REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Drogi i Gmina

# Krzysiek

01.02.2005 14:07

Czytałem ostatnio gazetkę "Nasza Choszczówka" i artykuł w stylu "Jakim świetnym gospodarzem jest burmistrz gminy Białołęka". Ja jednak mam co do tego dwie uwagi:
1. Jeśli jest świetnym gospodarzem to ma kiepskich podwładnych
2. Jęsli ma dobrych podwładnych to nie dba o wszystkich mieszkańców.
Może wyjaśnię powody takiego twierdzenia, otóż tuż przed poprzednimi wyborami do gminy widziałem kilku radnych którzy wprost prześcigali się w zbieraniu podpisów od mieszkańców obiecując cuda na kiju jak tylko ich wybierzemy. Wybraliśmy, i część cudów się sprawdziła. Jeden z tych spełnionych częściowo to wyrównanie ulicy Wąskiej, Łwaniczej i Wieliszewskiej. Owszem utwardzono nawierzchnię i wyrównano fragment Wąskiej i Ławniczą (razem ok 400 mb) a pozostałe 400 mb (cd. Wąskiej + Wieliszewska) jest nadal jak przed 5 laty, albo nawet gorzej bo bardziej zniszczony. Zniszczenia te są 2 x do roku powiększane przez ... wyrównywanie. Spychacz po prostu pogłębia dziurę a spływająca w nią woda zamienia drogę w bagno. Idąc, a ważę 80 kg, zapadam się po kostki a samochów .. (waży ponad 1000kg)
Wielokrotne interwencje kwitowane są stwierdzeniem "Mamy to w planach, i zrobimy do końca przyszłego miesiąca", niestety tak już od 2 lat. W między-czasie wyrównano i potem wyasfaltowano ..Wałuszewską (1,5 km)ale chyba nie ma się co dziwić bo przecież tam mieszka nasz burmistrz..
Zastanawiacie się pewnie jak to możliwe, i co za brednie piszę, więc zapraszam w dowolny dzień po 3 dniach opadów lub podczas roztopów na naszą uliczkę. Jednocześnie zastrzegam abyście zaopatrzyli się w:
1) buty zwane "gumowce" (chyba że ktoś lubi nogi do pół łydki utytłane w błocie)
2) saperkę do wykopania się z błota
A jeśli przyjedziecie samochodem (osobowym lub ciężarowym) buldożer który was wyciągnie jak już samochód osiądzie na brzuchu.
Na poparcie moich słów proszę skontaktować się z firmą Eko-Term która to przećwiczyła w zeszłym roku (też w styczniu).
Pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie. Być może ktoś ma podobne doświadczenia.
A może zainteresuje sie sprawą ktoś z Gminy np Radny ?
(jeśli jeszcze są jacyś zaintersowani czymś innym niż stołek i najbliższe wybory) !

# Mały Krzyś

01.02.2005 20:08

Na terenie Choszczówki zróbmy wpierw kanalizację, wodociągi o gazie nie wspomnę, natomiast drogi pozostawmy na deser. Zawsze to lepiej brnąć przez błoto niż przez ścieki (z pralki i szamba) - wylewane wprost na drogę przez sąsiadkę która oszczędza na wywozie nieczystości.
Od ponad roku nie mogę zainteresować nikogo z gminy - z wydziału ochrony środowiska( np. Panią której nazwisko kojarzy się z częścią ciała). Pozdrawiam z Zawiślańskiej

# Mały Krzyś

01.02.2005 20:10

Dziś leje za siatkę przez niebieską rurkę na stronę płd/wsch.

REKLAMA

# Krzysiek

02.02.2005 12:38

Jeśli chodzi o kanalizację i gaz to jest to niestety prawda. Ale ponieważ jest to bardzo droga inwestycja (ok kilkanaście tysiecy zł za punkt) rozumiem gminę że na to nie ma kasy. Jeśli chodzi o cytowana drogę, liczę że całośc operacji (przywóz piachu albo żwiru, robocizna, czas pracy maszyn) to powinno się zamknąć w 5-7 tyś zł co w przeliczeniu na punkt (posesje) daje kwotę ~1000 pln. Jest to kwota którą wpłaciłem do kasy gminy przez ostatnie 5 lat. A co z opłatami wnoszonymi przez poprzednie 20 lat?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024