REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna »

 

Czterolatek sam w domu. Wyszedł przez okno, szukał mamy

  4 marca 2024

alt='Czterolatek sam w domu. Wyszedł przez okno, szukał mamy'
źródło: Polska Policja

W niedzielny wieczór mieszkanka Białołęki zostawiła w domu śpiącego 4-latka i wyszła do restauracji. Maluch przez okno wydostał się na zewnątrz i w samej piżamce szukał mamy. Ratownicy przewieźli go do szpitala, a 31-latkę zatrzymali policjanci.

REKLAMA

Była niedziela, późny wieczór. Stojącego na środku ulicy w samej piżamce i skarpetkach chłopca zauważył przechodzień. Mężczyzna wziął zdezorientowanego malca na ręce i poszedł z nim w kierunku domu, który ten mu wskazał. Wewnątrz paliło się światło, jednak nikogo w nim nie było. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy.

Czterolatek został sam

- Chłopczyk w rozmowie z policjantami powiedział, że nie wie, gdzie jest jego mama. Opowiedział, że gdy się obudził, przestraszył się, że jest sam i wyszedł przez okno, by jej szukać - informuje komisarz paulina Onyszko.

Ani w domu, ani na posesji, które szczegółowo sprawdzili, policjanci nie znaleźli opiekunów 4-latka. Ratownicy wezwani na miejsce zdecydowali, że przewiozą dziecko do szpitala. W tym samym momencie zjawiła się matka chłopca. 31-latka wyjaśniła, że poszła do restauracji w galerii handlowej sama, by nie budzić śpiącego syna.

Zapraszamy na zakupy

Zostawiła dziecko bez opieki

Ponieważ kobieta sprowadziła niebezpieczeństwo na swoje dziecko, policjanci zatrzymali ją. Dalej czynności w tej sprawie wykonywali policjanci z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej oraz funkcjonariusze z północnopraskiego wydziału ds. nieletnich i patologii, którzy o sprawie powiadomili sąd rodzinny.

Informacja została również przekazana do rzecznika praw dziecka. 4-latek trafił do pieczy zastępczej. W poniedziałek dochodzeniowcy przedstawili 31-latce zarzut za narażenie synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo kobiecie może grozić kara do pięciu lat więzienia.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Fjenxkfp

05.03.2024 22:18

Do roboty niech się wezmą!

# Mateo

06.03.2024 12:20

Może jaka petycja w sprawie rozwiazania Agape ?

# Z. Agape?

06.03.2024 14:52

Czterolatek z agape?

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break