REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Dlaczego działki na Białołęce są tak drogie?

# ren

23.03.2004 16:46

Zupełnie tego nie rozumiem. Przecież tzw. zielona Białołęka jest przereklamowana. Rozumiem dynamiczny rozój gminy jako całości, ale bez przesady. Przecież tam nadal nie ma mediów. Problemy są nawet z założeniem telefonu. Najtańsze działki są z reguły po 100-110 zł za metr, podczas gdy w sąsiedniej gminie Nieporęt, czyli kilka kilometrów dalej bez korków (5 minut drogi), mozna kupić małą działkę za 40-70 zł za metr. W Nieporęcie łatwiej jest też o pozwolenie na budowę, na które w Białołęce teraz czeka się kilka miesięcy. Moim zdaniem nie warto przepłacać na Białołęce. Okolice Warszawy są równie interesujące, tańsze, a dojazd do centrum niewiele się wydłuża (w minutach).

# wytrwała

23.03.2004 17:21

Nie wiem, skąd masz takie wiadomości, że istnieją tu problemy z założeniem telefonu-nic takiego mi się nie przytrafiło - brzmi to, jakbyś był posłannikiem pana S., który faktycznie ignoruje wszystkie nasze problemy,zajmuje się tylko rodzimą Kobiałką i swoje tereny przedstawia w samych superlatywach- może jego powinieneś spytać, dlaczego wciąż walczymy o utwardzenie i oświetlenie ulic itp.? Ale mimo tych trudności nadal uważam tę likalizację za jedną z fajniejszych, mieszkam tu od ośmiu lat i nie zamierzam się nigdzie wyprowadzać.

# Duśka

23.03.2004 19:54

Po pierwsze Białołeka to Warszawa, a Nieporęt to Nieporęt. Jeśli masz wolny zawód i nie masz dzieci to możesz się wyprowadzić i do Pipidówka. W innym wypadku rolę grają szkoły, dojazdy i ogólna dostępność wszystkich potrzebnych do życia spraw pt. poczta, banki, studia, teatry dojazdy do pracy......... Poza tym dlaczego miałabym się wyprowadzać z Warszawy skoro jestem nią z dziada pradziada? A jakby co: to mam właśnie do sprzedania działkę na Tarchominie, ale w małym azylu bez blokowiska. Duśka

REKLAMA

# Witold

24.03.2004 12:42

Ja też uważam, że ceny są nieadekwatne do rzeczywistej wartości działek. Ludzie płacą kilkadziesiąt dolarów za metr, a potem czekają miesiącami na pozwolenie na budowę. Pod Warszawą idzie to znacznie szybciej. A czasami dowiadują się, że nie ma planu i pozwolenia nie dostaną. A Smoczyński w kampanii mówił, że Białołęka jako jedyna w Warszawieme plany zagospodarowania. I za co tu płacić 130-150 tysięcy? Za 800-1000 metrów nieuzbrojonego pola?

 dar200

25.03.2004 08:09

Mam działeczę do sprzedania ale obok kanałku Bródnowskiego i nie ma tam światła plac ma około 3700m.kw.

# ren

25.03.2004 08:46

I pewnie chcesz za nią 40$ za metr?!

REKLAMA

# Tomik

25.03.2004 14:09

Działki tyle kosztują poniewaz sa ludzie którzy za taką cenę kupią - prosta zasada rynku - i czemu tu sie dziwić?????

# Jurandek

25.03.2004 16:22

To niezupełnie tak. W mojej okolicy jest zatrzęsienie działek, których właściciele tylko podnoszą cenę (bo inflacja) i od wielu lat nie ma na nie chętnych. Ren ma dużo racji. Jasne,że ktoś je kiedyś kupi, ale w pierwszej kolejności ludzie kupują od tych rolników (albo pośredników), którzy sprzedają taniej.

# skołowany

26.03.2004 10:44

Działki na Białołęce drożeją z godziny na godzinę. Wczoraj rano rozmawiałem z facetem o działce na Kobiałce. Cena byla 100 zł za metr. Kiedy wieczorem zadzwoniłem, żeby umówić się na oglądanie - rozmawiałem z jego żoną,cenapodskoczyła do 115.
Dzisiaj rano zadzwoniłem do właściciela kawałka pola na Olesinie. Okazało się, że są to dwa wąskie paski, należące do dwóch braci. Cena brzmiała 80 zł do negocjacji. Dzwoniąc do wszystkich możliwych sprzedających w tym rejonie, przez przypadek trafiłem też na drugiego ze sprzedających braci. Cena - 95 za metr.

REKLAMA

# smutny kibic Polonii

30.03.2004 16:18

Działki na Ruskowym Brodzie, Olesinie, Kątach Grodz., Augustówku i w wielu innych rejonach są g...warte. W związku z wygaśnieciem planów zagospodarowania jeżeli działka nie przylega do drogi gminnej,to jest to ziemia rolna, bez żadnych szans na pozwolenie w obecnych realiach miasta. I nie ma też co liczyć, że szanowna Rada Warszawy uchwali plany zagospodarowania dla Białołęki.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024