REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

komunikacja ŚWiderską

# gama

28.01.2005 08:41

Pomysł wyłączenia ruchu autobusów ze Świderskiej jest bez sensu, gdyż "zapcha się" teraz ulica Światowida i dla mieszkańców tej ostatniej ulicy takie rozwiązanie stanie się uciążliwe i oni też zaczną protestować a jest ich więcej niż mieszkańców Świderskiej. Poza tym wyjazd na UL. Modlińską jest teraz płynniejszy gdy autobusy włączają sią do ruchu w dwóch miejscach.
Panią posłankę proszę o zajęcie się poważniejszymi tematami a nie skłócaniem mieszkańców osiedla np.(dot. oczywiście autobusów) przystankami autobusowymi:
- przy szkole z Erazma z Zakroczymia, gdzie uczą się m.innymi
niepełnosprawni, gdzie są też osiedlowy basen i ośrodek sportu-
przystanki od strony dojazdu z południa osiedla są daleko, jeden
przy bazarku, drugi w polu,
- nie ma przystanku pod mostem Grota w stronę osiedla i w ogóle
w stronę tej częsci Warszawy a w odwrotnym kierunku jest, nie
ma tam wejścia dla niepełnosprawnych (w tym też osób
starszych, osób z dzieckiem w wózku),
- inny temat- uporaliśmy się z problemem przychodni a na
Marywilskiej zostanie międzyszkolna Poradnia Psychologiczno-
Pedagogiczna (co z tego że podobno ją przeniosą na miejsce
przeniesionej Przychodni specjalistycznej). Chodzą tam dzieci
białołęckie z problemami w szkole, jest tam dużo zajęć a dojazd
z osiedla Tarchomin co godzinę, czasem pół. Jest tam ogólnie
niebezpiecznie. Dlaczego ktoś nie pomyśli rozsądnie i nie umieści
przychodni np (nie wiem jak z pomieszczeniami)przy którejś ze
szkół białołęckich, gdzie jest "po drodze" większości
mieszkańcom dzielnicy.
podpisano:
Mieszkanka ul. Światowida i niezmotoryzowana matka dziecka
"z problemami"

# mieszkanka Biał.

28.01.2005 17:56

Od 17 lat jestem mieszkanką osiedla Tarchomin i nie pozwolę razem z innymi sąsiadami na przeniesienie przystanków na ulicę Światowida. Dojazd do Centrum Warszawy jest dla nas dużym utrudnieniem i zapraszam panią posełankę o godz. 7-ej rano na przejażdżkę. Ciekawa jestem co zrobiła p. poseł w sprawie przyspieszenia mostu północnego, czy razem z ekologami pilnowała ptaszków, przez które opóźnia się budowa lub wyznaczenia buspasaów na ulicy Modlińskiej na które zgodę wydał ZDM, a pasów nadal nie ma. Nie życzymy sobie takiej pomocy.

# Kargul

29.01.2005 01:16

Jak ja bym byl prezydentem Kaczyńskim to bym powiedział do tej pani Mierzejewskiej SPIEPRZAJ BABO !A najgorsze jest to ,ze ta Mierzejewska to już dawno tu na Tarchominie nie mieszka . Jak wiec ktos taki moze sie wtracac w sprawy naszego Tarchomina ?Niech ona lepiej sprawdzi jaki ma autobus do urzędu zatrudnienia bezrobotnych bo jak bedzie nadal sie takimi glupotami zajmowac to dlugo nie popracuje na tym stanowisku co teraz jest.

REKLAMA

# Erazm_z_Zakroczymia

29.01.2005 07:11

Mam nadzieję, że na drugą kadencję nie wybiorą ją sąsiedzi z Pancera i Świderskiej !!!!

 Matka_Sławka_z_Gdańska

29.01.2005 14:35

No pewnie , a dlaczego nie ?
Zlikwidowala im uciazliwy pub sprzed okien ?
Zlikwidowala !
Wymyslila, zeby im autobusy i przystanek przeniesc ?
Wymyslila !
Ma synow wychowany w narodowo-katolickim duchu ?
Ma !
Wie, kiedy szamsko roztworzyc, a jak nie wie,to tylko wtedy roztwiera, jak kanapki podadza ?
Wie !
A wiesz, czego Ty nie wiesz ?
Otoz nie wiesz ... ze chocbys sie zes..al przy tej urnie, to ona bedzie na Wiejskiej ! I tyle.

# Terenia

29.01.2005 23:43

A może zlikwidujmy wszystkie autobusy z tarchomina, bo my mamy auta i zarabiamy po kilkanaście tyś. zł miesięcznie? i ch.... nas to obchodzi czy inni mają czym dojechać do pracy, szkoły itp.?????

REKLAMA

# mamuśka

31.01.2005 13:12

Popieram PMK całkowicie . To są przecież linie przyśpieszone. Sama mieszkam na Odkrytej (jeżdzę do pracy 508) i nie żądam aby autobus podjeżdżał mi pod drzwi. Rano zjazd z ulicy Światowida i potem skręt w Świderską w lewo bez świateł zaczyna być nie lada wyczynem dla kierowców (tracimy na tym wszyscy klika minut) tylko poto aby klika osób na przystanku przy starym bazarku na Porajów mogło wsiąść. Do najbliższego przystanku jest chyba ze 200 m znacznie bliżej niz z Odkrytej do Światowida. Ludzie w końcu to jest linia przyśpieszona. Powrót to też jest ciekawostka Przystanek na żądanie za rondem, następny przy samie na Myśliborskiej i następny zaraz za zakrętem w lewo na Światowida. I następny ciekawy przystanek na Świderskiej gdzie ponad 90 % wysiadających maszeruje ścieżką przez dzikie pola w kierunku Światowida. To jest linia przyśpieszona co ma przystanki co 100 200 m Przecież to kpina. I w ten sposób powrót zajmuje mi nawet do 60 80 minut.
Pani Poseł POMOCY bo tak dalej być nie może.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

31.01.2005 22:46

Mamuska ... a gdzies Ty Rybko byla, jak mnozono przystanki na trasie Twoich ulubionych linii przyspieszonych ...
Co ?!!!
Jak stawiano stacje meki panskiej na drodze pielgrzyma polnocy, naszego umilowanego 510: na Stolecznej ( obecnie Popieluszki ), przy Mordechaja Anielewicza lub na Plochocimskiej.
Szybko Ci mozemy przypomniec, ze tam tez "w takiej sprawie" mordy mordziaste otwieraly takie dewotki, jak ta ...dziennikareczka nasza z periodyku Niedziela, pisma charakteryzujacego sie kilkoma warstwami dosyc miekkiego, nie raniacego papieru i zupelenie niezlym, jak na taka gramature wchlanianiem ...
A czemus nie roztworzyla jadaczki Skarbie, jak nasz umilowany E4 zaczal ludnosci Legionowa i Nasielska za dojazd do miasta sluzyc i przy Ekspresowej zwolnil do predkosci towarowego wjezdzajacego na rampe ...
O, wtedy to Cie nie bylo ! Milczalas ... heh ?
Powiedz Lalka, tak ...
- mloda wtedy byłam ...
- i chętna ...
- tlok mnię cieszyl bardzo i lubiałam, tak przy rurze być ...
- kolo Pana Kierowcy sie ... obkrecic i udami zgrzeszyc o stal gladziutka ... o !
- i zobaczyc w lusterku jak mu sie zapala na żądanie przy samie
Przy-j samie-c !
O Ty ... ... jedna ! *
- Nowosc ! Zupelna Nowosc ! Chlopcy maja ..., a Dziewczynki -

 ragozd

01.02.2005 08:34

To proponuje pojsc dalej - i puscic wszystkie linie modlinska. Przeciez to dopiero jest os komunikacyjna calej dzielnicy. I tam dopiero te przyspieszone linie beda pomykac

REKLAMA

# Gość

01.02.2005 10:45

Nikt nikomu nie kazał zamieszkać w polach na Nowodworach. Z tego powodu że samemu musi się zasuwać do autobusu mają zasuwać i inni? Jak za dużo czasu spędzasz na doajzdy to się przeprowadź.

 ragozd

01.02.2005 21:13

Taa, a Tarchomin to centrum metropolitalne. Drapacze chmur itepe. Metro i lotnisko.
Brawa dla Goscia!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy