REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Dawny Jupiter do rozbiórki. Rusza likwidacja sklepów

  12 grudnia 2021

alt='Dawny Jupiter do rozbiórki. Rusza likwidacja sklepów'
Tustolica.pl

Po latach oczekiwania i spekulacji realnego kształtu nabiera inwestycja w miejscu dawnej drukarni Domu Słowa Polskiego, w której mieści się obecnie centrum meblowe.

REKLAMA

Ogromna inwestycja przy Towarowej 22, na odcinku pomiędzy rondem Daszyńskiego a Srebrną, to jeden z najbardziej tajemniczych projektów w Warszawie. Firma Echo Investment nie udziela na jego temat praktycznie żadnych informacji a likwidacja centrum meblowego (d. Jupitera) zaczęła powoli stawać się miejską legendą. Bio produkty z błyskawiczną dostawą do domu. Poznaj sklep Yesha! Bio produkty z błyskawiczną dostawą do domu. Poznaj sklep Yesha!
E-zakupy to trend, który z roku na rok rośnie w siłę. Według sondaży - online zamawiamy już nie tylko książki, ubrania czy elektronikę, ale coraz częściej także artykuły spożywcze, szczególnie te z ekocertyfikatem. Szacuje się, że ich sprzedaż w samym tylko 2020 roku wzrosła o ponad 100%. Pierwsze miejsce pod kątem zainteresowania produktami bio niezmiennie zajmuje Warszawa. Szukasz sprawdzonego sklepu w stolicy, gdzie zrobisz ekozakupy bez wychodzenia z domu, a zamówienie odbierzesz nawet tego samego dnia? Czytaj dalej!
Gdy pracownicy sklepów otrzymali informację o planowanej likwidacji, deweloper musiał wreszcie uchylić rąbka tajemnicy.

Co zamiast Jupitera?

W latach pięćdziesiątych przy Towarowej powstał kompleks Domu Słowa Polskiego, mieszczący m.in. drukarnię. Po upadku komunizmu budynek został przekształcony w centrum handlowe Jupiter, specjalizujące się w handlu meblami i wyposażeniem wnętrz. Obecnie działa ono pod szyldem Towarowa 22 i reklamuje się jako "meblowe centrum stolicy".

Od czasu ogłoszenia stanu epidemii w sklepach dramatyczne ubyło klientów a wiele z nich pozbywa się dziś towaru, regularnie ogłaszając wyprzedaże. Czy to koniec? Echo Investment potwierdza, że najemcy dostali już wypowiedzenia a centrum handlowe Towarowa 22 zostanie zamknięte w pierwszych miesiącach 2022 roku. Z czasem budynek dawnej drukarni zostanie zburzony i zastąpiony całkiem nową zabudową.

Kup bilet

Nowy kwartał przy Towarowej

W 2016 roku na Woli padł rekord wysokości transakcji na polskim rynku nieruchomości. Firma Griffin Real Estate, wcześniej planująca budowę w miejscu Jupitera przy Towarowej ogromnego centrum handlowego o powierzchni porównywalnej z Arkadią, zdecydowała się sprzedać ziemię. Echo Investment i Echo Polska Properties zgodziły się zapłacić za nią łącznie 120 mln euro, czyli ponad pół miliarda złotych.

Trzy lata później na Targach Nieruchomości MIPIM we francuskim Cannes inwestor pokazał pierwsze wizualizacje nowej zabudowy, a także krótki film, na którym ceniony architekt Bjarke Ingels opowiada o swoich pomysłach dla Woli. Na zlecenie dewelopera duńska pracownia przygotowała koncepcję ogromnego kompleksu o powierzchni 230 tys. m2, w którym miały się znaleźć sklepy, biura, mieszkania, hotel, kino i teatr (dla porównania: całe Złote Tarasy, łącznie z biurowcami stojącymi przy Złotej, mają 225 tys. m2). Nie wiadomo, czy akurat ta koncepcja będzie realizowana przez Echo Investment. Teren centrum handlowego nie został na razie objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Dokument jest przygotowywany od... 2004 roku.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Elzar

12.12.2021 21:50

Szczerze mówiąc wizja fajna, ale ostatecznie spodziewam się wielkiego, kolejnego, szklanego kloca.

# nnn

13.12.2021 09:04

Zrobić z tego zabytek!

# Kocur

13.12.2021 10:08

I tak postawią kolejny klocek jeszcze bardziej obrzydzając mi okolicę.

REKLAMA

# Angelo Merkelmann

13.12.2021 22:16

Bajki sobie, życie sobie

# Reduciak

05.01.2022 22:25

Centrum Jupiter już dawno powinno zostać zgruzowane. Większego reliktu przeszłości w tamtej okolicy ciężko się doszukać. Realizacja tej inwestycji opóźnia się tylko ze względu na liczne budowy biurowców przy rondzie Daszyńskiego. Zbyt dużo rozpoczętych inwestycji w jednym czasie sparaliżowałoby tamten rejon.

# Gienek

03.09.2022 09:34

Mieszkańcy Warszawy stracili tym samym ostatnie multibrandowe centrum meblowe - teraz zostaje im tylko kupowanie przez internet, lewacka IKEA albo sekciarskie BRW.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy