 i na poczatku tego roku?

 tarantula01

06.11.2010 10:52

Najlepszym wariantem dla mieszkancow jest wariant najlepszy dla srodowiska, bo ten moze byc zbudowany zgodnie z prawem i bez przeszkod. Jako czlowiek z wyksztalceniem prawniczym powinienes o tym wiedziec Piotrek.
W jaki sposob opoznaim Twoim zdaniem tramwaj? Braniem udzialu w postepowanu srodowiskowym w 2009 i na poczatku tego roku?

# mieszkanka

06.11.2010 11:22

opóźniasz budowę tramwaju w taki sposób że jest już zatwierdzony wariant inwestorski a ty zgłaszasz wariant tzw. społeczny, dobrze zdając sobie sprawę z faktu że każdy protest, każda uwaga musi być rozpatrzona a to siłą rzeczy opóźnia realizację inwestycji. A przez Twoje "ambicje" my mieszkańcy będziemy ponosić konsekwencje!!! Ile jeszcze stania w tych korkach?! Ile jeszcze tracenia czasu codziennie na dojazdach do pracy i domu?! My chcemy w 2013 wsiąść na pętlę tramwajową na Poetów i pojechać normalnie do pracy!!!! Jesteśmy tak beznadziejnie zbudowaną dzielnicą (dzięki poprzednim władzom) że nie mamy żadnego porządnego szlaku komunikacyjnego - budowano blokowiska na potęgę bez żadnego zaplecza komunikacyjnego. I teraz jak są faktycznie zatwierdzone warianty budowy komunikacji, takie dziwne osoby jak ty wyskakują z dziwnymi pomysłami które opóźniają nam inwestycję!!!!!

REKLAMA

 Piotr Jaworski

06.11.2010 11:46

Nic więcej dodać. Dziękuje "mieszkanko"

# merx

06.11.2010 12:03

Jerzy Smoczynski rzadzil Bialoleka 8 lat temu i wtedy budowane byly szkoly, hale spotowe, ratusz, BOK, basen, kanalizowane byle domy, zakladany wododciag, budowane osiedlowe ulice. Potem wszystko zamarlo, ani jednego metra kanalizacji i wodociagu (nie liczac deweloperskich kanalizacji i wodociagow) i nnych inwestycji co kot naplakal. Po Jerzym Smoczynskim rzadzil przez 3 lata sp J. Kaczynski, przez rok Marcinkiewicz, przez 4 lata HGW. A tramwaj i metro to inwestycje miejskie obiecywane od 8 lat. Wielu krzykaczy na forum nim osiedlilo sie w Warszawie w ostatnich osmiu latach, nie wiedzialo ze istnieje cos takiego jak dzielnica Bialoleka w Warszawie.

# kinia

06.11.2010 14:13

merx przesądziłeś, pozdrawiam taka najszczersza prawda najgorzej w oczy kole!!!A propos poczytajcie forum p.Drojewskiej na forum Derby myślałam że dostanę wylewu ze śmiechu!!I tuszowanie jastrzębia

REKLAMA

 tarantula01

06.11.2010 18:00

Wariant spoleczny pojawil sie w dokumentacji ponad poltora roku temu. Ma swoje oparcie w ... uchwale Rady Warszawy z 2001 r. - tzw. ustalenia wiazace. Ten wariant istnieje od 9 lat i przewijal sie przy kazdej sprawie dotyczacej budowy ul. Swiatowida, za kazdym razem doprowadzajac do uchylenia decyzji lokalizacyjnej dla budowy ul. Swiatowida. Teraz przy ustawie srodowiskowej nareszcie mozna bylo przeanalizowac wariant zapisany w uchwale Rady Warszawy z 2001 r. i porownac z wariantem zapisanym w uchwale tej samej Rady Warszawy z 2006 r. Raport srodowiskowy zawiera oba warianty i tylko jednego zabraklo - prawdziwych konsultacji spolecznych przed wydaniem decyzji srodowiskowej zatwierdzajacej wariant inwestora, co spowodowalo obecny konflikt miedzy mieszkancami rejony Sprawnej, a mieszkancami rejonu Poetow.
Celowo wyolbrzymiany jest aspekt burzenia budynkow, bo w Raporcie Srodowiskowym nie ma mowy o burzeniu budynkow w wariancie spolecznym. Wariant spoleczny zostal odrzucony z innych wzgledow - o tym jest napisane w raporcie i czesciowo w decyzji srodowiskowej. Jako osoba majaca wiedze znacznie wykraczajaca ponad przecietna w zakresie komunikacji, uznaje argumentacje z decyzji i raportu. Mieszkancy, ktorzy sa blizej sprawy niz ja, zdecydowali inaczej - zaskarzyli decyzje, wplywu na to nie mialem. I to wszystko.
Pozostala ideologia sluzy tylko i wylacznie celom wyborczym.

 tarantula01

06.11.2010 18:00

Wariant spoleczny pojawil sie w dokumentacji ponad poltora roku temu. Ma swoje oparcie w ... uchwale Rady Warszawy z 2001 r. - tzw. ustalenia wiazace. Ten wariant istnieje od 9 lat i przewijal sie przy kazdej sprawie dotyczacej budowy ul. Swiatowida, za kazdym razem doprowadzajac do uchylenia decyzji lokalizacyjnej dla budowy ul. Swiatowida. Teraz przy ustawie srodowiskowej nareszcie mozna bylo przeanalizowac wariant zapisany w uchwale Rady Warszawy z 2001 r. i porownac z wariantem zapisanym w uchwale tej samej Rady Warszawy z 2006 r. Raport srodowiskowy zawiera oba warianty i tylko jednego zabraklo - prawdziwych konsultacji spolecznych przed wydaniem decyzji srodowiskowej zatwierdzajacej wariant inwestora, co spowodowalo obecny konflikt miedzy mieszkancami rejony Sprawnej, a mieszkancami rejonu Poetow.
Celowo wyolbrzymiany jest aspekt burzenia budynkow, bo w Raporcie Srodowiskowym nie ma mowy o burzeniu budynkow w wariancie spolecznym. Wariant spoleczny zostal odrzucony z innych wzgledow - o tym jest napisane w raporcie i czesciowo w decyzji srodowiskowej. Jako osoba majaca wiedze znacznie wykraczajaca ponad przecietna w zakresie komunikacji, uznaje argumentacje z decyzji i raportu. Mieszkancy, ktorzy sa blizej sprawy niz ja, zdecydowali inaczej - zaskarzyli decyzje, wplywu na to nie mialem. I to wszystko.
Pozostala ideologia sluzy tylko i wylacznie celom wyborczym.

# cobra22

06.11.2010 18:03

bwradny:
tramwaj:
wariant inwestora czy wariant społeczny?
Kandydacie do Rady Warszawy- nie pękaj, odpowiedz, nie chowaj głowy w piasek.

REKLAMA

# cobra22

06.11.2010 18:24

Biurowce przy moście Północnym, metro i wszystkie inwestycje na Zielonej Białołęce- faktycznie jestem pod wrażeniem, zapomnieliście dodać:
-walka z bezrobociem
-wzrost płac
-obniżenie podatków
-becikowe 5000zł

# bwradny

06.11.2010 19:55

cobra, wybacz, że odpowiadam z opóźnieniem, ale pracy moc. Oczywiście jestem za wariantem NAJSZYBSZYM.

# merx

06.11.2010 20:37

cobra22 pomyliles adresata. To przciez dzieki radnym PO z Bialoleki mamy:
Most Polnocny, nowa Trase Torunska, nowa Modlinska, modernizacje szlaku kolejowego z Warszawy do Gdanska, najwieksza oczyszczalnie na swiecie z najwieksza spalarnia na swiecie (za najwieksze pieniadze na swiecie 1 mld euro), najnowoczesniejszy bazar (najnowoczesniejszy po "Europie") i "Tramwajem na Tarchomin" . To cytaty z materialow wyborczych radnych PO kandydujacych ponownie. Latwo sprawdzic.

REKLAMA

# cobra22

06.11.2010 21:41

bwradny:w chwili obecnej nie istnieje pojęcie "wariant najszybszy"
Bwradny rozstrzygnijmy to przed wyborami.

# bwradny

06.11.2010 23:24

Mnie nie interesują pojęcia ukute przez politykierów. Ja mówię: TRAMWAJ JAK NAJSZYBCIEJ W ZGODZIE Z PRAWEM. I to jest mój wariant. Czas skończyć z tworzeniem sztucznych konfliktów, mających podteksty polityczno-PR-owskie: jeden zapala znicz pod krzyżem, to drugi krzyża nie lubi itd. Czas w samorządzie po prostu DZIAŁAĆ i szanować prawo.

# cobra22

07.11.2010 11:44

A więc tramwaj do Mehoffera.
Metro?Zgodnie z prawem, sądami, decyzjami środowiskami, konsultacjami społecznymi ,wykupem gruntów-50 lat(co najmniej).
Biurowce wzdłuż trasy Mostu Północnego? Czyżby bob budowniczy wykupił wcześniej grunty po dolarze, będąc Koziołem naszej dzielnicy?

REKLAMA

# mieszkanka

07.11.2010 12:02

merx ja mieszkam w Wawie od urodzenia, na Białołęce od zawsze mam rodzinę a mieszkam tu 6 lat. Odkąd pamiętam Białołęka to było jedne wielkie zadupie, nawet autobus 126 miał pętle końcową "Tarchomin wieś". I odkąd pamiętam na Białołęce, szczególnie na Tarchominie bo Tarchomin i Nowodwory znam najlepiej, były sobie ulice i jakieś tam osiedla. A jak sie tu sprowadziłam w 2004, to osiedli było od pyty, a ulic W OGÓLE - ten sam ich stan i ilość co 20 lat temu. Więc nie do końca masz rację z wystawianiem J. Smoczyńskiego na piedestał. Poza tym ja wiem z doświadczenia jak obywatel był w Ratuszu traktowany za jego kadencji jak chciał coś załatwić z jak jest traktowany teraz - nigdy więcej takiej wiochy i chamstwa!

# merx

07.11.2010 12:42

Mieszkanko, mieszkasz na Bialolece od 6 lat, czyli od 2004 r. W 2004 r zapanowal w urzedach dzielnicy, w tym w Urzedzie Bialoleki duch scentralizowanej Warszawy rzadzonej przez PiS, z absurdalnym centralnym biurokratyzmem i urzedniczym balaganem. Burmistrzowie byli od 2002 r, po zmianie ustroju Warszawy juz tylko marionetkami (wtedy przypadla ostatnia kadencja Jerzego Smoczynskiego 2002-2006). Klamiesz, piszac, ze w 2004 r. Bialoleka to bylo wielkie zadupie. Po dwoch kadencjach Jerzego Smoczynskiego (1994-2002) w samodzielnej gminie - dzielnicy, na tym "zadupiu" byly wybudowane juz najwieksze szkoly z halami sporowymi i basenem, pierwsze w Bialolece nowoczesne liceum, nowoczesny ratusz, na ukonczeniu byl BOK, istniala juz duza nowoczesna przychodnia zdrowia na tylach ratusza itd. Jedyna kanalizacja i wodocigi ktore zostaly zbudowane na starych jednorodzinnych osiedlach Bialoleki (nie mylic z kanalizacja i wodociagami w blokach deweloperskich) zostaly zbudowane za kadencji burmistrza Jerzego Smoczynskiego. Potem nie powstal w tych osiedlach do dnia dzisiejszego ANI JEDEN METR KANALIZACJI I WODOCIAGU!!! Mieszkanko po prostu nie klam.

# bwradny

07.11.2010 13:40

Tarchomin Wieś to nazwa historyczna, ma źródła w znakomitej pracy ks. Czaykowskiego. Jeśli coś traktujemy ironicznie, warto znać kontekst. Ale niestety taka droga na skróty jest właściwa elektoratowi pewnej partii. Taką dziwną zależność spostrzegłem, choć wiem, że krzywdząco uogólniam. Cobro, rozumiem, że po obietnicach Twojego burmistrza dwukrotnych np. nt. kina czy wodolotu, nie wierzysz w możliwość pozyskania inwestorów dla Białołęki. Może jednak warto sprawdzić, że J.K. nie jest.nie był Alfa i Omegą...

REKLAMA

# merx

07.11.2010 13:57

Cobra22 gdyby HGW dotrzymala programu wyborczego juz bysmy mieli metro na Nowodworach/Tarchominie, jako odnoge I linii z Bielan. Tanio (tanim mostem przez Wisle) i szybko bo 4 lata na taka krotka odnoge to bylo w sam raz. Nie byloby klotni o tramwaj - proteze, ktora nigdy nie zastapi metra. To metro dla Bialoleki bylo pieknie wyrysowane na plakacie wyborczym HGW w 2006 r zatytulowanym "PO dla Warszawy". Jak zwykle HGW zakpila sobie z mieszkancow Bialoleki.

# cobra22

07.11.2010 14:52

Bwradny nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem J.K.Dla mnie burmistrzem powinien zostać Piotr(nie mylić ze Św. Piotrem.)
Wodoloty, tramwaje wodne i metro to totalne bzdury.
Spalarni i oczyszczalni też nie zablokujecie, zresztą po co, teraz i tak to nic nie zmieni.Co do HGW: Zgadzam się co do przekazania 400mln na stadion-totalne nieporozumienie, przez co nasza dzielnica dostała po d...e.Dlatego STOP opowiadaczkom i bibliotekarkom w radzie. Metro i ścieki też zawaliła.
Traktowanie mieszkańców przez Urząd za czasów bobokozła to czas zaszczucia, dlatego nigdy więcej nie dopuścić aby w urzędzie były takie osoby jak Gajowy,Chorągiewka, jedna druga rolnika czy Kozioł.

# mieszkanka

07.11.2010 17:01

merx gdzie w mojej wypowiedzi jest napisane ze w 2004 Bialołęka była zadupiem????? Ja takiego zdania nie widzę! Napisałam że jak się tu sprowadziłam w 2004 to było więcej osiedli a stan dróg taki sam jak 20 lat temu. Naucz sie czytać zanim fałszywie zarzucisz komuś kłamstwo!!!!!!!!!!!!!

# mieszkanka

07.11.2010 17:08

Wojciechu Tumasz, skoro wariant społeczny budowy tramwaju pojawił się w dokumentacji 1,5 roku temu czyli w połowie 2008, to dlaczego zacząłeś promować ten wariant w 2010???? W 2008 kwestia budowy tramwaju być może nie była jeszcze tak realna jak teraz, ale skoro jesteś za tym wariantem to czy nie należałoby promować go wcześniej i uświadamiać ze mieszkańcom fakt że ten wariant jest korzystniejszy dla wszystkich? A może bałeś sie narazić wówczas mieszkańcom ul. Sprawnej i okolic - swoim ówczesnym potencjalnym wyborcom? Teraz na pewno na tamtych rejonach jesteś spalony. I pewnie poczekałeś aby umocnić swoją pozycję w PO, a ponieważ PO jest przeciwna temu wariantowi, opuściłeś tę partię teraz, gdy poczułeś się wystarczająco wypromowany przez swoje działania i zacząłeś głośno wypowiadać się za wariantem tzw. "społecznym" bo ja nadal uważam że jest on antyspołeczny. Przez 1,5 roku było wystarczająco dużo czasu aby działac w tym kierunku, a nie teraz jak dokumentacja jest prawie klepnięta i mamy realną szansę na tramwaj w 2013.

# mieszkanka

07.11.2010 17:12

Merx jeszcze jedno: być może twój guru J. Smoczyński zrobił wiele dla dobra dzielnicy - sory ale kapustę za coś brał, więc chore byłoby gdyby całe swe rządy tylko pierdział w stołek. Ale oprócz tych ważnych inwestycji które wymieniłeś, ile on ulic zbudował i zmodernizował???? Bo taka Nowodworska to dopiero teraz została zmodernizowana? Ile szkół wybudował? Co zrobił w sprawie Mostu Północnego, tramwaju, usprawnienia komunikacji? Co w sprawie budowy parków, rewitalizacji istniejących? Przecież od 2000 tyle ludzi się tu sprowadziło ze tymi sprawami należało sie zajmować jak tylko wydawano pozwolenia na budowę kolejnych blokowisk. Tymczasem to w ostatnich 4ech latach zmodernizowano ulice, wybudowano szkoły, zrewitalizowano parki, podjęto starania do budowy tramwaju. Tylko przeczytaj ten post DOKŁADNIE, zebyś potem fałszywie nie zarzucał mi kłamstwa!

# merx

07.11.2010 17:23

mieszkanko, "A jak sie tu sprowadziłam w 2004, to osiedli było od pyty, a ulic W OGÓLE - ten sam ich stan i ilość co 20 lat temu" Zdanie wczesniej piszesz, ze odkad pamietasz to Bialoleka to bylo jedno wielkie zadupie. To sugeruje, ze poza blokami w Bialolece w ogole nic nie bylo i wszystko w 2004 r. wygladalo jak 20 lat temu.
Takie wrazenie pozostawia wpis.

# merx

07.11.2010 17:38

mieszkanko, Most Polnocny, tramwajowe linie, glowne przelotowe drogi, linie kolejowe nie sa w gestii burmistrzow dzielnic i radnych dzielnic. To nie jest jakakolwiek zasluga radnych PO z Bialoleki i dotychczasowego burmistrza z PO. Te decyzje zapadaja wiele wiele lat wczesniej i sa w gestii zarzadow miasta i rad miasta (z wielu kolejnych kadencji), ZDM, Krajowego Zarzadu Drog i Autostrad itd.
Oczywiscie w materialach propagandowych radni konczacej sie wlasnie kadencji przypisuja sobie te wszystkie inwestycje ale jest to po prostu oszustwo.

# ciekawa

07.11.2010 18:23

Racja budowę mostu Północnego załatwił na cacy Kaczyński, który zadecydował że nie budujemy. Gdyby Piskorski nie pchał się do polityki most byłby już 4 lata temu.
Zobaczycie, że budowa skończy się dokładnie przed wyborami do sejmu i będą mogli ogłaszać kolejny sukces. Nastawieni tylko na sukcesy które można pokazać w ogólnopolskich telewizjach, więc co bedą się zajmować brakiem kanalizacji wokół Czajki, brakiem chodników przy naszych drogach, brakiem jakiejś lokalnej szkoły, To intersuje tylko mieszkańców dzielnicy a nie polityków.

# podroznik

08.11.2010 12:13

@mieszkanka. Hi, hi, 1,5 roku temu to połowa 2009 r. :D

# mieszkanka

08.11.2010 16:19

masz rację - mój błąd :) to połowa 2009 niemniej jednak to jest jednak półtora roku a dlaczego W. Tumasz zaczął reklamować ten wariant DOPIERO teraz?????????

# zakorkowany

08.11.2010 20:32

mieszkanko, a dlaczego dopiero teraz tak aktywnie włączyłaś się w dyskusję na forum?
Czyżby "śmierdziało" wyborami? Przez cztery lata nie miałaś czasu, aby zaistnieć na forum i wymieniać poglądy z innymi?

# cobra22

08.11.2010 23:03

bwradny:
Franz na listach?Myślałem, że dzięki tobie odpuści sobie dalsze starty.Twardy gość.

 tarantula01

09.11.2010 00:15

Najbardziej przed wyborami rozreklamował ten wariant sam ZTM, organizując dopiero po wydaniu decyzji środowiskowej spotkania informacyjne. Na nie przyszli mieszkańcy i usłyszeli. Ja o tym wariancie sam z siebie mówiłem w maju 2009, a potem w styczniu 2010 na przykład na organizowanych spotkaniach w UD dotyczących infrastruktury, na które też przychodzili mieszkańcy. Potem w czerwcu 2010 zanim wydano decyzję. A później to tylko wtedy, gdy mnie pytano.

 tarantula01

09.11.2010 00:15

Najbardziej przed wyborami rozreklamował ten wariant sam ZTM, organizując dopiero po wydaniu decyzji środowiskowej spotkania informacyjne. Na nie przyszli mieszkańcy i usłyszeli. Ja o tym wariancie sam z siebie mówiłem w maju 2009, a potem w styczniu 2010 na przykład na organizowanych spotkaniach w UD dotyczących infrastruktury, na które też przychodzili mieszkańcy. Potem w czerwcu 2010 zanim wydano decyzję. A później to tylko wtedy, gdy mnie pytano.

 Piotr Jaworski

09.11.2010 13:13

Wojtku a napisz może publicznie kto od tak naprawdę przygotował rysunki, wyrys, mapy (jak zwał tak zwał) przebiegu "wariantu społecznego" promującego interes wąskiej grupy mieszkańców. Czy byłeś to Ty czy może Ktoś inny ? Z pewnością z chęcią wszyscy się dowiedzą.
Czy te rysunki powstały przed Twoim skontaktowaniem się z mieszkańcami ul. Poetów i rozpoczęciu Twoich spotkań informacyjnych czy może już po tym fakcie ?

 tarantula01

09.11.2010 14:19

Proszę bardzo:
przykładowy projekt pętli tramwajowej został przygotowany przez Tramwaje Warszawskie (2009).
korytarz wariantu na podstawie uchwały Rady Warszawy z 2001 r jest mojego autorstwa (2009) przed skontaktowaniem się mieszkańców ze mną.
wstępny projekt spełniający rozporządzenie Ministra ... (Dz.U 43) jest autorstwa mojego i SISKOM (luty 2010) po spotkaniach w dzielnicy z mieszkańcami i wizji w terenie z pomiarami.
To stąd w Raporcie nie ma mowy o wyburzeniach w wariancie społecznym.
Piotrze zadajesz pytania, a nie jesteś w stanie odpowiadać na pytania zadane Tobie.

 tarantula01

09.11.2010 14:19

Proszę bardzo:
przykładowy projekt pętli tramwajowej został przygotowany przez Tramwaje Warszawskie (2009).
korytarz wariantu na podstawie uchwały Rady Warszawy z 2001 r jest mojego autorstwa (2009) przed skontaktowaniem się mieszkańców ze mną.
wstępny projekt spełniający rozporządzenie Ministra ... (Dz.U 43) jest autorstwa mojego i SISKOM (luty 2010) po spotkaniach w dzielnicy z mieszkańcami i wizji w terenie z pomiarami.
To stąd w Raporcie nie ma mowy o wyburzeniach w wariancie społecznym.
Piotrze zadajesz pytania, a nie jesteś w stanie odpowiadać na pytania zadane Tobie.

 Piotr Jaworski

09.11.2010 14:38

Powtórzę się. Wojtku napisz publicznie kto od tak naprawdę przygotował rysunki, wyrys, mapy (jak zwał tak zwał) przebiegu tzw. "wariantu społecznego". Rozumiem, że wielokrotnie wypowiadając się mediach o tzw. "wariancie społecznym" nie wiesz co to jest.
Z Twojej wypowiedzi nic nie wynika.
Czy udajesz czy nie wiesz o Co pytam ? - napisz wprost, że to Twoja i kolegów z SISKOMu koncepcja dziwnie spójna z interesem wąskiej grupy mieszkańców. Oni sami tego nie przygotowali.
Rozumiem, że najpierw to narysowaliście a Oni przez przypadek do tego dołączyli by potem na tej podstawie złożyć protest.
Także przez przypadek to po znacznej części te same osoby, które blokowały swego czasu przedłużenie ulicy Światowida !
To, że powstało to już w maju 2009 r. to jak wiesz bardzo dobrze wiem.
Nie interesują mnie normy. Wierzę, że je znasz - podobnie jak dziesiątki osób zajmujące się tą tematyką.
Odpowiedź na Twoje pytanie jest powyżej.

# wittiga

09.11.2010 14:49

Zadziwiająca w wypowiedzi Pana Jaworskiego jest koncepcja, że pętla przy Modlińskiej jest w interesie wąskiej grupy mieszkańców. To właśnie o wiele korzystniejszy komunikacyjnie wariant przedstawił pan Tumasz

# mieszkanka

09.11.2010 16:13

zakorkowany - a to w takim razie na tym forum mogą sie wypowiadać tylko Ci co istnieją na nim od początku? To jest jakieś upolitycznione forum? Przeszkadzają Ci moje wypowiedzi, ich częstotliwość? To w takim razie ich nie czytaj. Jak będę miała czas to będę się wypowiadała na forum - jak nie będę miała czasu to nie. Jak masz problem to załóż wątek "kto może i jak często wpadać na forum".

# mieszkanka

09.11.2010 16:16

Panie Wojtku - ja nadal nie rozumiem.... Czemu teraz Pan tak aktywnie promuje wariant tzw. społeczny? W maju 2009 Pana wypowiedzi nie były tak głośne, jak obecnie - z całym szacunkiem.

# ciekawa

09.11.2010 19:18

ciekawe czemu ty też w 2009 roku nie interesowałaś się tym problem, a dopiero teraz?

# cobra22

09.11.2010 22:09

blokada ulicy ,tramwaju, deweloper się cieszy wykupuje grunt, przesuwamy nieznacznie pętle,grubymi nićmi szyte...

# ciekawa

10.11.2010 06:49

Cobra jaki ty niedoinformowany tam już jest wykupiony grunt przez Dom Developnent i Barc i pewnie to im nie podoba wariant społeczny.

# podroznik

10.11.2010 10:46

Kandydacie Jaworski, przecież Tumasz odpowiedział. Nie rozumiecie języka pisanego?

# mieszkanka

10.11.2010 11:30

ciekawa nie rozumiem pytania - to na tym forum naprawdę mogą się wypowiadac tylko "stali bywalcy", tacy co się interesują sprawami Białołęki od zarania dziejów? Czemu to akurat ciebie tak denerwują moje zapytania???

# mieszkanka

10.11.2010 11:33

merx chyba nie do końca prawidłowo interpretujesz moje wpisy: tak jak sie tu sprowadziłam to Białołęka pod względem dojazdów to bylo wielkie zadupie - sory ale taka prawda. Przecież w 2004 to nie było na Modlińskiej nawet buspasu (i od razu ostrzegam że nie pamiętam kiedy dokładnie powstał). Niestety ale pod względem komunikacyjnym było FATALNIE - potem powoli robiło się trochę lepiej, ale tylko dla tych poruszających się komunikacją. Niemniej jednak moim zdaniem jest to jeden z problemów kluczowych tej dzielnicy - dlatego cieszę się jak widzę, że coś się w końcu zmienia.

# ciekawa

10.11.2010 16:45

I to sie zmienia dzięki Tumaszowi. A nie jakiemuś tam Jaworskiemu, o którym ktoś tam słyszał ale nie wie kto to. Kolega Platfus siedzi tylko na forach i robi dobre wrażenie. Nic wiecej

# mieszkanka

10.11.2010 17:49

no to ciekawe jak to się będzie dalej zmieniać jak Tumasz dopiero teraz obudził się w sprawie obrony wariantu społecznego budowy tramawaju - doczekasz się wtedy tramwaju na Nowodworach ale na pewno nie w 2013!

# zakorkowany

10.11.2010 20:21

Mieszkanko powtarzasz się w swoich kwestiach. Forum od lat robi się bardzo aktywne przed każdymi wyborami i robi się wtedy polityczne ( patrz wpisy radnych PO). Przypominam, że Gospodarność nie jest partią. Jeśli już zwracasz komuś uwagę na to, że pisuje na forum to zwróć uwagę, że działa to w dwie strony i stąd moja uwaga o twojej osobie.Jeśli piszesz na temat tramwaju to zwróć uwagę, że do ulicy Mehoffera tramwaj może jechać bez uzgadniania jakiegokolwiek wariantu.
Piotr Jaworski starannie unika niektórych pytań, co można zauważyć w innych wątkach. Jednocześnie ciągle ktoś stara się udowodnić, że każde działanie musi być oparte na "przekręcie" - patrz wariant społęczny.
Jeśli już

# cobra22

10.11.2010 22:21

A wariant społeczny to nie przekręt?
Mieszkańcy Sprawnej z mediów dowiadują się o wariancie społecznym.Nikt wcześniej nie rozmawiał z nimi o jakimś tramwaju. Żaden radny śmadny, sąsiedzi z Poetów, po prostu nikt . Teraz każdy udaje " niemca"no jak to nie wiedzieliście, przecież było w internecie , pisaliśmy , mówiliśmy tylko podstawowa sprawa, nie każdy musi mieć internetu i nie każdy musi znać wirtualne projekty radnych czy innych tam urzędników. takie Echo i NGP oraz Tvn Warszawa nagłośniło sprawę.CZYTAJCIE A ZNAJDZIECIE!

 tarantula01

10.11.2010 23:42

Mieszkanko, moje wypowiedzi o wariancie realnym alternatywnym (oficjalna nazwa w dokumentacji) sa niezmienne od rozeznania przeze mnie tematu. Wczesniej nie bylo o nim tak glosno w mediach i moze dlatego moj glos byl mniej slyszalny ogolowi, bo na pewno nie urzednikom. Komunikacyjnie wariant jest lepszy, ale przepadl w procedurze srodowiskowej - wszystko jest w Raporcie.

 tarantula01

10.11.2010 23:42

Mieszkanko, moje wypowiedzi o wariancie realnym alternatywnym (oficjalna nazwa w dokumentacji) sa niezmienne od rozeznania przeze mnie tematu. Wczesniej nie bylo o nim tak glosno w mediach i moze dlatego moj glos byl mniej slyszalny ogolowi, bo na pewno nie urzednikom. Komunikacyjnie wariant jest lepszy, ale przepadl w procedurze srodowiskowej - wszystko jest w Raporcie.

# basik

11.11.2010 20:21

na Tarchomin Wieś to 178 jezdzilo. I wtedy to rzeczywiście była wieś. Samochodem bez problemu mozna bylo poruszac sie Modlinska. Gorzej bylo autobusami bo jezdzily co 15min albo i rzadziej.

# cobra22

13.11.2010 10:11

jaka wieś?! toć to obrzeża miasta były, tera to willowa dzielnica od 1998r.

# mieszkanka

14.11.2010 08:49

Panie Tumasz ale nikt z mieszkańców Sprawnej i okolic nie przypomina sobie aby Pan obstawiał obronę wariantu społecznego ws budowy tramwaju! No chyba cos nie tak z tym Pana głosem od początku dobrze słyszanym przez urzędników a mniej przez ogół. No chyba ze asekuracyjnie w 2009 to właśnie mieszkańcy Sprawnej i okolic miały być tym ogółem do którego info "mogło nie dotrzeć".

# mieszkaniec Białołęki

14.11.2010 15:30

Panie Tumasz,
Ale mieszkańców Tarchomina i Nopwodwórów mało interesuje wariant społeczny kilkudziesięciu osób i czy on jest bardzo przyjazny dla środowiska. Te kilkadziesiąt tysięcy osób chce jak najszybciej mieć tramwaj nawet tak niedoskonale przygotowany przez ZTM jak Pan pisze. Chcemy jeździć tramwajem na drugą stronę Warszawy bez korków. Zrozum to pan wreszcie !!!

# basik

14.11.2010 18:49

a ja tam wole kilka linii autobusowych w różne miejsca zamiast jednego tramwaju na Młociny ...

# Marcin z Polibudy

30.11.2012 09:09

Cała ta dyskusja o tramwaju jest jałowa. Czy wy nie dostrzegacie , że budowa tej linii za kilkaset milionów nic nie da? Nie będzie żadnej różnicy w komunikacji. Po prostu z autobusów ludzi przeniesie sie do tramwajów, a przecież autobusy bardzo sprawnie dowożą z Nowodworów do metra. Po co zatem wydawać te miliony? Ulegliście tramwajowym lobbystom i tyle.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy