REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# piotr1

30.11.2015 15:52

W końcu!
"płynność ruchu jest większa" - bardzo ciekawe stwierdzenie, ja to widzę inaczej jeżdżąc tam codziennie
dobrze że są również osoby chcące naprawdę zwiększać płynność ruchu:
http://tustolica.pl/podniesmy-dopuszczalna-predkosc-na-modlinskiej-do-80-km-h_64763

# Piotras

30.11.2015 17:01

Brawo dla pismaka, przez takich ludzi właśnie Polska jest na czele w ilości posiadanych fotoradarów , co nie przekłada się na bezpieczeństwo na drogach

# agk

30.11.2015 18:15

Ludzie poglupieli!!! Znowu piraci drogowi będą terroryzować Modlińską, a ja wam powiem jedno. Jak zlikwidują te radary to ja będę również złośliwa i będę jeździć lewym pasem zgodnie z ograniczeniami, bo jednak po coś one są...

REKLAMA

# Tomek

30.11.2015 21:32

Wypadki na Modlińskiej są na skrzyżowaniach. Przeważnie auto skręcające w lewo zostaje uderzone przez jadące na wprost Modlińską. Wprowadzenie oddzielnych świateł kierunkowych do skrętu w lewo na pewno poprawiło bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, na których je zainstalowano - i tak trzymać. A fotoradar ustawiony "w szczerym polu" nic niekomu nie pomaga - tylko zmniejsza płynność ruchu. Wiem, wiem, tam jest przejście. Tylko co da fotoradar? Kierowca zamast zwracać uwagę, czy pieszy nie przechodzi akurat tym przejściem gapi się na zmianę to na fotoradar, to na wskaźnik prędkości. Mi się niedawno zdarzyła taka właśnie sytuacja - skupiłem uwagę na fotoradarze i przejechałem obok pieszego, który już wszdł na przejście (nie linczujcie- gdy się zorientowałem, było mi bardzo głupio, ale co zrobić post factum...)

# kierownica

30.11.2015 22:28

do #agk W Polsce obowiązuje ruch prawostronny, będzie Pani nie tylko złośliwa, ale narazi się Pani na mandat za łamanie przepisów (w kodeksie drogowym są też inne przepisy, nie tylko te mówiące o przekraczaniu prędkości) - czego serdecznie życzę - również jestem złośliwa :)
#Tomek ma 100% racji. Choć z drugiej strony miał Pan dużo szczęścia Panie Tomaszu - ja widziałam tam pieszego 2 razy w moim już dość długim życiu ;)

 tarantula01

01.12.2015 00:38

A ta nasza Straż Miejska nie może wypożyczyć fotoradaru za symboliczną złotówkę dla GITD, tylko muszą go zlikwidować?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

01.12.2015 00:38

A ta nasza Straż Miejska nie może wypożyczyć fotoradaru za symboliczną złotówkę dla GITD, tylko muszą go zlikwidować?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# kiler3

01.12.2015 00:40

#Piotras napisał(a) 30.11.2015 17:01
Brawo dla pismaka, przez takich ludzi właśnie Polska jest na czele w ilości posiadanych fotoradarów , co nie przekłada się na bezpieczeństwo na drogach
Z nie uzbrojonym na rozum nie walczę.
Przez myślenie w stylu Piotrasa na polskich drogach ginie rocznie od 3 do 4 tys ludzi, a ponad 10 tys jest rannych.
Samochód to takie samo narzędzie zbrodni jak siekiera. Można jej użyć do rąbania drew, jak i do ukatrupienia sąsiada. Dlaczego to drugie rzadziej się się zdarza ? Nieuchronność kary i ostracyzm społeczny. Tego właśnie brakuje potencjalnym zabójcom w samochodach. Pozdrawiam Piotrasa.

# Krasnal33

01.12.2015 05:46

#agk napisał(a) 30.11.2015 18:15
Ludzie poglupieli!!! Znowu piraci drogowi będą terroryzować Modlińską, a ja wam powiem jedno. Jak zlikwidują te radary to ja będę również złośliwa i będę jeździć lewym pasem zgodnie z ograniczeniami, bo jednak po coś one są...

Do garów !

REKLAMA

# xxx

01.12.2015 08:31

tarantula01 napisał(a) 01.12.2015 00:38
A ta nasza Straż Miejska nie może wypożyczyć fotoradaru za symboliczną złotówkę dla GITD, tylko muszą go zlikwidować?
można iść dalej w tym pomyśle, wypożyczyć fotoradar pająkowi, niech ten robi biznes.

# ustrzelony

01.12.2015 09:27

Minie chwilę czasu, policzą straty i znajdzie się instytucja, która przejmie te puszki i wszystko wróci do "normy", tylko pieniądze będą trafiać do innej kieszeni. Pozostaje radzić sobie własnymi sposobami - yanosik, albo portal punkciki.com ;)

# Adam123

01.12.2015 11:02

Dziwny kraj, dziwni jego mieszkańcy!

REKLAMA

# Pierre

01.12.2015 12:51

Tam powinni postawić światła, które zmieniałyby się wtedy gdy pieszy naciśnie guzik tak jak jest w okolicach stacji LukOil.

# wciąż ja

01.12.2015 22:07

#Pierre napisał(a) 01.12.2015 12:51
Tam powinni postawić światła, które zmieniałyby się wtedy gdy pieszy naciśnie guzik tak jak jest w okolicach stacji LukOil.

No brawo! Są jednak w narodzie ludzie ze sprawnym mózgiem!
Bo jak czytam takich na przykład kilerów trzecich co tylko progi i radary aplikowali by do każdej sytuacji drogowej, to nabieram wątpliwości czy wciąż wszystko pod sufitem działa.

 tarantula01

01.12.2015 22:15

Planowana jest kładka - przy przebudowie Modlińskiej.
@xxx
Żałuję jednocześnie, że nie mam uprawnień do bawienia się fotoradarem w sposób umożliwiający czerpanie z niego przychodu. Z Ciebie miałby wtedy duży i stały przychód.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

01.12.2015 22:15

Planowana jest kładka - przy przebudowie Modlińskiej.
@xxx
Żałuję jednocześnie, że nie mam uprawnień do bawienia się fotoradarem w sposób umożliwiający czerpanie z niego przychodu. Z Ciebie miałby wtedy duży i stały przychód.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# kiler3

01.12.2015 23:04

#wciąż ja napisał(a) 01.12.2015 22:07

No brawo! Są jednak w narodzie ludzie ze sprawnym mózgiem!
Bo jak czytam takich na przykład kilerów trzecich co tylko progi i radary aplikowali by do każdej sytuacji drogowej, to nabieram wątpliwości czy wciąż wszystko pod sufitem działa.
Vice versa :))

# RPRXL

02.12.2015 22:41

Oba fotoradary zasłaniają widoczność pieszym stojącym przy przejściu,Kierowcy również ich nie widzą .Więc to absurd ze zwiększają tam bezpieczeństwo..Dodatkowo faktycznie wszyscy jak zahipnotyzowani gapia się w licznik. Najdziwniejsze ze zazwyczaj zwalniają do 40- 50 km/h
W tym miejscu fotoradar to bezsens , jak już to przejście z sygnalizacja na żądanie.

REKLAMA

# ..l..

03.12.2015 10:51

Jeden radar ( w stronę legionowa ) i tak nie działała od jakis 4 miesięcy ....

# wyborca

03.12.2015 10:53

Ale żółty słupek spełnia swoją rolę, bo dojeżdżając do słupka nie wiesz, czy w środku jest radar.

# Plutoo

04.12.2015 13:43

Jeżdżę często Modlińską przy tych żółtych słupach i powiem tak, ludzie to tumany, widzą fotoradar to bezrefleksyjnie zwalniają do 50 a nawet 40, tam jest ograniczenie do 60km/h. Ludzie albo nie widzą znaków albo boją się i wolą bezsensownie zwolnić.

REKLAMA

# xxx

07.12.2015 17:24

tarantula01 napisał(a) 01.12.2015 22:15

@xxx
Żałuję jednocześnie, że nie mam uprawnień do bawienia się fotoradarem w sposób umożliwiający czerpanie z niego przychodu.
odbądź kurs obsługi fotoradarów i zrezygnuj z działalności, którą obecnie się ośmieszasz. będzie z Ciebie wtedy pozytek.

 tarantula01

19.12.2015 22:27

tarantula01 napisał(a) 01.12.2015 00:38
A ta nasza Straż Miejska nie może wypożyczyć fotoradaru za symboliczną złotówkę dla GITD, tylko muszą go zlikwidować?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
O i ... http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,fotoradary-jednak-zostana-straz-miejska-gotowa-je-oddac,188882.html

 tarantula01

19.12.2015 22:27

tarantula01 napisał(a) 01.12.2015 00:38
A ta nasza Straż Miejska nie może wypożyczyć fotoradaru za symboliczną złotówkę dla GITD, tylko muszą go zlikwidować?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
O i ... http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,fotoradary-jednak-zostana-straz-miejska-gotowa-je-oddac,188882.html

REKLAMA

# Pan do fizyki

22.12.2015 19:24

No i niech stoi, na zdrowie. Tylko nie płaczcie potem, że Czarodzieja i Czeremchową rozjeżdżają , jak na Modlińskiej robicie celowo korek.
Akcja = rekacja. W podstawówce tego uczą.

# arti

22.12.2015 21:39

Jak wielkim trzeba być tumanem żeby wine za korki składać na fotoradar? Niech jeszcze więcej ludzi wozi d..y samochodami.
Gros ludzi którzy korkują to miejsce to pojedyncze osoby w swoich blaszanych pudełkach, większość z podwarszawskich wsi i miast.

# Ten on to też ja

23.12.2015 20:34

Jasne, bo na drogę krajową będącą jedną z głównych trasą wylotowych z miasta to się powinno chodzić na spacery, a jak już wyjeżdżać tylko rowerem albo PKSem. Może następnym razem przeczytaj też artykuł, a nie tylko ostatni komentarz?
W tym konkretnym miejscu nie powinno być radaru tylko sygnalizacja świetlna. A optymalnie to kładka do przejścia górą. O ile wiem tak właśnie będzie po przebudowie Modlińskiej. I bardzo dobrze - choć raz faktycznie "dobra zmiana".
A to że redaktor i kilku komentujących ma skrzywienie na punkcie anty-samochodowym to temat na osobny wątek. A właściwie to nawet szkoda gadać...
Wesołych Świąt mimo wszystko. Nie dajcie się zabić w drodze do rodzin.

# agk

21.03.2016 21:31

Do #kierownica, a czy Pani wie ze tam sa dwa przedszkola i prawie codziennie dzieci przechodzą z jednej placówki do drugiej? Nie wie Pani bo gdyby Pani wiedziała to była by inna gadka. Poza tym codziennie rano i po południu rodzice przechodzą z tymi dziećmi przez te pasy... A jeśli chodzi o przepisy to chyba raczej jazda zgodnie z przepisami nie jest łamaniem przepisów...
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy