REKLAMA

Wawer

różne »

 

Dzieci z Wołynia spędziły ferie w Warszawie

  24 lutego 2023

alt='Dzieci z Wołynia spędziły ferie w Warszawie'
źródło: UD Wawer

Samorząd warszawskiego Wawra przez dwa tygodnie gościł dzieci z Równego na ukraińskim Wołyniu.

REKLAMA

"Przez dwa tygodnie gościliśmy w naszej dzielnicy dzieci z Ukrainy, z miasta Równe. Chcieliśmy, aby choć na chwilę odpoczęły od tego, co dzieje się w ich kraju i spokojnie spędzili u nas ferie zimowe" - poinformował wawerski samorząd.

Ukraińskie dzieci w Warszawie

Burmistrz Norbert Szczepański pożegnał dzieci w towarzystwie pierwszej sekretarz ambasady ukraińskiej Tamiły Szutak. Fortepian, oświetlenie czy nagłośnienie? Mieszkańcy chcą wyposażyć WCK Fortepian, oświetlenie czy nagłośnienie? Mieszkańcy chcą wyposażyć WCK
Fortepian, oświetlenie i nagłośnienie sceny dla Kulturoteki w Falenicy, a może profesjonalne oświetlenie z nagłośnieniem dla sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu? Pomysłów poprawiających wyposażenie domów kultury w Wawrze jest sporo. Nie każdy wygra.
Wawerski ratusz przekazał, że pożegnanie nastąpiło "z wiarą, że dzieci wracają do domu, gdzie już niebawem skończy się wojna i odzyskają swoje dzieciństwo". Ferie w Warszawie zorganizował Specjalny Ośrodek Wychowawczy TPD Helenów przy pomocy Fundacji Pomocy Seniorom i Kresowiakom, fundacji Polscy Przodkowie, kina Helios Blue City i salonu samochodowego Toyota Bielany.

Kup bilet

Wizyta z Równego

Równe zostało założone w XIII wieku przez Rusinów. W późnym średniowieczu zostało zdobyte przez Wielkie Księstwo Litewskie, a w 1569 roku przekazane Królestwu Polskiemu. Po upadku Rzeczypospolitej miasto znalazło się w Imperium Rosyjskim, natomiast w latach 1918-1939 należało do Polski. Podczas II wojny światowej i niemieckiej okupacji miały tam miejsce liczne zbrodnie na Polakach i Żydach. Następnie Równe zostało zajęte przez Rosjan i przez pół wieku należało do ZSRR, a w 1991 roku weszło w skład Ukrainy.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe