REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Deweloperzy przebudują Marywilską. Będą światła i nowe przejścia

  29 czerwca 2022

Deweloperzy przebudują Marywilską. Będą światła i nowe przejścia
źródło: ZDM

Prywatne firmy rozpoczęły przebudowę jednej z najruchliwszych ulic w dzielnicy. W rejonie skrzyżowań Marywilskiej z Inowłodzką i Kupiecką zmodyfikowany zostanie cały układ drogowy.

REKLAMA

- Pierwsza lokalizacja to rejon skrzyżowania Marywilskiej i Inowłodzkiej - informuje Zarząd Dróg Miejskich. - Prace rozpoczęła tu spółka Victoria Dom. Na razie wiążą się z budową chodników i drogi dla rowerów nieopodal Inowłodzkiej i zjazdu z węzła trasy S8.

Wykonawca rozpoczął również prace przy drodze bocznej Marywilskiej. Droga ta została zamknięta, bo trwa rozbiórka jej starej nawierzchni. Nie tylko zyska nowy asfalt, ale zostanie też przedłużona w kierunku północnym do obecnego wjazdu pod pobliskie hale chłodnicze.

Wjazd ten zostanie całkowicie przebudowany, na Marywilskiej powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i trzema nowymi przejściami dla pieszych (dwa przez Marywilską i jedno przez drogę dojazdową do budowanego osiedla), a także kompletem przejazdów rowerowych. Za skrzyżowaniem po zachodniej stronie powstanie nowy przystanek autobusowy. Dotychczasowe skrzyżowanie drogi głównej z boczną zostanie zlikwidowane, a w zamian zbudowany zostanie zjazd do Inowłodzkiej dla kierowców jadących od strony Trasy Toruńskiej (S8).

- Przy wschodniej jezdni Marywilskiej chodnik zostanie wyremontowany, a przy jezdni zachodniej wybudowany - zapowiadają drogowcy. - Po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy rowerzystom. Dziś kłopot mają zwłaszcza ci, którzy jadą w kierunku trasy S8. Ze względu na to, że obecne pasy rowerowe urywają się około 300 metrów przed węzłem, nagle wjeżdżają między auta jadące na wprost i kierujące się do zjazdu na ekspresówkę. To się zmieni. Po zakończeniu prac dojadą przeznaczoną dla nich ścieżką do samego węzła, gdzie wykonanie dalszych usprawnień będzie leżało po stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

Zmiany przy Kupieckiej

Układ drogowy zmieni się również w rejonie skrzyżowania Marywilskiej z Kupiecką. Prace firmy Ronson Development będą wiązały się z budową sygnalizacji świetlnej i korektą przebiegu chodnika oraz jego remontem przy wlocie Kupieckiej do drogi głównej Marywilskiej. Przejście dla pieszych po północnej stronie zostanie przesunięte bliżej skrzyżowania.

Z kolei jezdnia Marywilskiej w kierunku północnym oraz południowy wylot ze skrzyżowania będą poszerzone. Wykonawca zlikwiduje biegnący po wschodniej stronie drogi głównej pas rowerowy, a ruch rowerowy poprowadzi wydzieloną jednokierunkową drogą dla rowerów. Aby zapewnić płynność ruchu samochodowego, po południowej stronie skrzyżowania zlikwiduje wykorzystywaną do tej pory w niewielkim stopniu zebrę. Na jezdni wschodniej utworzy pas do skrętu w prawo w Kupiecką, z dopuszczeniem jazdy na wprost dla autobusów.

REKLAMA

Zbudują nowe światła

Aby odciążyć skrzyżowanie jezdni bocznej z Kupiecką, w pasie zieleni między jezdniami Marywilskiej powstanie łącznica. Pojadą nią kierowcy, którzy wjechali na Marywilską z Płochocińskiej. Od łącznicy przez pas zieleni do skrzyżowania z Kupiecką zostanie poprowadzona nowa droga dla rowerów. Znajdująca się po sąsiedzku zebra (położona około 100 metrów na południe od skrzyżowania z Kupiecką) zyska sygnalizację świetlną.

- Ostatnim elementem przebudowy będą zmiany na istniejącym około 400 metrów na północ od skrzyżowania z Kupiecką łączniku dróg bocznej z główną Marywilskiej - zapowiada ZDM. - Łącznik będzie poszerzony i stanie się dwujezdniowy. Jego skrzyżowanie z drogą główną deweloper wyposaży w sygnalizację. Aby utrzymać tam płynność ruchu, jadąc od północy Marywilską nie będzie można skręcić w lewo. Dojazd z tego kierunku możliwy będzie na skrzyżowaniu z Kupiecką. Ponadto przystanek Marcelin 02 zostanie przeniesiony z wlotu na wylot drogi głównej Marywilskiej. W związku z tym wyjazd z drogi dla rowerów na pas rowerowy zostanie odsunięty od skrzyżowania za zatokę autobusową.

(ko)

.
 

Komentarze (4)

# waldemar

30.06.2022 13:29

wiecej swiateł, więcej korków, niesamowite jest to że developerzy rowiazują problemy komunikacyjne Białołęki od razu widać ze brakuje planu i gospodarza /(budmistrza)

# WWO

01.07.2022 03:49

Jezdnia boczna - białołęcki wynalazek. Jak się konczy widac codziennie na S8. Rafałek 4 raz Plac Trzech Krzyży będzie remontował. Tam kasa jest, ale ulice na Białołęce muszą robić deweloperzy za kasę wliczoną w cenę mieszkań. Absurd, okolice Marywilskiej na pierwotnym drozsze niż Mokotów na wtórnym :)

# Elzar.0

08.07.2022 00:22

I pomyśleć, że szerszą Marywilską do standardu 2x2 na całej długości obiecywała jeszcze Hanna Gronkiewicz jak przenosiła kupców ze stadionu na Marywilską 44 właśnie. I jak się ma ta obietnica Prezydenta Warszawy do realizacji? Do jakiś planów, strategii? Nawet decyzja środowiskowa była. Super Prezydent Rafau.

REKLAMA

# jedwab

18.07.2022 13:19

A ktoś powiedział: dwa razy obiecać to jak raz dać... a inny że 'obietnice są wiążące tylko dla tych co w nie wierzą'
więc?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA