REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Budowa Piastów Śląskich odłożona

  28 listopada 2012

alt='Budowa Piastów Śląskich odłożona'

- Wielokrotnie słyszałam zapewnienia, że zostanie zbudowane przedłużenie ulicy Piastów Śląskich, między Osmańczyka a Obrońców Tobruku. Tymczasem nic z tego. Czy ta ulica zostanie w ogóle zbudowana? - zastanawia się na nasza czytelniczka.

REKLAMA

- Na Bemowie powstały nowe osiedla, wiele osób dojeżdża do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ruch jest w tym miejscu bardzo intensywny i nowa ulica powinna w tym miejscu powstać. Odcinek, którego brakuje powstałby na skraju Ogrodu Działkowego "Piaski". Dawno już to zapowiadano, a z tego co słyszeliśmy - po raz kolejny inwestycja została odwleczona. Chcemy tej budowy - domaga się czytelniczka.

- Pod budowę musielibyśmy zająć kilkadziesiąt działek wraz z altankami i uprawami, a zgodnie z ustawą o ogródkach działkowych, mimo że działki są na gruncie miejskim, musielibyśmy wypłacić odszkodowania zarówno Polskiemu Związkowi Działkowców, jak i poszczególnym użytkownikom parceli. Przy naszych wyliczeniach maksymalne roszczenia działkowców mogą wynieść ponad 12 mln zł, a na to dzielnicy obecnie nie stać.

Pod budowę musielibyśmy zająć kilkadziesiąt działek wraz z altankami i uprawami, dzielnicy na to nie stać - mówi rzecznik ratusza.
Trybunał Konstytucyjny ustalił, że ustawa nie jest zgodna z Konstytucją i zostanie zmieniona. Zanim się uprawomocni minie 18 miesięcy, dlatego przesunęliśmy budowę ul. Piastów Śląskich na lata 2015-2017 - tłumaczy rzecznik dzielnicy Michał Łukasik.

Samo przedłużenie Piastów Śląskich miało kosztować prawie 1,3 mln zł. Oprócz tego z zadań inwestycyjnych na rok 2013 wykreślono także budowę Sosnowieckiej (odcinek ul. Rodła - zawrotka) i Rodła (Piastów Śląskich - Sosnowiecka). Ponadto rada dzielnicy podjęła decyzję o zmniejszeniu funduszy na budowę Waldorffa (Powązkowska - Księcia Bolesława) do 600 tys. Dzięki temu podwyższono środki na przebudowę Gimnazjalnej do 1,4 mln.

Znalazły się też pieniądze na adaptację pomieszczeń budynku liceum ogólnokształcącego na potrzeby Przedszkola nr 319 przy Powstańców Śląskich (0,5 mln) i adaptację pomieszczeń budynku Gimnazjum nr 81 przy Rozłogi na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej (1,6 mln).

mac

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Bob Rozbieracz

03.12.2012 22:27

Nie dość, że działkowicze przez całą jesień zasmradzają okolicę dymem snującym się z ognisk w których płoną ich nędzne plony, to jeszcze przeszkadzają w rozbudowie i unowocześnieniu miasta. Co za dziady przebrzydłe, no!!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break