REKLAMA

Targówek

bezpieczeństwo »

 

Czy Bródno potrzebuje posterunku straży miejskiej?

  25 marca 2013

alt='Czy Bródno potrzebuje posterunku straży miejskiej?'

Kiedy Targówek był jeszcze gminą, miał swój posterunek straży miejskiej. Od ponad ośmiu lat najbliższa placówka jest na Pradze. - Chcemy, żeby funkcjonariusze byli bliżej ludzi, którzy powinni czuć się bezpieczniej - mówi radny Miłosz Stanisławski. Tylko, czy rzeczywiście taka siedziba jest potrzebna?

REKLAMA

Na Bródnie jest wiele "trudnych" miejsc. Choćby bazarek przy rogu Rembielińskiej i Kondratowicza, gdzie oprócz handlujących nielegalnie papierosami, zdarzają się kradzieże kieszonkowe. Straż wysyła tam regularnie patrole, ale funkcjonariuszy zdolnych ogarnąć całe terytorium po tej stronie Wisły zbyt wielu nie ma.

- Jest problem z bezrobociem. Jak byłyby miejsca, to chętnych do pracy w straży na pewno by nie zabrakło. A gdzie tu jeszcze straż by się przydała? Przede wszystkim w rejonie blokowisk, gdzie różni ludzie żyją. Na Bródnie na pewno, także na Targówku Mieszkaniowym. Ja mieszkam na Łabiszyńskiej, to wiem, że tam pije się sporo alkoholu. Warto by częściej patrolować tamtą ulicę - sugeruje starszy pan, który przedstawić nam się nie chce, ale swoje zdanie ma.

- Według naszych statystyk najwięcej interwencji odnotowaliśmy przy Kondratowicza, Radzymińskiej, Chodeckiej i Św. Wincentego - mówi Katarzyna Dobrowolska z biura prasowego straży miejskiej.

A może w ogóle niepotrzebni?

Od Bemowa rozpoczął się cykl debat na temat bezpieczeństwa w stolicy. Najbliższe zostały zorganizowane na Woli, Bielanach i Żoliborzu, ale na Targówek także trafią i wtedy ten postulat na pewno zostanie zgłoszony.

- Los straży miejskiej nie jest do końca pewny. Pada wiele głosów, że ta służba w ogóle nie jest potrzebna, ale naszym zdaniem jest. Nie ma możliwości przyporządkowania określonej liczby funkcjonariuszy poszczególnym dzielnicom - mówi rzeczniczka straży miejskiej. Do wyłapywania drobniejszych przestępstw czy nawet wykroczeń, jakimi policja nie ma czasu się zająć. Głównie kradzieżami kieszonkowymi, ale także innymi pospolitymi wykroczeniami. Gdzie taki posterunek w naszej dzielnicy powinien się znaleźć? Na pewno na Bródnie. I na pewno nie przy Chodeckiej, bo tam mamy już komendę policji. Dobrze byłoby, aby urząd dzielnicy wystąpił do władz miasta z takim pomysłem - mówi Stanisławski.

Targówek, Białołęka oraz Praga Północ podlegają pod VI Oddział Terenowy, który obecnie liczy 165 osób (160 to strażnicy, pięć osób jest pracownikami administracji) i jest zlokalizowany przy ul. Jana Młota III na Pradze. Większość zgłoszeń to telefony interwencyjne. Rzeczniczka przekonuje też, że fakt lokalizacji posterunku w danej dzielnicy nie ma wpływu na liczbę strażników obsługujących teren.

- Nie ma możliwości przyporządkowania określonej liczby funkcjonariuszy poszczególnym dzielnicom. W ubiegłym roku do straży miejskiej wpłynęło ponad 445 tys. zgłoszeń, w zdecydowanej większości na nr alarmowy 986 - wyjaśnia Jolanta Borysewicz z biura prasowego straży miejskiej.

- W dzisiejszych czasach oczywiście można szybko się przemieszczać, a odległości pomiędzy dzielnicami nie są wcale wielkie. Jednak bywa tak, że mamy nagły wypadek. Powiedzmy, że człowiek się spieszy, a został ukarany mandatem za złe parkowanie, czy też założono mu blokadę na koła. Nie każdy zna numer do straży. A mógłby szybko wpaść na posterunek i załatwić sprawę, zamiast czekać aż znajdzie numer, zadzwoni i dopiero wtedy, też po dłuższym czasie, odpowiednie służby przyjadą - mówi pan Krzysztof, wieloletni dziennikarz, a obecnie zatrudniony na Pradze w dziale prasowym innych służb mundurowych.

W tym roku na dofinansowanie policji i straży miejskiej urząd miasta ma wydać 15 mln zł. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Czy posterunek straży miejskiej w naszej dzielnicy jest potrzebny? Czekamy na opinie.

mac

 

REKLAMA

Komentarze (329)

# Strażnik M

25.03.2013 09:21

posterunek nie jest potrzebny, od zapobiegania, prewencji, reagowania i wyłapywania przestępstw i wykroczeń, winna być policja

# zwykłyobywatel

26.03.2013 13:16

Czy posterunek potrzebny? Jak najbardziej i to w trybie pilnym. Widzę co się dzieje w blokowiskach. Rządzą małolaty wspólnie z tymi wyrośniętymi. Ci wyrośnięci ich szkolą i wykorzystują w sytuacjach, gdzie małoletniego nie można ukarać. Rozwalić ławkę na podwórku, czemu nie, administracja będzie miała co robić. Zerwać kaloryfer na klatce schodowej-super zabawa. Żaden z lokatorów nie reaguje-wszyscy się boją. Jak Straż Miejska wylegitymuje paru i wypisze kilka mandatów, jakiś czas jest spokój. Jak częściej widać pomiędzy blokami funkcjonariuszy straży lub policji to też jest chwila spokoju.
JESTEM STANOWCZO ZA!!!

# mieszk.

07.04.2013 17:20

Straz miejska jest niepotrzebna wiec po co posterunek ??? Juz czas najwyzszy zlikwidowac ta formacje a kase przekazac na policje

REKLAMA

# Tony Rock

16.01.2018 17:44

Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której bardzo potrzebują?
Czy myślisz już dziś, jak zdobyć legalną pożyczkę?
Czy myślisz o założeniu własnego biznesu?
Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz płacić czesne w szkole?
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na spłatę rachunków?
To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienia, Możemy Ci pomóc z wszelkiego rodzaju pożyczek
Kredyty kredytowe, kredyty na działalność gospodarczą i studenckie, pożyczki dla przedsiębiorstw?
Pożyczka prywatna. Dajemy wszelkiego rodzaju
Pożyczki o oprocentowaniu 2% po więcej informacji
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail {fhacyberservices@gmail.com}
Pożyczający INFORMACJE:
Kwota kredytu:
Pożyczkobiorcy Imię i nazwisko:
Dane kontaktowe pożyczkobiorcy:
Państwo i stan:
Miasto:
Narodowość:
Finansowanie kredytu:
Czas trwania pożyczki:
Stan cywilny:
Wiek:
Seks:
Miesięczny przychód:
Przez e-mail: fhacyberservices@gmail.com
Numer telefonu: +1903) 493-9097
Pan Tony Rock
Główny konsultant

# James

05.03.2018 04:45

Szanowni Panstwo.
Czy potrzebujesz pozyczki, aby skonsolidowac swój dlug? Potrzebujesz pozyczki?
sfinansowac lub rozwinac firme? lub do zakupu samochodu, kupowania domu i innych pozyczek osobistych ETC udzielamy dlugoterminowej pozyczki od maksymalnie 1 do 50 lat z 2% odsetkami. Jestes w 100% gwarantowany. skontaktuj sie z nami za posrednictwem adresu e-mail:
jameswillies58@gmail.com
Z niecierpliwoscia czekamy na szybka odpowiedz.
Wzglad
Pan James Willies.

# Pan Paul Green

15.03.2018 07:16

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy finansowe? Skontaktuj się z nami: paulloanfundshelp1@gmail.com

REKLAMA

# Maria.Leska

16.03.2018 09:51

sprzedam temperówki stalowe po 7
polecam wspaniale się nimi temperuje
dobrze tesz wpływają na porost cyckuf
ja jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona

# Jean Carlos

27.03.2018 15:57

Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na opłacenie rachunków i korporacyjnych środków finansowych na nieruchomości i wszelkiego rodzaju finansowanie działalności gospodarczej ( Creditplusfinance11@gmail.com lub Whatsapp +16234044993 ) Oferujemy również pożyczki dla osób fizycznych, firm i organów korporacyjnych przy 3% stopie procentowej. Dajemy pożyczkę poważnie myślącym ludziom, którzy są zainteresowani pożyczką, jeśli zainteresowani kontaktują się z tym adresem e-mail: Creditplusfinance11@gmail.com lub Whatsapp +16234044993

# SERGEY YAKUBOVA

03.05.2018 01:07

constantloanfirm1@gmail.comconstantloanfirm1@gmail.comconstantloanfirm1@gmail.com
Cześć,
Jakie są Twoje potrzeby finansowe?
Dajemy pożyczki od minimum 2 000,00 dolarów do maksimum 100 000 000 dolarów z wygodnym czasem trwania od 1 do 30 lat przy bardzo obniżonej stopie procentowej wynoszącej 3%. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: constantloanfirm1@gmail.com
Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej?
Czy potrzebujesz osobistej pożyczki?
Chcesz kupić samochód?
Czy chcesz refinansować?
Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?
Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub ekspansję? Czy straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia, a twoje finansowe obciążenia wciąż trwają?
Nie wahaj się skontaktować z nami w sprawie możliwej współpracy biznesowej
Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: constantloanfirm1@gmail.com
constantloanfirm@yahoo.com

REKLAMA

# SERGEY YAKUBOVA

03.05.2018 01:08

PRZYSTĘPNA OFERTA KREDYTOWA BEZ OPŁAT Z GÓRY
Cześć,
Jakie są Twoje potrzeby finansowe?
Dajemy pożyczki od minimum 2 000,00 dolarów do maksimum 100 000 000 dolarów z wygodnym czasem trwania od 1 do 30 lat przy bardzo obniżonej stopie procentowej wynoszącej 3%. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: constantloanfirm1@gmail.com
Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej?
Czy potrzebujesz osobistej pożyczki?
Chcesz kupić samochód?
Czy chcesz refinansować?
Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?
Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub ekspansję? Czy straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia, a twoje finansowe obciążenia wciąż trwają?
Nie wahaj się skontaktować z nami w sprawie możliwej współpracy biznesowej
Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: constantloanfirm1@gmail.com
constantloanfirm@yahoo.com

# Syf reklama

03.05.2018 22:31

Nie polecam nikomu to jest syf najgorszy

# Ryan Jeremy

15.05.2018 10:24

Witajcie, moi ludzie, jestem Martinem z Polski, przyszedłem na stronę, aby poinformować tutaj ludzi z mojego nowego kraju, że wciąż istnieją prawdziwe pożyczkodawcy, jak globalna firma, ponieważ chcę tylko powiedzieć każdemu, że powinni zaufać i uwierzyć Globalna firma, z której wywodzisz się z getta, właśnie dostałam pożyczkę w wysokości 50 000 $ dzisiaj, skontaktuj się z e-mailem w sprawie bezpiecznej i zabezpieczonej pożyczki dzisiaj, wyślij e-mail na adres (globalprovissioncompany@gmail.com) i ta firma jest jedyną osobą, która działa z prawdą i uczciwością.
Martin

REKLAMA

# smata septana

15.05.2018 11:49

Szukam szm.at szepta.nych do marketingu sz.eptanego.
Czujesz, że jesteś szm.atą szep.taną ?, nie potrafisz robić nic innego ?
Będziesz pisać gowniane posty na zlecenie innych.
To praca dla ciebie !!!
Razem z mężem uważamy, że to doskonały czas dla sz.mat sz.eptanych.
Warto się teraz tym zainteresować..

# Steven

16.05.2018 16:12

Witamy w programie Sky level Finance (spersonalizowana usluga dla wszystkich potrzeb finansowych). My (Sky level Finance) oferujemy pozyczki o skylevel.finance@gmail.combardzo niskim oprocentowaniu 2%. Oferujemy pozyczki osobiste, pozyczke konsolidacyjna, Venture Capital, pozyczke biznesowa, pozyczke edukacyjna, pozyczke mieszkaniowa i pozyczke z dowolnego powodu i pilnych potrzeb !. z maksymalnym czasem trwania 30 lat.
Czy Twój bank zostal odrzucony? Czy masz zly kredyt? Czy masz niezaplacone rachunki? Masz dlugi? Czy potrzebujesz zalozyc firme? Nie martw sie, bo jestesmy tutaj, aby zaoferowac ci niskoprocentowy kredyt.
Porozmawiaj z naszym doradca kredytowym, kontaktujac sie z nami dzisiaj .... e-mail: skylevel.finance@gmail.com
strona internetowa: www.skylevelltd.com

# GREG OWEN

29.05.2018 00:28

Uzyskanie uzasadnionej pożyczki zawsze stanowiło ogromny problem dla klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują do tego rozwiązania. Kwestia kredytu i zabezpieczenia jest czymś, czego klienci zawsze martwią się, gdy szukają pożyczki od legalnego kredytodawcy. Ale wprowadziliśmy tę różnicę w branży pożyczkowej. Możemy zorganizować pożyczkę w wysokości 5000 euro. do 500 000 000 Euro, tak niskie, jak 3% odsetek Prosimy o natychmiastową odpowiedź na tego e-maila: Gregowenloanfirm1@gmail.com
Nasze usługi obejmują:
1) Konsolidacja długów
2) Drugi kredyt hipoteczny
3) Pożyczki dla przedsiębiorstw
4) Pożyczki osobiste
5) Pożyczki międzynarodowe
6) Pożyczka na dowolny rodzaj
7) Pożyczka rodzinna E.T.C
Brak zabezpieczenia społecznego i brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć nam dokładnie, czego chcesz, a na pewno spełnimy twoje marzenie. GREG OWEN LOAN FIRM1 mówi TAK, kiedy twoje banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małą firmę pożyczkową, pośredników, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskania kredytu, skontaktuj się z nami, uprzejmie odpowiedz natychmiast.
Informacje kontaktowe firmy
Adres e-mail: Gregowenloanfirm1@gmail.com

# john royster

14.06.2018 09:34

Cześć wszystkim,
Czy potrzebujesz pomocy finansowej?
Udzielamy pożyczek w wysokości co najmniej 1 000,00 EUR / USD
Euro / USD 500 000 000,00 o dogodnym czasie trwania od 1 do 30 lat
przy bardzo obniżonej stopie procentowej w wysokości 2%.
Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej?
Czy potrzebujesz indywidualnej pożyczki?
Chcesz kupić samochód?
Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?
Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swojego długu?
Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub
ekspansja? Straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia i
Twoje finansowe obciążenie nadal utrzymuje się?
Nie wahaj się skontaktować z nami w interesach.
Skontaktuj się z nami przez e-mail: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM)
Dyrektor wykonawczy (CEO)

# Larry Scott Gregory

26.06.2018 03:41

Witam, nazywam się Larry Scott Gregory i jestem pożyczkodawcą prywatnym.
Czy potrzebujesz pożyczki? Czy chcesz być finansowo stabilny? A może chcesz rozwinąć swój biznes? Oferujemy pożyczkę firmową, pożyczkę samochodową, pożyczkę na działalność gospodarczą i pożyczkę osobistą po bardzo obniżonej stopie procentowej w wysokości 3% o dogodnym czasie trwania, który jest zbywalny. Ta oferta jest dostępna dla wszystkich, którzy będą mogli zwrócić pieniądze w odpowiednim czasie.
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego adresu e-mail: larryfinance@yahoo.com lub WhatsApp, +2349051442970
Czekam na szybką odpowiedź.
Larry Scott Gregory

# Raymond Dosion

19.07.2018 00:34

We are project funder as well as financial lender,We have BG/SBLC, specifically for BUY/LEASE at a leasing price value Issuance by HSBC London and other 25 top AA rated Bank in Europe, Middle East or USA. We also secure funding.
Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing, please let me know if you are interested in any of our services, by providing you with yearly renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding.
FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+1%
FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
PRICE = 32%+1%
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.
Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance @ gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance @ gmail.com

# syfff reklamaa

19.07.2018 12:07

kał mi nie wychodzi taki jak powienien, wychodzi urwany a powienien cały....co robić?
ktoś coś ???
pomocy

# LEO EQUITY

25.07.2018 08:12

Szukasz finansowania biznesowego, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, gotówki dla studentów, unifikacji długów, itp. Jesteś we właściwym miejscu, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
Ubieganie się o pożyczkę to bezpłatny i uzasadniony e-mail tutaj: info@leoequityservices.com
Mobile / Whatsapp: +15187197514
Witryna: http://leoequityservices.com
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe