REKLAMA

Bemowo

środowisko »

 

Elektrośmieci wyrzuć legalnie

  20 kwietnia 2007

Wyrzucanie do śmietników sprzętu AGD, RTV czy komputerowego niesie za sobą zagrożenia dla środowiska! Żeby żyło nam się zdrowiej i czyściej w każdej dzielnicy zostały uruchomione od kwietnia punkty odbioru starego sprzętu.

REKLAMA

Sprzęty elektryczne i elektroniczne zawierają liczne substancje trujące, takie jak m.in. rtęć, związki bromu, kadm czy freon. Ich wydostanie się z uszkodzonego urządzenia może spowodować zatrucie środowiska. Warszawski ratusz wraz z orga-nizacją odzysku sprzętu elektronicznego Elektro-Eco rozpoczął akcję "Elektro-śmieci? Przynieś z mieszkania do punktu zbierania".

We wszystkich osiemnastu dzielnicach miasta pojawią się specjalne kontenery dostosowane do zbiórki odpadów. Do nich warszawiacy bezpłatnie będą mogli oddawać m.in. zużyte świetlówki, stare odbiorniki radiowo-telewizyjne oraz kompu-tery. Uruchomiony został także specjalny portal www.elektrosmieci.pl. Można tam między innymi znaleźć najbliższy punkt odbioru starego sprzętu.

W naszej dzielnicy zużyty sprzęt można oddać w punkcie na ul. Piastów Śląskich pomiędzy ul. Oławską i ul. Osmańczyka. Będzie czynny w każdą sobotę w godz. 10-16.

Stary sprzęt można oddać także przy zakupie nowego w sklepie. W obu przy-padkach elektrośmieci trzeba samemu do punktu odbioru przywieźć.

mz

 

Komentarze (1)

# dokost

26.05.2022 12:49

Przecież nie ma żadnych problemów z pozbyciem się legalnie w Wawie elektrośmieci. Wystarczy ustalić termin z nimi - odbiorydomowe.pl Tak samo robiliśmy. Jakoś kilka dni czekaliśmy, odebrali dużą, starą lodówkę. Gdybyśmy mieli się zająć tymi sami, znieść to, i tak byśmy potrzebowali do tego dodatkowych ludzi. A tak gość przyjechał z takim jakby wózkiem i to zabrał. Nie róbcie sobie zbędnych problemów.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA