REKLAMA

Puls Warszawy

Artykuł sponsorowany

 

Czy w Warszawie łatwo jest dostać medyczną marihuanę?

  9 sierpnia 2023

Czy w Warszawie łatwo jest dostać medyczną marihuanę?
źródło: policja.pl

Marihuana lecznicza coraz częściej wykorzystywana jest w Polsce w leczeniu wielu chorób m.in. nowotworów, choroby Parkinsona czy zaburzeń lękowych. Jej właściwości pomagają zmniejszać różne dolegliwości, poprawiać jakość życia pacjentów, a w niektórych przypadkach nawet zatrzymać postęp choroby. Czy można ją zdobyć i zażywać zupełnie legalnie w Warszawie?

REKLAMA

Marihuana większości społeczeństwa nadal kojarzy się jednak negatywnie - z nielegalnym narkotykiem, za którego posiadanie grozi odsiadka. Czym się różni marihuana lecznicza od tej nielegalnej, tzw. rekreacyjnej? Różnica między nimi wynika przede wszystkim ze sposobu uprawy i jej jakości. Marihuana rekreacyjna pochodzi z tzw. czarnego rynku i nie spełnia żadnych wymagań jakościowych. Często jest ona zanieczyszczona pestycydami, metalami ciężkimi, może zawierać pleśń a nawet domieszki innych szkodliwych substancji. Marihuana medyczna jest najwyższej jakości produktem wypuszczanym na legalny rynek. Ma też masę właściwości zdrowotnych.

Właściwości zdrowotne marihuany leczniczej

Marihuana lecznicza wpływa na regulacje snu, nasz nastrój, apetyt czy uśmierzanie bólu. Badania naukowe przeprowadzone przez niezależnych naukowców potwierdziły, że medyczna marihuana wykazuje szereg korzyści zdrowotnych. Jej właściwości wykorzystywane są m.in. w leczeniu chorób: nowotworowych (np. nowotworów układu rozrodczego), psychiatrycznych (np. ADHD, zaburzenia lękowe, fobie), układu krążenia, układu nerwowego (np. neuropatie, ból przewlekły), układu oddechowego, układu odpornościowego (choroby autoimmunologiczne np. choroba Hashimoto) czy też układu pokarmowego (np. chorób zapalnych jelit, zapalenia trzustki).

Wstąp do księgarni

Marihuana lecznicza dostępna na receptę w Warszawie

W kraju konserwatywnym jak Polska, wydawać by się mogło, że zakup marihuany medycznej graniczy z cudem. Jednak lecznicza marihuana jest legalna w naszym kraju od października 2017 roku. Od tego czasu, każdy lekarz posiadający prawo wykonywania zawodu (z wyjątkiem lekarza weterynarii) może wystawić receptę na medyczną marihuanę. Jednak w praktyce, najlepiej udać się do centrum medycznego zajmującego się terapią konopną, w którym pracują specjaliści posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie w leczeniu tym specyfikiem. W tym celu warto skorzystać z usług kliniki konopnej Medicante w Warszawie (https://medicante.com/pl/terapia-specjalistyczna/marihuana-lecznicza/). Należy też pamiętać, że marihuanę leczniczą zalicza się do narkotyków, ponieważ posiada ona właściwości psychoaktywne, które mogą m.in. wpływać na postrzeganie rzeczywistości, powodować zaburzenia oceny sytuacji, zawroty głowy czy senność, co przekłada się na sprawne prowadzenie pojazdów. Nie należy zatem kierować samochodem ani też innym pojazdem po jej zażyciu.

(jr)

 

Komentarze (2)

# sasfasfd

09.08.2023 14:14

Marihuany medycznej nie zalicza się do narkotyków, tylko do psychodelików. Narkotyki to morfina, heroina, opium, etc. Z kolei kokaina i amfetaminy oraz metamfetaminy to stymulanty.

# 058

26.08.2023 20:00

Na bialomece to stawiają nawet automaty z tym
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA