REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

a co z radnym Włodkowskim?

# mieszkaniec_białołeki

22.11.2010 19:57

wiadomo co i jak?

# czeremcha

22.11.2010 20:59

Piekny wynik indywidualny i zjadł go dHont , chyba ...

# blokers

22.11.2010 21:19

tzn.jaki?

REKLAMA

# zakorkowany

22.11.2010 21:27

Jak na razie po przeliczeniu ok.66% głosów jest 1144 głosy ( ze wszystkich kandydatów 9 wynik)

# avetka

22.11.2010 21:56

jak to 9-ty wynik? ale czy się dostanie bo musimy mieć w radzie swojego człowieka

# bartekw

22.11.2010 22:04

Po pierwsze dziękuję za ogromne poparcie. Nasza lista w tej chwili notuje prawie 2000 głosów, z tego moje ok. 1150 - nb więcej niż np. obecna Radna Warszawy (a pozostali z listy - Ola Borycka 350, Marta i Wojtek po ok. 150 - z uwagi, że to b. młodzi ludzie, po raz pierwszy startujący - wynik kapitalny!). A przed nami jeszcze wyniki z kilkunastu obwodów (chyba aż z 20). Jest to drugi wynik list Wspólnoty Samorządowej w skali miasta do Rady Warszawy.
Niestety, wygląda na to, że pozostałe listy kiepsko pracowały, bo uzyskały wyniki na poziomie ok. 400-800 głosów na listę, co powoduje, że obecnie Warszawska Wspólnota nie przekracza 5% progu, który uprawnia do udziału w podziale mandatów. Brakuje ok. 1%. Cóż, poczekajmy na ostateczne wyniki, ale wszystko wskazuje, że paradoksalnie przegrałem, chociaż... wygrałem. Wygrałem na Białołęce i Pradze, to ogromne poparcie, jakie otrzymałem od Państwa to dla mnie niezwykle ważny sygnał i istotne uwieńczenie ostatnich 4 lat. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Cóż, tak jak obiecałem nadal będę aktywny w przestrzeni społecznej, chociaż już nie jako radny, a więc z mniejszą możliwością realnego wpływu na konkretne decyzje i rozwiązania. :) Gratuluję i trzymam kciuki za naszych radnych w mieście! Nie zapomnijcie o Białołęce!!!
P.S. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że ze swoim indywidualnym wynikiem, startując z listy partyjnej, mandat byłby wielce prawdopodobny... I dlatego uważam, że należy dopilnować premiera Tuska i PO, aby spełnili swoje obietnice i wprowadzili okręgi jednomandatowe!

REKLAMA

# blokers

22.11.2010 22:08

zero logiki w tej wypowiedzi, ale gratuluje :)

# bartekw

22.11.2010 22:15

logika jest jedna: wynik listy Wspólnoty w naszym, VI okręgu jest bdb! Problem w tym, że w pozostałych okręgach - a to już niezależne ode mnie - wynik był w większości kiepski. Stąd to przegrałem, chociaż wygrałem. Na liście partyjnej, która niejako z marszu przekracza próg w skali całego miasta wynik na poziomie 2000 daje szansę na mandat. W tym przypadku jest inaczej. Wygrałem na Białołęce, przegrałem ze względu na ordynację/metodę liczenia głosów i - chyba - kiepską organizację i promocję Wspólnoty jako takiej (na co wpływu nie miałem).

# ciekawa

22.11.2010 22:20

To te dane na PKW nie sa jeszcze ostateczne?

REKLAMA

# zakorkowany

22.11.2010 22:32

Dziś usłyszałem w informacjach, że: "... PO wzięła większość mandatów...".
Dokładnie tak to należy określić!!! Chciałbym tylko, aby przełożyło się na stałą czteroletnią pracę, a nie krótki zryw przed wyborami parlamentarnymi.
Problem w tym, że tak naprawdę większość ludzi, którzy nie znali osób kandydujących, a takich było wiele ( na Białołęce wyborców było ponad 63 tysiące) głosowała zgodnie z preferencjami politycznymi, a nie na konkretne osoby.
W mniejszych miejscowościach głosowano na ludzi i tam wyniki były już różne ( wygrywał PiS, PSL i bezpartyjni). Niestety żyjąc w zamkniętych gettach, pracując od świtu do nocy i informacje czerpiąc głównie z telewizji ( w dużej mierze z TVN) opieramy się na tym, jaką papkę polityczną nam podadzą dziennikarze mediów. Stąd takie, a nie inne wybory.
Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na bezpartyjnych prezydentów dużych miast Gdynia, Wrocław. Np. Dutkiewicz, który bez pomocy partii zdobył ponad 70% głosów. Moim zdaniem to jest potwierdzenie przez mieszkańców tego, co dobry gospodarz może dla miasta zrobić.
Czy przy tym wynik HGW ( biorąc poprawkę na preferencje polityczne W-wy i to, że miała okazję się wykazać 4 lata swoimi umiejętnościami) należy uznać za dobry?
Mam nadzieję, ż PO nie popadnie w hurraoptymizm. Liczę, że wynik na Białołęce będzie dużo gorszy dla PO w stosunku do innych dzielnic, bo biorąc pod uwagę zbliżające się wybory parlamentarne zaczną myśleć jako partia o rozwiązaniu kluczowych problemów naszej dzielnicy!!!!

# on

22.11.2010 22:33

ja tam się cieszę z wyników!!

# avetka

22.11.2010 22:39

jak to Pan się nie dostanie;(

REKLAMA

# bartekw

22.11.2010 23:08

Ostatecznie "moja" lista w naszym okręgu zdobyła 3595 głosów, z tego ja 2457. To wynik naprawdę poważny i serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy zdecydowali się oddac na mnie swoj głos. Godne uwagi sa wyniki innych młodych z mojej listy: Oli Boryckiej 429, Marty Ferfet 321, Wojtka Świtalskiego 201! Szkoda, że D'hondt i fatalna - jak się okazało - organizacja Wspólnoty Samorządowej nie pozwoli przełożyć tego wyniku na mandaty. Cóż, uroki demokracji! Dziękuję raz jeszcze!

# avetka

22.11.2010 23:14

jest mi smutno z tego powodu:(

# zakrecony

23.11.2010 09:28

Nie martwcie się. To smutne, fakt. Jesli chcecie działać, z pewnością zrobicie dużo dobrego. Dużo wspaniałych projektów przed Wami. Bądzcie sobą i dalej róbcie tak fajne projekty jak do tej pory!

REKLAMA

# bartekw

23.11.2010 13:31

projektów nie robimy dla wygranych wyborów, rzecz jasna. Najbardziej cieszy mnie to ogromne poparcie!!! Dzięki raz jeszcze!

# mieszkanka

23.11.2010 15:10

Bartku Włodkowski napisz proszę czarno na białym: będziesz w tej radzie miasta czy nie? Bo ja nie umiem czytać między wierszami ale jak rozumiem to chyba nie? To w takim razie czy będziesz w radzie dzielnicy? Chyba oficjalne wyniki kto gdzie będzie urzędował powinny być jutro na stronie PKW?

# jarek_f

23.11.2010 17:21

Bartek
Gratulacje
zrobiłeś bardzo dobry wynik, dałaś przykład, że jeśli się pracuje dla dobra wspólnego to ludzie to doceniają.
teraz przed nami nowe wyzwania i projekty
ale ... o tym już poza forum
jak mówi przysłowie: "psy szczekają a KARAWNA jedzie dalej"
pozdrawiam
Jarek Filipowicz

REKLAMA

# bartekw

23.11.2010 17:36

Mieszkanko, najprawdopodobniej nie będę radnym miasta, bo Wspólnota w skali Wawy nie przekroczy 5%. Oczywiście nie będę też radnym dzielnicy, bo tam nie kandydowałem. Piszę najprawdopodobniej, bo oficjalne wyniki będą zapewne jutro rano.
Dzięki, Jarku!!!

# cobra22

23.11.2010 22:35

Bwradny, jak tam wyniki wsg w wyborach ?Jakie nazwiska w Radzie Dzielnicy?

# bartekw

23.11.2010 23:24

Jeśli mnie pamięć nie myli - Tumasz, Smoczyński, Pelc, Dziewulska

REKLAMA

# cobra22

24.11.2010 23:15

Bwradny nie przejmuj się dalej jesteś prezesem.Nieudane wybory dla was?.Na szczęście wyborcy nie dali się zbajerować i postawili na PO i dobrze , bo to dobry wybór.
Tramwaj -wariant inwestora, most Północny, Modlińska, szkoły, drogi cztery lata inwestycji.
Bwradny, czy żałujesz podjętych decyzji co do wyborów?Podziel się z nami, wyrzuć to z siebie.
Typowałem na Piotra Smoczyńskiego, Tyburca ,Jaworskiego i cała trójka w radzie i to z jakimi wynikami, dlatego wcześniej proponowałem wstąp do PO, albo pozostań niezależny.

# erazmiak

25.11.2010 00:01

Tak jedynki partyjne z reguły wchodzą, ale czego to ma dowodzić?

# wyborca

25.11.2010 00:38

Ze co? Tramwaj? Cos tu sie nie zgadza, bo skad Tumasz dostal tyle glosow, a podobno jak czytalem to forum nie powinien wejsc do rady

REKLAMA

# merx

25.11.2010 00:54

Most Polnocny, tramwaj, Modlinska, Trasa Torunska, szlak kolejowy z Warszawy do Gdanska, a jaka w tym zasluga ubezwlasnowolnionej rady i zarzadu PO w dzielnicy Bialoleka??? To sa slimaczace sie niemilosiernie zadania ogolnomiejskie wladz miasta, ktore ma status powiatu i inwestycje ogolnoposkie.
Poza kilkoma wielkimi miastami takimi jak Warszawa cala Polska samorzadowa jest w rekach samorzadowych organizacji pozapartyjnych. We wszystkich gminach Polski patyjni (ze wszystkich partii) maja 10 tys radnych, a organizacje samorzadowe 30 tys radnych. We wszystkich miastach Polski, wszystkie partie po I turze maja razem 14 prezydentow, a 37 prezydentow jest z orgaznizacji samorzadowych. Warszawa z Gronkiewicz i jej warszawskim PO to nie pepek swiata. Tu zreszta w 7 dzielnicach Warszawy PO nie ma wiekszosci, m.in w dotychczasowych bastionach PO: na Ursynowie i w Wilanowie. Tam duzo mandatow zdobyli pozapartyjni samorzadowcy.
W Bialolece na osiedlach blokow mieszkalnych niestety jest duza rotacja mieszkancow, ktorzy sa tu czesto jedna noga, na chwile i bez meldunku. Brak jest tu utozsamianiania sie ze swoja mala ojczyzna. Dla duzej czesci glosujacych w Bialolece wybory samorzadowe sa plebiscytem sympatii politycznych, jak w wyborach do Sejmu.

# mis

25.11.2010 08:45

Na Białołęce nie tylko mamy do czynienia z dużą rotacją mieszkańców, a przy tym z okazjonalnym najmem. Ale coraz bardziej zamykane są przestrzenie publiczne, ograniczają się relacje sąsiedzkie. Odbiór społeczny zamyka się dostępem do mediów publicznych, a tam głównie wiara, że deficyt ulegnie zmniejszeniu, likwidacja działań spektakularnych, w tym korupcji. W związku z tym odbiór problemów społecznych oparty jest nie o dobro lokalne a dobro partyjne, z co najmniej podparte dziwną metodą przeliczania głosów dającą przewagę partiom politycznym. Mieszkańcy podejmują decyzję takie, które w ich mniemaniu skutkują stagnacją lub poprawą. Ale do czego to doprowadzi, czy taka miała być planowana decentralizacja i otwarcie na problemy lokalnych społeczności,

# bartekw

25.11.2010 10:44

Cobro, jedyne co mogę z siebie "wyrzucać" to to, że żałują, iż WWS nie dopilnowała sprawy list do rady Warszawy. Bo to, że na etapie tworzenia list zostały popelnione błędy, że nie dopilnowano kampanii w poszczególnych okręgach - to jest jasne. Ja jestem ze swojego wyniku bardzo zadowolony i... niczego nie żałuję! Trzymam kciuki za radnych i dzielnicy, i miasta.

# cobra22

27.11.2010 22:43

Bwradny:
Franz też nie wszedł do Rady, zadowolony?

# bartekw

29.11.2010 00:43

Jeśli Franz, to TEN Franz, to: osobiście nie mam emocjonalnego stosunku do tego Pana. Ale patrząc z punktu widzenia interesu mieszkańców - to chyba dobrze.

# cobra22

29.11.2010 22:23

Pewnie, że dobrze.

# NN

30.11.2010 10:59

Do Rady Miasta dostał się m.in. niejaki Legierski oraz Alicja Tysiąc. Nie dziwi, że bartekw tam się nie znalazł. Podałby rękę?

# bartekw

30.11.2010 13:59

podałby(m)
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break