REKLAMA

Wola

różne »

 

Do domu po torach

  20 marca 2009

Aby dostać się od strony ulicy Wolskiej do osiedla Pyrzyce, jego mieszkańcy muszą pokonywać bardzo niebezpieczną drogę - przez tory kolejowe.

REKLAMA

Powód? Ze względu na zły stan techniczny zamknięto jedyną kładkę nad torami. Tylko kto ją zamknął, skoro nikt się do niej nie przyznaje? Od pewnego czasu mieszkańcy osiedla podążający od strony Wolskiej do własnego osiedla muszą przechodzić przez osiemnaście torów kolejowych. Drogę tę pokonują codziennie nie tylko ci w sile wieku, ale i inwalidzi.

- Mamy już dość tej codziennej męczarni. Nawet zniszczona kładka była bar-dziej bezpieczna niż przejście przez tory. Kto wreszcie zajmie się remontem? - pyta jeden z mieszkańców.

Za kładkę odpowiedzialne są koleje. Dzielnica kompletnie nic nie wie na temat planów PKP. Twierdzi, że kolejarze nie informują urzędników o swoich zamiarach.

Jak się okazało, kolejarzom trudno jest nawet ustalić właściciela kładki, a co dopiero mówić o terminie remontu.

- PKP S.A. nie jest właścicielem tej kładki. Pytania proszę kierować do Polskich Linii Kolejowych - mówi rzecznik PKP S.A. Michał Wrzosek.

- Kładka nie jest naszą własnością. Zarządza nią Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. - informuje z kolei rzecznik PLK Krzysztof Łańcucki.

Zanim koleje ustalą, kto zarządza kładką, mieszkańcy muszą łamać przepisy i chodzić po torach, by dostać się do jakiegokolwiek środka transportu miejskiego. Można też inaczej - ale ta droga jest znacznie dłuższa: podążając ulicą Gniewkow-ską przez Ordona dojdziemy do Prymasa Tysiąclecia. Dla większości jednak jedy-nym rozwiązaniem jest chodzenie przez tory - do czasu, aż wydarzy się w tym miejscu tragedia.

Agnieszka Pająk-Czech

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break