REKLAMA

Białołęka

Mieszkańcy mają wątpliwości i pytania

 

Dużo rond, zbędny pas zieleni. Jakiej Głębockiej chcemy?

  20 marca 2015

Dużo rond, zbędny pas zieleni. Jakiej Głębockiej chcemy?

Gorące było spotkanie urzędników z mieszkańcami Białołęki w sprawie przyszłego wyglądu Głębockiej. Ulica będzie miała jedną jezdnię po pasie ruchu w obie strony. Projektanci proponują ronda u zbiegu z ulicami Podwójną, Kartograficzną i Sieczną. - Nie potrzeba ich tylu! Lepsze byłyby światła - komentowali mieszkańcy. - Spokojnie, to dopiero pierwszy projekt - uspokajał burmistrz Piotr Jaworski.

REKLAMA

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli burmistrzowie Piotr Jaworski i Piotr Smoczyński, urzędnicy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz Daniel Pietrzak, projektant ulicy. Według jego projektu Głębocka będzie miała jedną jezdnię po jednym pasie ruchu w każdą stronę. U zbiegu z ulicami Podwójną, Kartograficzną i Sieczną inżynier zaproponował małe rondka. Nie spodobało się to mieszkańcom. - I tak wszyscy będą po nich jeździć na wprost. Lepsze byłyby światła - skomentował pan Donat. - Światła zakorkowałyby okolicę, a sposób jazdy zależeć będzie tylko od kultury kierowców.

Długa dyskusja wywiązała się w sprawie pasa zieleni proponowanego między jezdnią a ścieżką rowerową. - Po co tutaj taki wąski trawniczek? Zaraz rozjeżdżą go samochody i będzie breja, jak na Berensona - zauważył pan Andrzej. Projektant odparł, że jest to miejsce, w którym stać będą latarnie uliczne. - Aby uniknąć w tym miejscu dzikiego parkowania można posadzić krzewy lub ustawić pachołki - odpowiedział.

Dużym problemem okazał się także brak miejsc parkingowych w projekcie. Zaplanowano je tylko w miejscu pętli autobusowej Lewandów, ale nie wiadomo, czy powstaną. Na pewno nie będzie ich wzdłuż Głębockiej. - A gdy rodzina do mnie przyjedzie? Albo znajomi? Gdzie mają parkować? - pytała jedna z kobiet. Burmistrz Smoczyński odparł, że miasto nie może budować parkingów osiedlowych. Od tego są deweloperzy, którzy mają obowiązek zapewnienia miejsc garażowych i parkingowych dla swoich klientów. - Wzdłuż ulicy nie ma na to miejsca - powiedział inżynier Pietrzak.- A pola? - spytał pan Donat. - Pola są prywatne. Co byłoby, gdyby panu ktoś zajął pół mieszkania? - skomentował ktoś z sali.

- Weźmiemy te uwagi do serca i będziemy starać się do nich dostosować - podsumował burmistrz Jaworski.

Na stronie internetowej ZMID dostępna jest prezentacja pokazująca założenia i plany modernizacji Głębockiej.

Jaka powinna być Głębocka? Czekamy na e-maile od czytelników: redakcja@gazetaecho.pl.

Przemysław Burkiewicz

 

Komentarze (26)

# wasd

20.03.2015 11:02

Nie mogłem być wczoraj na spotkaniu. Jak będzie wyglądało skrzyżowanie z Lewandów i Berensona?

# wasd

20.03.2015 11:03

i czy Sieczna powstanie wraz z budową Głębockiej?

# Marcin

20.03.2015 13:04

Dobrze, że nie będzie świateł. Na żadne światła się nie zgadzam!

REKLAMA

# bromex

20.03.2015 13:14

Ja również chciałbym wiedzieć, jak będzie wyglądało skrzyżowanie ul. Glebockiej z ulicami Lewandow i Berensona. Z pewnoscia ronda w tych okolicach, znacząco ulatiwly by wjazd i wyjazd z ul. Lewandow. Czy ten wstepny projekt jest moze udostepniony gdzies w internecie?

# ner

20.03.2015 13:35

Tutaj jest dostępny wstępny projekt: link Ronda zdecydowanie lepsze od świateł

# adr17

20.03.2015 14:34

Proszę wziąć się za naprawianie ulicy Lewandów, postawić wiaty przystankowe, zlikwidować przystanek na żadanie os. Lewandów II

REKLAMA

# krsio

20.03.2015 15:09

#adr17 napisał(a) 20.03.2015 14:34
Proszę wziąć się za naprawianie ulicy Lewandów, postawić wiaty przystankowe, zlikwidować przystanek na żadanie os. Lewandów II
Trzeba było zgłosić te projekty w ramach budżetu partycypacyjnego, a nie teraz zrzędzić i narzekać na wszystko

# brawo

20.03.2015 15:26

Wszystko wygląda całkiem dobrze. Jestem przeciwny światłom. Ronda to dobry pomysł.
Cieszę się, że pozostanie pętla autobusowa przy ul. Lewandów. Ciekawe jak będą jeździły istniejące już linie autobusowe.

# jaro

20.03.2015 20:48

Super projekt, również opowiadam się za rondami, swiatla spowodują duże korki

# xyz

20.03.2015 21:05

Projekt wygląda dobrze, poza fatalnie zaprojektowaną drogą rowerową. Lawirowanie między stronami jezdni nie jest wygodne... Dużo lepiej byłoby zaprojektować na ulicy pasy rowerowe.

# Katta

20.03.2015 21:28

A może jeszcze buspasy?

# jarik

21.03.2015 06:09

co do zieleni przy ulicy. Jest Bardzo POTRZEBNA !!!! "ale sensowna" zieleń. na pasie o szerokości do 0,5m żadna trawa się nie utrzyma będzie rozjeżdżona przez dziko parkujących a nastawianie szpaleru słupków psuje efekt i estetykę. naj lepszym rozwiązaniem wydaje mi się gęste nasadzenia PORZĄDNYCH kolorowych krzewów. nowych drzew oczywiście nie będzie zastanawiam się czy nie wytną tych które jeszcze rosną prze Głębockiej.

# kdhl

21.03.2015 09:25

A co ze skrzyżowaniem Głębocka-Magiczna? Czy tu zostanie coś zrobione w ramach tej przebudowy? Dodatkowo z tego co widzę pomiędzy Lewandów i Berensona planowana jest zajezdnia dla autobusów tam chyba teraz jest tymczasowa pętla 527 i E7 - jak zatem planowane są linie autobusowe, jeżeli pętla będzie w tamtym miejscu, a Głębocka otwarta? Teraz ponieważ Głębocka jest zamknięta wszystkie linie jadą przez Skarbka obsługując Derby, a docelowo jak wrócą na Głębocką to jak to będzie wyglądać? - Znowu autobus będzie krążył po całej okolicy na około z pętli Magiczna, w górę do Berensona, Głębockiej i dopiero wyjazd po 10-15 min ?

# wars

21.03.2015 20:13

#ner napisał(a) 20.03.2015 13:35
Tutaj jest dostępny wstępny projekt: link Ronda zdecydowanie lepsze od świateł
no i link znik :)

# wars

21.03.2015 20:39

http://zmid.waw.pl/index.php?id=812

# KAcper

22.03.2015 17:07

najwazniejsze żeby droga była równa i bez dziur!

 kobza0

22.03.2015 20:27

Najlepsze na ulicy jest rondo wtedy idzie wszystko sprawnie, A światła to tylko miejsce gdzie ludzie się bardziej denerwują.

# abrakadabra

23.03.2015 08:32

Do wszystkich zwolenników rond - a znacie słynne rondo w Kołbieli??? Myślę, że nie znacie, skoro uważacie, że ronda upłynniają ruch, a światła powodują korki. Jak kiedyś w Kołbieli były zwykłe swiatła - nie było korków, odkąd zrobiono rondo - korki są zawsze.
Najlepszym rozwiązaniem na skrzyżowaniach głównej ulicy z dojazdowymi są światła, ale z takim systemem czujnika, że jak samochód podjeżdża z ulicy dojazdowej to tylko wtedy zapala mu się zielone światło, a jak nie ma aut z ul. dojazdowej, to na głównej cały czas jest zielone.
A te beznadziejne progi, jak na Ostródzkiej, też będą? To sa dopiero spowalniacze. Wcześniej na Ostódzkiej nie było korków, a odkąd zamontowano te progi - zaczęło się korkować!

# Taltos2

23.03.2015 08:57

Do abra,
Rondo w Kołbieli się korkuje, bo tam stykają się DWIE duże trasy. Cudów nie ma, światła też by nie pomogły, bo cykl musiał by być równy dla obu kierunków. A byłoby gorzej, bo jeszcze trzeba by wydzielić fazę dla lewoskrętów... Przy światłach, pierwszych na jakiejkolwiek trasie z długim odcinkiem bez, ZAWSZE są korki. Przypomnij sobie Trasę Toruńską przed modernizacją i światła przy Łabiszyńskiej. Trasą się jechało, a potem światła na Łabiszyńskiej i korek przez cały most....
Teza, ze spowalniacze powodują korki na Ostródzkiej, śmiała. Rozumiem, że piszący te słowa przed każdym progiem hamował, wychodził z samochodu, sprawdzał czy da radę przejechać i potem pełznąc pokonywał tę straszliwą barierę.... A już tak na serio, przy światłach właśnie progi by zainstalowali, ronda z natury rzeczy wymuszą ograniczenie szaleństw, bo nie będzie już trasa równa, jasna, prosta

# lisek

23.03.2015 10:50

tylko ronda
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA