REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Wkrótce metamorfoza chodnika przy Wrocławskiej. Zadecydowali mieszkańcy

  9 października 2023

alt='Wkrótce metamorfoza chodnika przy Wrocławskiej. Zadecydowali mieszkańcy'
źródło: ZDM

Warszawski ZDM już wkrótce powinien rozpocząć remont chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej na odcinku między ulicami Jana Blatona a Widawską. O tej inwestycji przesądzili mieszkańcy Bemowa.

REKLAMA

Ulica Wrocławska jest jedną z najważniejszych na terenie Bemowa. Wzdłuż niej znajduje się szereg bloków mieszkalnych oraz punktów usługowych. Z ulicy korzysta wielu pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Co z drugą pływalnią na Bemowie? "Prezydent Warszawy wydaje pieniądze na bzdury" Co z drugą pływalnią na Bemowie? "Prezydent Warszawy wydaje pieniądze na bzdury"
Na spotkaniu mieszkańców Bemowa z prezydentem Warszawy padło pytanie o długo wyczekiwaną budowę drugiej pływalni. Rafał Trzaskowski podkreślił, że priorytetem miasta jest przede wszystkim zaspakajanie podstawowych potrzeb mieszkańców. Czy miał na myśli np. budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej albo remont "Kongresówki" za kwotę pięć razy wyższą niż koszt wspomnianego basenu?
Ci pierwsi już od lat narzekają na nierówne chodniki.

Co się zmieni przy Wrocławskiej?

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy zdecydowali, aby na 650-metrowym odcinku między ulicami Blatona i Widawską wyremontować chodnik. Jest on mocno zniszczony i nie spełnia obecnych standardów. W ramach projektu powstać ma również wyniesione przejście sugerowane przez ul. Szareckiego. W tym celu chodnik zostanie odsunięty od granicy pasa drogowego, a w miejsce zbędnego, starego chodnika założony zostanie zieleniec. Planowane prace mają podnieść komfort i bezpieczeństwo - zwłaszcza pieszych.

Wstąp do księgarni

Warszawski ZDM czeka na oferty

Jak przekonuje ZDM na remoncie skorzystają również pasażerowie transportu publicznego - w ramach robót naprawiona zostanie nawierzchnia chodnika na przystanku "Widawska 02". Koszt realizacji projektu został oszacowany na blisko 860 tys. zł. Już jednak wiadomo, że ZDM będzie zmuszony dopłacić z własnego budżetu do tej inwestycji. Niedawno bowiem otwarto dwie oferty w ramach przeprowadzonego przetargu. Obie propozycje opiewają na ponad 1,2 mln zł. Drogowcy jeszcze nie zdecydowali, którego wykonawcę wybiorą. Będzie on miał 9 tygodni na realizację inwestycji, a więc finał zobaczymy teoretycznie jeszcze w tym roku.

JR

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023