Dokąd po podstawówce?
2 kwietnia 2010
Do końca kwietnia rodzice i uczniowie muszą wybrać najlepsze dla siebie gimnazjum.
Cztery złote z dziesięciu
40% dochodów podatkowych Mazowsza województwo jest zobowiązane przekazać biedniejszym regionom - tak wygląda "janosikowe". Mówiąc inaczej - z każdych dziesięciu złotych, które powinno wpływać do wojewódzkiej kasy, cztery złote oddajemy innym.
W pierwszej kolejności przyjmo-wani są jedynie laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez kurato-rium. Oceniając kandydatów spoza regionu, szkoły biorą pod uwagę m.in. oceny ze świadectwa z wybranych przedmiotów (niektóre też ocenę z zachowania), wyniki sprawdzianu organizowanego przez okręgową komisję egzaminacyjną na koniec podstawówki oraz sukcesy w konkursach przedmiotowych.
Do końca kwietnia do wybranej szkoły trzeba zanieść podanie wydrukowane ze strony internetowej gimnazjum. Dokument musi być podpisany przez rodziców. Listy przyjętych zostaną wywieszone pod koniec czerwca.
kc
.







































