REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Białołęka

REKLAMA

# antyurzędnik

27.09.2012 17:21

Przynajmniej dzieci mogą pływać. Ciekawe jak długo będziemy czekać na to, aż zmienią się zasady korzystania z obiektów sportowych przez dzieci i zmieniony zostanie system dotacji w którym duża część pieniędzy jest zżerana przez urzędników?

# Stowarzyszony

28.09.2012 08:44

Dotacje dostaje klub (UKS) na konkretny projekt zgodnie z ustawą o organizacja pozarzadowych. Z tego co wyczytałem to problemem jest następujacy: gdzie sa pieniadze które dostał klub skoro nie ma na ten projekt? Czy Prezes wydatkowal dotacyjne pieniądze niezgodnie z jej przeznaczeniem? Urząd z mocy prawa wzywa do zwrotu środkow dotacyjnych wydanych niezgodnie z przeznaczeniem. Pierwsza kontrola RIO w której wykazane zostanie, że środki zostały wydane niezgodnie z przeznaczeniem z automatu dale nakaz zwrotu dotacji. Takie sa przepisy, więc jak to czytam to tylko jeden wniosek - UKS potrzebuje profesjonalnego księgowego i dobrego fachowca od pozyteku publicznego. Życzę powodzenia na Walnym Wyborczym

# antyurzędnik

28.09.2012 20:54

Panie Stowarzyszony
Problemem jest to, że dotacje które dostaje praktycznie każde stowarzyszenie wystarczają na funkcjonowanie przez kilka miesięcy w roku, a nie na cały rok.
Ze względu na to, że największym kosztem praktycznie dla każdego stowarzyszenia szkolącego dzieci są koszty wynajmu obiektów sportowych to powinien być zmieniony system korzystania z tych obiektów przez dzieci ze stowarzyszeń.
Teraz samorząd przeznacza pieniądze na projekty dla organizacji pozarządowych, a OSiRy, BOS-y itp. każą sobie ( mimo zniżek) słono płacić za wynajem obiektów przez stowarzyszenia.
Efekt pieniądze i tak wracają do miasta.
Pytam więc po co pieniądze mają krążyć? Po to, aby iluś tam urzędników miało zajęcie? ( ogłoszenie projektu, zebranie wniosków, rozpatrzenie wniosków, ustalenie podziału pieniędzy, zebranie sprawozdań z realizacji projektów itp.)
Gdyby to zmienić iluś tam urzędników straciłoby pracę, a oszczędności z tego tytułu mogłyby być spożytkowane choćby na organizację zawodów sportowych dla dzieci przez BOS itp ( robią tego tyle co kot napłakał).
Wystarczyłoby ustalić, że obiekty BOS itp dla stowarzyszeń szkolących dzieci są bezpłatne ileś tam razy w tygodniu- ustalenie regulaminu i grafiku to nie jest chyba wielki problem dla tych co drzemią w urzędach?
Mamy jednak tanie państwo i za dużo nepotyzmu, aby ktokolwiek był tym zainteresowany.

REKLAMA

# columb z Targówka

29.09.2012 11:07

Pamiętajmy, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Nie znam urzędnika, który lubiłby i rozumiał istotę sportu - no może ze dwóch by się znalazło ... Urzędnik średniego szczebla jest ubezwłasnowolniony, robi to, czego oczekuje od niego zwierzchnik. Więc zmiany muszą nastąpić na samej górze - urząd Prezydenta m.st. Warszawy. Ale Pani Prezydent sport popiera ustnie, a czynami swoimi niszczy go. Wszędzie największym problemem, są pieniądze. Dawniej w Warszawie funkcjonowało wiele klubów sportowych. Szkoliły młodzież naszego miasta. Aktualnie jest to raczej egzystencja, powolne umieranie, lub stan upadłości. Przykładów jest wiele, a Państwo urzędnicy, nie dostrzegają od lat tego problemu. Uważam nawet z własnych doświadczeń, że zmierzają świadomie do unicestwienia niezależnych stowarzyszeń kultury fizycznej, bo nie mogą w nich, umieszczać "swoich" ludzi. Popisują się swoją władzą, kontrolują, ścigają, karzą, upokarzają wszystkich, którzy reprezentują inne poglądy niż oni. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni. Czego i sobie i Państwu życzę.

# korek

30.09.2012 21:37

pływacki uks białołęka wynajmuje basen miesięcznie za 5 tys. zł, dotacje na basen dostał 70 tys. zł więc kasy na treningi im wystarczy aż nadto. antyurzędnik
pisze aby pisać, można to sprawdzić w dokumentacji urzędu. Pod rządami guwnego trenera na pewno kasy im nie zabraknie do niego pieniążki same przychodzą. Raczej brakuje prawdziwych obiektów sportowych, bo dzieci nie mają gdzie trenować. Trenerzy się nie szkolą. Sami emeryci 70 letni emeryci. Infrastruktura jest bardzo słaba. Jeżeli nie ma warunków do uprawiania sportu, to kluby nie mogą cały czas tworzyć nowych grup bo nic dobrego z tego nie będzie. Białołęka już dawno nie spełnia swoich funkcji rekreacyjno-sportowych. Ratuje się tylko zielonymi terenami.

# antyurzędnik

30.09.2012 22:39

o 70 tysiącach była mowa w artykule. Była też mowa o 15 zł za tor za półgodziny. Nie wiem skąd wartość 5 tysięcy za miesiąc? Dostajesz faktury i wiesz?Czyżbyś był urzędnikiem, który walczy o swój stołek w dzieleniu pieniędzmi z dotacji?
Bardzo łatwo przeliczyć ilość dzieciaków x ilość godzin pływania w miesiącu x opłatę. Kwota wyjdzie sama.
Dolicz do tego koszt wynajmu basenu na zawody sportowe ( cały basen i wszystkie tory). Chociaż na Białołęce nie ma widowni to trudno organizować zawody. Ale trzeba zapłacić za transport na inny basen i wynająć inny.
Powiedz też po co dawać pieniądze, jak można dać bezpłatny dostęp do basenu? Komu na tym zależy?

REKLAMA

# basik

01.10.2012 11:44

#korek napisał(a) 30.09.2012 21:37
pływacki uks białołęka wynajmuje basen miesięcznie za 5 tys. zł, dotacje na basen dostał 70 tys. zł więc kasy na treningi im wystarczy aż nadto.
A trenerzy powinni pracować charytatywnie ...

# matematyk

01.10.2012 20:53

jeśli policzymy wg powyższych danych to:
- założenie 3 godziny tygodniowo trenuje 1 osoba i potrzebuje do tego jednego toru ( nie jestem fachowcem, więc proszę o ewentualne sprostowanie). Wychodzi 90 zł tygodniowo x 4 tygodnie = 360 zł miesięcznie za treningi jednej osoby.
Jeśli przyjmiemy tłumaczenie jednego z Panów wyżej 5000 zł podzielmy przez 360 zł wyjdzie nam niecałe 14 osób ( dzieci).
Nie chce mi się wierzyć, że w BUKS-ie trenuje jedynie 14 dzieciaków?!!!
O wynajmie basenu na zawody nie wspomnę.
Oczywiście trenerzy również przynajmniej kilkaset złotych miesięcznie zarabiają- zwłaszcza, że czas mają zajęty również w weekendy.
Ciekaw jestem w jaki sposób 70 tysięcy ma wystarczyć na cały rok????
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA