REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Do kiedy potrwa remont Rzędzińskiej na Jelonkach?

  19 lipca 2022

Do kiedy potrwa remont Rzędzińskiej na Jelonkach?
źródło: ZDM

Jak przekonuje ZDM wakacje to najlepszy czas na "ofensywę remontową". Z tego też powodu kilka ważnych dla lokalnej społeczności arterii w mieście zostało wyłączonych z ruchu. Niedawno rozpoczął się remont ul. Rzędzińskiej na Jelonkach i - co było do przewidzenia - kierowcy zaczęli kląć na drogowców.

REKLAMA

- Z każdej strony zakaz wjazdu, gdzie nie spojrzeć tam objazdy - mówi nam jeden z kierowców, który co prawda rozumie sytuację, jednak dziwi się, że nie robi się remontu małymi etapami i w ciągu weekendu. Zamknięcie ulicy jest zaplanowane na długie tygodnie - żali się.

REKLAMA

Co wyremontują?

- Nawierzchnia ul. Rzędzińskiej została kompletnie zdegradowana.

Przyczynił się do tego wzmożony ruch kierowców, którzy starali się ominąć utrudnienia powodowane przez budowę drugiej linii metra. Dlatego postanowiliśmy usunąć ubytki, łaty i wyboje - przekonuje ZDM.

Prace rozpoczęły się na początku lipca. Na razie roboty wiążą się z wymianą krawężników. - Jest to konieczne, aby można było przystąpić do asfaltowania. Dotychczasowa nawierzchnia zostanie sfrezowana na głębokość 8 cm. Następnie położymy warstwę wyrównawczą masy bitumicznej, a na niej siatkę stalową, którą pokryjemy mieszanką mineralno-asfaltową typu slurry-seal, aby wzmocnić nową nawierzchnię wiążącą i ścieralną asfaltu - wyjaśniają drogowcy.

Kolejnym krokiem będzie remont chodników na całym odcinku, włącznie ze skrzyżowaniami z ulicami Człuchowską i Strąkową. W miejsce starych, popękanych i pozapadanych płyt położone zostaną nowe. Mieszkający przy ul. Rzędzińskiej zyskają nowe zjazdy bramowe wykonane z kostki betonowej.

REKLAMA

Zmiany w ruchu

Ulice Człuchowska i Strąkowa są przejezdne. Natomiast na ul. Rzędzińskiej obowiązuje zakaz ruchu. Możliwy jest tylko dojazd do posesji. Wyjazd z ul. Joyce'a możliwy jest tylko do ul. Człuchowskiej.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy prowadzi ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich i Strąkową, Znaną, Olbrachta, Redutową, Wolską, Połczyńską i Powstańców Śląskich. Remont ul. Rzędzińskiej potrwa do końca sierpnia.

(jr)

.
 

Komentarze (2)

# mikigrawguziki

30.07.2022 00:25

Nie do końca sierpnia. Już się remont zakończył.

# mieszkaniec okolicy

09.08.2022 12:49

może ktoś się zainteresuje posesją Strąkowa róg Gimnazjalnej przy której trzeba chdzić po jezdni gdyż chodnik jest zarośnięty krzakami i zielskiem sytuacja powtarza się non stp !!!!!!!!!!!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA