REKLAMA

Bemowo

Społeczeństwo

 

Disco polo i Męskie Granie. "Fort Bema idealny na imprezy"

  14 października 2016

alt='Disco polo i Męskie Granie. "Fort Bema idealny na imprezy"'
Warsaw Disco Festival źródło: Warsaw Disco Festival / facebook

W Forcie Bema odbywa się coraz więcej imprez. W ostatnich miesiącach mieliśmy dwie duże masowe imprezy - w czerwcu Warsaw Disco Festival i w sierpniu - Męskie Granie. Część mieszkańców protestowała. Chcemy podobnych imprez w tym miejscu czy nie?

REKLAMA

Dzielnicy przyniosły też spory dochód - część terenu Fortu Bema została wydzierżawiona na Warsaw Disco Festiwal za 10 tys. zł, a na Męskie Granie za 17 tys. zł. Wydaje się, że teren fortów na takie imprezy jest więc wymarzony, więc w czym problem? Ano w tym, że przeciwko organizacji koncertów i festynów protestują mieszkańcy okolicznych ulic - Obrońców Tobruku i Księcia Bolesława. Narzekali na hałas, na to, że teren fortów po imprezach przez wiele dni, szczególnie po Warsaw Disco Festival, był zaśmieconym pobojowiskiem. Ekolodzy zaś domagali się zbadania wpływu głośnej muzyki na ptactwo zamieszkujące fort. Interpelację o informację w tej sprawie złożył we wrześniu radny Robert Podpłoński.

"Nie będziemy robić problemów"

Fakt, że po dyskotekowej balandze organizatorzy dość długo zabierali się do sprzątania, ale w końcu jednak teren uporządkowali. Po Męskim Graniu teren posprzątany został natomiast szybko i sprawnie. Będą więc w przyszłości imprezy na Forcie Bema? Zastępca burmistrza Marek Lipiński nie widzi ku temu żadnych przeszkód.

- O ile tylko wpłynie wniosek o dzierżawę tego terenu z przeznaczeniem na organizację takiej imprezy, nie będziemy robić problemów - deklaruje. Jego zdaniem forty spełniają wszelkie warunki, by takie imprezy się tam odbywały. - Z uwagi na ogromne zainteresowanie i uczestnictwo mieszkańców dzielnicy Bemowo we wszelkich imprezach organizowanych na terenie Fortu Bema wydaje się, że ten teren jest idealny dla realizacji tego rodzaju przedsięwzięć - konkluduje.

Nam też się tak wydaje. Tylko wpływ głośnej muzyki na ptactwo nie został zbadany. Może więc warto zapytać, co myślą o całej sprawie okoliczne wróble?

(wk)

 

REKLAMA

Komentarze (9)

# adamb

14.10.2016 14:38

najbardziej lubię te imprezy rycerskie na Fortach Bema...poza tym warto je lepiej rozreklamować na Bemowie i Bielanach bo zwykle jak pytam ludzi na Chomiczówce to nic o tym nie wiedzą bo po prostu brak informacji w postaci plakatów!

# gryzu

14.10.2016 16:06

Ja najbardziej to lubię te imprezy z kolegami ..... ,
disco polo zupełnie jest nam niepotrzebne a wręcz hamuje rozwój libacji,
a okolicznym wróblom też coś się dostanie .

# Że co? - Że Źnik...

15.10.2016 23:19

Mięsne Granie?

REKLAMA

# kem

17.10.2016 15:03

Okoliczni mieszkańcy raczej nie chcą sądząc po ich reakcjach, po co więc ich unieszczęśliwiać? Na Lotnisku chyba było lepiej.

# eddede

17.10.2016 15:28

Nie owijajmy w bawełnę, kto słucha DISCO POLO, chyba nie jest tajemnicą, że patologia, prostactwo i kryminał.

# asai17

18.10.2016 09:28

Dzień dobry,
mieszkańcy z okolic Lotniska też tego nie chcą na lotnisku, więc po co ich unieszczęśliwiać. Wystarczy im aeroklub i auto moto klub.

REKLAMA

# Lubię Mozarta

18.10.2016 16:56

Idealnym miejscem na koncert disco polo jest koński targ w Skaryszewie lub plac targowy w Siedlcach, a nie Fort Bema. Ludność prowincjonalna która przeprowadziła się do Warszawy nie powinna tu kontynuować swoich prymitywnych rozrywek, lecz przejść na wyższy wielkomiejski poziom.

# zjelonek

20.10.2016 08:39

Jako mieszkaniec Jelonek dziękuję za przeniesienie hałaśliwych imprez z amfiteatru w "Parku Górczewska" gdziekolwiek indziej , byle dalej.
a mieszkańcom bloków ( o , przepraszam , apartamentowców ) wokół fortu współczuje , chociaż zapewne są one lepiej niż bloki na Jelonkach wygłuszone i z wymuszona wentylacja , tak że nie ma konieczności otwierania okien.
Władzom dzielnicy proponuję rozdawanie stoperów do uszu dla dzieci ma placu zabaw w dniach "koncertów"

# Mattar

12.11.2019 22:24

Nie chcę być egoistką, ale szczerze, to szlag mnie trafia, jak po tygodniu pracy jadę do Fortu Bema odpocząć na zielonej trawce, a okazuje się, że akurat jest tam głośna impreza. No po prostu wrrrr....

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA