REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Wydamy miliony na nowe kwiatki, krzewy i drzewa

  7 października 2023

Wydamy miliony na nowe kwiatki, krzewy i drzewa
źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Mieszkańcy Bielan nie oszczędzają na "zielonych" projektach w budżecie obywatelskim i chętnie oddają na nie głosy. Co zatem przyniesie przyszły rok?

REKLAMA

"Mniej betonu, więcej zieleni" - to projekt za 750 tys. zł mający wesprzeć prowadzone od lat przez wiceburmistrza Włodzimierza Piątkowskiego tzw. bielańskie rewolucje podwórkowe, czyli zrywanie asfaltu i betonu na PRL-owskich podwórkach. Marnotrawstwo na ulicy Staffa? Marnotrawstwo na ulicy Staffa?
Ile pieniędzy podatników marnotrawionych jest przez warszawskich urzędników? Tego nie wiemy. Jednak dowodów na rozrzutność nie trzeba szukać długo i daleko. Na ulicy Staffa wymieniono kostkę na płyty chodnikowe. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kostka była niedawno ułożona i wyglądała jak nowa.
"Chronimy ptaki bielańskich parków i skwerów" - to z kolei projekt konserwacji i zawieszenia nowych skrzynek lęgowych za 85 tys. zł. Są jeszcze: "Zielone przystanki" za 130 tys. zł, "Drzewa i krzewy przy ul. Marymonckiej" za 40 tys. zł czy "Bielany dbają o zwierzęta" za 150 tys. zł. Ten ostatni projekt zakłada zorganizowanie kampanii edukacyjnej o dzikich zwierzętach oraz o możliwości chipowania i sterylizacji zwierząt domowych, zaś w parku Herberta zorganizowane zostaną "dzikie stołówki" i ustawione domki dla kotów wolnożyjących. Co jeszcze poparli mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu?

Więcej drzew, krzewów i bylin

Radny Krystian Lisiak za pół mln złotych zaplanował posadzenie drzew, krzewów i bylin na terenach administrowanych przez dzielnicę. O samym projekcie niewiele wiemy, gdyż nie wiadomo nawet ile drzew, krzewów i bylin zostanie zakupionych i gdzie dokładnie zostaną posadzone. Mieszkańcy zatem głosowali "w ciemno".

Podobnie zresztą jak na inny, lecz w sumie identyczny projekt za pół miliona złotych. W tym przypadku przynajmniej podane zostały lokalizacje. Zatem więcej drzew i krzewów oraz roślin ozdobnych w przyszłym roku powinno pojawić się na terenie obok wybiegu dla psów przy skrzyżowaniu ul. Reymonta i Kasprowicza, obok stacji Shell przy ul. Sokratesa i skwerze Anny Jantar przy Kasprowicza.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Zielony budżet dla Bielan"

"Zielony budżet dla Bielan" - to z kolei inicjatywa Michała Michałowskiego i Patryka Bernardelli za blisko milion złotych. W ramach tego projektu na terenie dzielnicy posadzone zostanie 100 tys. kwitnących bylin i roślin cebulowych, które zakwitną wczesną wiosną i latem, uatrakcyjniając trawniki. Ponadto zostanie wykonany przegląd już istniejących nasadzeń drzew i w razie potrzeby ich pielęgnacja. Co ciekawe, na drugą część projektu przewidziane zostało aż 800 tys. zł. Realizacja opisanych projektów już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (4)

# Kolo

08.10.2023 18:36

Mniej betonu, więcej ziemi... A to dobre. Czytam i zastanawiam się, jaka siłę ma propaganda. Świetnym przykładem może być podwórko przy Doryckiej, które właśnie jest zamieniane na parking. Tak proszę Państwa, podwórko zamiast być odbetonowane (a w zasadzie odasfaltowane) to aktualnie jest betonowane i to w najgorszy możliwy sposób. Mianowicie układają jest betonowa kostka i te ohydne ażurowe płyty na których ma być parking pod oknami ludzi. Tak, tak... parking zamiast podwórka tuż pod oknami mieszkan. Już sam pomysł jest szalony, a wykonanie wola o pomstę do nieba. Kto wymyślił żeby w miejsce trawnika (kiepski był ale byl) klas to dziadostwo w postaci azotowych płyt betonowych. Po pół roku będzie to zatastac chwastami, ani tego czyścić się nie da, ani kosic, ani zgrabic liści etc. Zrobi sie syf i śmietnisko połączone ze smroden samochodów pod oknami. Czegoś tak ohydnego dawno nie widziałem, przy czym tego rodzaju pomysł mógł powstać chyba w pijanym zwidzie. Zmiana władzy jest konieczna, bo od kilkunastu lat kręci się ta sama karuzela stołków i jest tylko gorzej. Władza jeśli nie jest zmieniana to demoralizuje się i degeneruje. Co oni zrobili z tym miastem...

# KotWredny

09.10.2023 09:48

Joł ziom, a to nie kwestia spółdzielni? Sąsiadująca z moją sprzedała jedyny skrawek zieleni w zasięgu pół kilometra deweleperowi na mieszkania pod krótkoterminowy wynajem. Mieszkały tam kocury. W miesiąc po ogrodzeniu terenu i wjechaniu ciężkiego sprzętu potykam się teraz o szczury wychodząc z domu, a że nie mam gdzie rozłożyć koca na trawce i poćwiczyć na wiośle w cieniu drzew, to już uja kogokolwiek obchodzi. :( "dogęszczanie zabudowy"

# Kolo

09.10.2023 18:56

Nie. To teren miasta. To nie jest teren wspólnoty mieszkaniowej. To jest inwestycja miasta. Apeluje o artykuł na ten temat. To jest absolutny skandal.

REKLAMA

# Ona

14.11.2023 19:07

Niestety tak jest mieszkam koło tego podwórka.Zamiast zieleni parking.Podobno tak zdecydowali mieszkańcy Doryckiej 6 a z bloku nr 4 przyszło mniej osób i zostali przegłosowani.Ale to chyba nie tak powinno wyglądać.Powinni się wypowiedzieć wszyscy a nie ci,którzy akurat mogli być na zebraniu i o nim wiedzieli.Parking jest brzydki a w lato ludzie będą poza duchotą mieć spaliny. Współczuję odbetonowano i zabetonowano.Tu nie ma pomysłu na to osiedle ale może ludzie wolą w lato mieć samochody niż patologie pod oknami bo każda ławka jest w lato okupowana przez pijaków.To osiedle to fenomen.Montuje się kamery, z których rzadko kiedy się korzysta, wspólnota się odzywa jak komuś z nich się dzieje krzywda.Wtedy można i kody domofonu zmienić ale jak lokatorom się coś dzieje to radź sobie sam.Nikt nic nie widział i nie słyszał.Debile dewastują bloki, załatwiają się na klatce i mimo kamer ciężko to zgłosić na policję.Tu jest naprawdę dziwnie.Każdy ma swoje interesy.Miasto upycha tu element,wspólnota dba o swoje interesy a lokator w przypływie goryczy może się jedynie w zadek cmoknąć i jeszcze musi płacić więcej za sprzątanie, szkody wyrządzone przez idiotów osiedlanych przez miasto i ma wieczne atrakcje.Zgromadzenia na klatce, ćpunów i zapitych klientów.Jeśli ktoś chce zobaczyć jak się żyje w 3 świecie zapraszamy na Dorycką.Mam nadzieję, że po wyborach będzie rozsądniej bo teraz to tylko się patolom wszystko należy.
więcej na forum

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023