REKLAMA

Białołęka

handel »

 

Marywilska 44: kupcy zmienili strategię i usiedli do rozmów z zarządem

  1 lutego 2024

alt='Marywilska 44: kupcy zmienili strategię i usiedli do rozmów z zarządem'
Sklepy na Marywilskiej są ponownie otwarte

Protestujący najemcy wyłonili swoich reprezentantów i przystąpili do merytorycznych rozmów z zarządem Centrum Handlowego Marywilska 44. Przedsiębiorcy wrócili też do pracy i otworzyli swoje sklepy dla klientów. Czy to koniec konfliktu?

REKLAMA

Po trwającym siedem dni proteście protestujący najemcy wyłonili reprezentację umocowaną do negocjowania ze spółką Marywilska 44 przyszłych warunków najmu za swoje lokale.

Trwają rozmowy w sprawie stawek czynszowych

Zarząd spółki Marywilska 44 po raz kolejny wyraził wolę jak najszybszego zakończenia protestu poprzez osiągnięcie kompromisowego rozwiązania. Powodem zastosowania umownej waloryzacji czynszu jest znaczący wzrost kosztów utrzymania obiektu i nieruchomości, na który wpływ mają czynniki niezależne od spółki, m. Salon Audi Warszawa - wygoda i profesjonalizm Salon Audi Warszawa - wygoda i profesjonalizm
Samochody marki Audi od lat zaliczane są do kategorii marek premium. W związku z tym oprócz wysokiej jakości wykonania, czy bogatego wyposażenia, Audi dba także o profesjonalne podejście do klienta. Na co mogą liczyć osoby odwiedzające salon Audi Warszawa?
in. wzrost kosztów energii czy płacy minimalnej.

Dla najemców wzrost stawek czynszowych był do tej pory nie do zaakceptowania. Pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd centrum handlowego na Białołęce zaproponował, aby zmniejszyć waloryzację czynszów najmu z 11,4 proc. do 5,5 proc. Jednocześnie, w ramach działań mających złagodzić skutki dla najemców i pozwolić im w łagodniejszy sposób przejść trudne dla handlu pierwsze miesiące roku, zaproponowano odroczenie płatności za okres od stycznia do marca br. różnicy w wysokości czynszu wynikającej z waloryzacji - do 31 marca br.

- Mierząc się w naszej działalności ze skutkami inflacji i konsekwencjami sytuacji rynkowej w skali makro, jesteśmy w stanie wykazać się dużym zrozumieniem dla problemów, z którymi borykają się nasi najemcy - deklarują władze spółki Marywilska 44.

Kup bilet

Handel na Marywilskiej 44 ruszył pełna parą

Ustalono, że osoby reprezentujące protestujących kupców do czasu kolejnego spotkania z zarządem centrum handlowego przedstawią racjonalne i precyzyjnie określone postulaty kierowane do spółki, co "pozwoli na rzeczowe odniesienie się do oczekiwań najemców i stworzy przestrzeń do wypracowania kompromisowych rozwiązań". Do czasu kolejnego spotkania ustalonego na 5 lutego, spółka Marywilska 44 wstrzymuje się z obciążaniem najemców opłatami z tytułu czynszów za kolejny miesiąc, oczekując na ustalenie kompromisowego rozwiązania problemu.

- Jesteśmy przekonani, że jedynie poprzez otwartą i konstruktywną rozmowę uda się znaleźć rozwiązanie, które zabezpieczy interesy wszystkich stron zaangażowanych w funkcjonowanie Centrum Handlowego Marywilska 44 - deklaruje zarząd spółki. Część najemców już wcześniej podjęła decyzję o wznowieniu pracy swoich sklepów. Wczoraj pozostali przedsiębiorcy otworzyli swoje lokale. Każdy dzień strajku i przestoju w handlu nie działał korzystnie również na nich.

JR

.
 

Komentarze (1)

# Greg19

03.02.2024 20:03

1 na 5 sprzedawców wydaje paragon. W związku z tym urząd skarbowy też ma ogłosić protest?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024