REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

komunikacja

 

Dlaczego autobus 512 zniknął z Bemowa?

  3 grudnia 2012

Dlaczego autobus 512 zniknął z Bemowa?

- Dlaczego skrócono trasę linii 512? Kiedyś autobus jeździł z Zacisza na osiedle Górczewska, dzisiaj w ogóle nie dojeżdża na Bemowo, tylko do pętli przy ul. Esperanto. Skąd ta zmiana? - pyta czytelnik.

REKLAMA

- Mieszkam w okolicach Tesco przy Górczewskiej - opowiada pan Michał. - 512 to był szybki autobus, dobre połączenie. Nie rozumiem, dlaczego go nam zabrano. Rano dużo osób korzystało z tej linii.

Przyczyna: ograniczenia taborowe...

- W sytuacji rosnącego zapotrzebowania na przewozy, przy istniejących ograniczeniach taborowych, niezbędne jest dostosowywanie oferty przewozowej do potrzeb - tłumaczy oficjalnym tonem Konrad Klimczak, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Zmianę trasy linii 512 (wycofanie z ul. Górczewskiej) poprzedziły szczegółowe badania, które wykazały, że układ pozostałych linii stanowi wystarczającą ofertę - dodaje już bardziej konkretnie rzecznik.

Problem dotyczy jedynie dwóch zespołów: os. Górczewska i Klemensiewicza, z których jednak w szybki i sprawny sposób można dotrzeć w kierunku centrum linią 109 - ocenia ZTM.
- Częstotliwość kursowania tych linii (szczególnie 190, której trasa w znacznym stopniu pokrywa się z wcześniejszą trasą linii 512) jest adekwatna do potrzeb oraz liczby pasażerów - dodaje.

Zapraszamy na zakupy

Dzisiaj wolniej lub z przesiadką

Autobusy linii 512 kursowały ul. Górczewską i Trasą W-Z z dużą częstotliwością, szybko dowożąc pasażerów do ważnych punktów oraz węzłów przesiadkowych.

- To było jedno z szybkich połączeń z Bemowa do centrum, a dalej także na praskie osiedla - mówi pan Michał. - Sam bardzo często jeździłem tym autobusem, uważam, że jego wycofanie było dużym błędem.

Nie zgadza się z tym ZTM.

- Wycofanie linii 512 z ul. Górczewskiej tylko w minimalnym stopniu ograniczyło gamę połączeń oferowanych pasażerom - ocenia Konrad Klimczak. - Utrudnienia dotyczą jedynie dwóch przystanków: Os. Górczewska i Klemensiewicza, z których jednak w szybki i sprawny sposób można dotrzeć w kierunku centrum linią 109, kursującą z częstotliwością co cztery minuty w godzinach szczytu i 7,5 minuty poza nim.

Jest jednak pewien szkopuł: autobusy 109 i 190 nie są tak szybkie jak 512, zatrzymują się na wszystkich przystankach. Jeśli w drodze do centrum zależy nam na czasie, trzeba się przesiadać. ZTM przekonuje, że sytuacja znacznie się poprawia, kiedy dojedziemy w okolice ratusza.

- Z przystanków położonych na dalszym odcinku ul. Górczewskiej, oprócz linii 190 jadącej do tych samych rejonów co linia 512 na wcześniejszej trasie, kursuje także znaczna liczba autobusów do pl. Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał. Są to: E-2, 171, 190, 410, 520 - blisko 30 pojazdów na godzinę, czyli jeden autobus co dwie minuty - dodaje Konrad Klimczak. - Przesiadka dla pasażerów korzystających z przystanków Os. Górczewska oraz Klemensiewicza nie jest zbyt uciążliwa, ponieważ nie wymaga przechodzenia na inny przystanek i w minimalnym stopniu wpływa na czas podróży z uwagi na bardzo krótki czas oczekiwania przy przesiadce - ocenia rzecznik.

Jak tę zmianę oceniają pasażerowie byłej linii 512? Czekamy na opinie: echo@gazetaecho.pl, 22 614-58-28.

kz

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA