REKLAMA

Puls Warszawy

różne »

 

Czego pragną kobiety? Dziwna akcja ZTM

  2 lipca 2020

alt='Czego pragną kobiety? Dziwna akcja ZTM'
źródło: ZTM

Urzędnicy uznali, że "sektor transportu nie uwzględnia w wystarczającym stopniu potrzeb związanych z płcią". O co chodzi?

REKLAMA

Zarząd Transportu Miejskiego ma już na koncie kampanie przypominające o kulturalnym zachowaniu w komunikacji miejskiej, wzywające do ustępowania starszym czy szacunku dla kontrolerów. Tym razem postanowił zainteresować się... płcią pasażerów.

Nowa moda w ZTM?

- Obecnie sektor transportu nie uwzględnia w wystarczającym stopniu potrzeb związanych z płcią - czytamy na facebookowej stronie Warszawski Transport Publiczny. - Dzięki projektowi DIAMOND, w którym bierze udział warszawski ZTM, chcemy to zmienić. Będziemy zbierać dane, które pomogą lepiej ocenić potrzeby kobiet korzystających z transportu publicznego, a także potrzeby kobiet pracujących zawodowo.

Do wpisu załączono anglojęzyczną animację, z której dowiadujemy się np., że "z punktu widzenia pasażera fizyczne i społeczne cechy kobiet nie są wystarczająco brane pod uwagę przy projektowaniu infrastruktury i usług". Projekt DIAMOND ma za zadanie zidentyfikować "genderowe" potrzeby kobiet jako pasażerek komunikacji miejskiej. Z jego strony dowiadujemy się również, że ZTM przeprowadził rozmowy z 15 pracowniczkami, zdaniem których "gender" (płeć kulturowa) nie ma znaczenia, nigdy nie czuły się dyskryminowane, ale chciałyby np. damskich toalet na pętlach autobusowych.

Na stronie DIAMOND można również przeczytać, że "systemy wypożyczania rowerów powinny być bardziej równościowe" i że "we wszystkich krajach kobiety doświadczają problemów z bezpieczeństwem w związku z korzystaniem z transportu zbiorowego". Brakuje jednak jakichkolwiek danych statystycznych i konkretnego wyjaśnienia, czemu właściwie służy projekt - oczywiście poza wydaniem pieniędzy podatników.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# kobieta

06.07.2020 10:40

ale bzdury

# Annnaaa

06.07.2020 14:52

Nie rozumiem co jest złego w proszeniu ludzi młodych o szacunek dla starszych i o ustępowanie im miejsca. To piękny i potrzebny zwyczaj polski. W Krakowie dziwiło mnie od pewnego czasu , nie zauważanie starszych w MPK i nie ustępowanie miejsca przy wchodzeniu do tramwaju czy nie ustępowanie miejsc siedzących. Okazało się, że to głównie Ukraińcy, u których być może nie ma takich zwyczajów. Okazujmy szacunek starszym. To nie są niepotrzebni, bo trochę chorzy i słabsi ludzie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA