REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Buczynek - parkowanie

 książkowa

29.08.2003 07:59

Jak zwykle w temacie starym ale niestety nadal aktualnym - parkowanie wzdłuż bloków na Książkowej. Kiedyś już był poruszany ten temat na forum, że niestety dzieci są mało widoczne kiedy chcą przebiec z placu zabaw pod blok. Wczoraj o mały włos a przejechałabym około dwuletniego chłopczyka. Po prostu wybiegł na uliczkę, a ja go nie zauważyłam. Dlaczego?? Bo wybiegł spomiędzy samochodów parkujących przy bloku. Wcale nie mam pretensji do babci, która była z nim na spacerze i nie zdążyła zareagować, sama wiem jak trudno jest upilnować takiego szkraba (dobrze, że jechałam ok. 10 km/h a nie tak jak niektórzy - wolniej niż 50 nie potrafią tam jeździć choć są garby). Więc może jednak zabrońmy parkowania w tym miejscu? Czy tak trudno jest przejść te 500 m od parkingu za garażem??? Pokonuję tą trasę 2 razy dziennie i jakoś żyję i trzymam się dobrze (tak sądzę). Jestem za tym by jednak zabronić stawiania tam samochodów, dla naszego bezpieczeństwa.

# radny

29.08.2003 09:00

Niestety ta sprawa to kompromitacja nas wszystkich. O parkowaniu na Buczynku to już opowiadają anegdoty na Białołęce. Dotychczasowe rozwiązania tego problemu były wręcz śmieszne - nalepki na szybach samochodów "za karę", straszenie wywozem samochodów którego nikt w stanie nie jest wyegzekwować, wielokrotne monity na klatkach itp... Dobre rozwiązanie przecież już jest - trzeba wprowadzić wszędzie ustawienie dużych donic z zielenią oraz innych blokad wjazdów. Na parkingu są dalej niewykupione miejsca. W końcu rzeczywiście dojdzie do nieszczęścia. Czy Rada Osiedla i poszczególne Zarządy Wspoólnot wezmą za to odpowiedzialność? Będą musieli!

 książkowa

29.08.2003 11:56

donice już są, przynajmniej teraz nikt nie parkuje na chodniku. a gdyby tak ustawić drugi rządek donic??? tak, że samochód przejedzie a zaparkować się już nie da??? znając życie, parkowaliby wtedy na środku ulicy :-( zastanawiam się kiedy zostaną wyrwane paliki przy początku bloku, bo tam było rewelacyjne miejsce dla samochodu a teraz trawka będzie, ech... szkoda słów

REKLAMA

# QQłka

29.08.2003 21:18

Mieszkałam na Buczynku dobra dwa lata, przyjaciele, znajomi i rodzina łapali się za głowy widząc paradoks tej uliczki
( przed 9 A,B,C)
Wracając ze sklepu z dużymi zakupami- wykonywaliśmy z mężem coś podobnego do skoku o tyczce czyli ekwilibrystykę polegającą na szybkim wyrzuceniu siate- bo już za nami kolumna, odprowadzeniu samochodu na parking ( w tym czasie rozlewała mi się śmietana, lub rozdeptywałam pstrąga) A potem grzecznie jak przedszkolaki wracaliśmy do domu z zakupami.
Powiem tyle- to HORROR.
Przyznam nagrodę rzeczową komuś kto rozwiążę tę sprawę mimo że już tam nie mieszkam i śmietana zawsze ocaleje....

# Buczynek

05.09.2003 08:25

Wystarczy żeby tak jak na Buczynku II, stoisz więcej niż 20 min (zakupy czy dziecko do domu jakoś trzeba odstawić) ochrona z uporem maniaka dzwoni do delikwetna żeby odstawił samochód na parking. U nas działa może wam też się uda!!
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break