Czego chcą na Nowolipkach? Co wolą Odolany?
20 czerwca 2014
To już ostatnia część propozycji zakwalifikowanych do finalnego głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na Woli. Zobacz, na co możemy wydać kilkaset tysięcy złotych.
Szkoła chce generalnego remontu toalet (65 tysięcy); ogrodzenia boiska (63 tysiące) czy rolet wewnętrznych w salach lekcyjnych za 17 tysięcy).
Przy samej ulicy z kolei przydałby się chodnik, ścieżka rowerowa i miejsca parkingowe.
Co jeszcze? Poniżej pełna lista.
1. Bezpieczna nawierzchnia na placu zabaw w Przedszkolu nr 273 - 112,5 tys. zł
2. Budowa ogrodzenia boiska przy Zespole Szkół nr 122 (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum) przy ulicy Jana Olbrachta - 63,3 tys. zł
3. Wola na rowery - zainstalowanie stojaków na rowery pod blokiem przy ul. Ordona - 11 tys. zł
4. Coolturalna Gimbaza - wyjścia do teatru 20 uczestników + czterech opiekunów raz w miesiącu plus kończąca projekt wycieczka w Bieszczady organizowane przez Kościół Starokatolicki Mariawitów - 36,5 tys. zł
5. Zielone Odolany - zadrzewienie obszaru Odolany - 211 tys. zł
6. Ścieżka rowerowa na Olbrachta - 171 tys. zł
7. Parking dla społeczności szkolnej wzdłuż ulicy Elekcyjnej przy Zespole Szkół nr 65 - 121 tys. zł
8. Montaż rolet wewnętrznych w salach lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 351 - 17 tys. zł
9. Generalny remont toalet w Szkole Podstawowej nr 351 przy ul. Jana Olbrachta - 65 tys. zł
10. Miejsca postojowe Olbrachta 29 - 90 tys. zł
11. Szklarnia edukacyjna "Zielone Odolany" - zbudowanie sezonowej, niewielkiej szklarni edukacyjnej oraz wygospodarowanie terenu wokół niej pod miejski ogródek warzywno-owocowy -
212,5 tys. zł
12. Styl życia mieszkańców Ulrychowa i Odolan? - badanie nawyków żywieniowych i rekreacyjnych mieszkańców - 29 tys. zł
13. Budowa chodnika przy ulicy Olbrachta - 15,5 tys. zł
14. Poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych zlokalizowanych na ul. Jana Olbrachta - 35,5 tys. zł
15. Klub Mam na Odolanach - 90,5 tys. zł
16. Utworzenie ogródka kwiatowego przy Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - 19,5 tys. zł.
Nowolipki, Muranów i Powązki
Dla tych trzech osiedli przeznaczono na inwestycje łącznie 192 tysiące zł. Na co można oddać głos? W zasadzie na jeden z poniższych pomysłów:
1. Na dobry start - nowy plac zabaw dla dzieci w wieku do trzech lat przy Żłobku nr 18 - 123 tys. zł
2. Piaskowa infrastruktura - bezpieczeństwo i likwidowanie barier: chodniki i przejścia - ul. Burakowska, ul. Piaskowa, ul. Słodowiecka - 108 tys. zł
Co dalej?
Teraz, od 20 do 30 czerwca, można głosować na wybrane przez siebie projekty. Te z największą liczbą głosów mają zapewnioną realizację. Gdzie i jak głosować?
Przede wszystkim: można wybrać maksymalnie dziesięć projektów - pięć ogólnodzielnicowych i pięć w wybranym obszarze. Głos można oddać na jeden z trzech sposobów: przez internet (głosowanie trwać będzie na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl), w urzędzie dzielnicy bądź też listownie, śląc kartę do głosowania (dostępną w internecie) pod adresem urzędu dzielnicy z dopiskiem "Budżet partycypacyjny 2015". Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 20 a 30 czerwca. Uwaga! Głosowanie jest ważne tylko wtedy, jeśli zostanie wybrany jeden sposób. Jeśli zatem Anatol Bibuła stwierdzi, że podbije szanse szklarni edukacyjnej i zagłosuje elektronicznie, listownie i osobiście - to wtedy żaden z jego głosów nie będzie uznany.
Podobnie w sytuacji, jeśli spodoba mu się pomysł Klubu Mam na Odolanach i chodniki na Piaskowej - jeden obszar, jeden głos.
(wt)