REKLAMA

REKLAMA

Wola

drogi

 

Wolska: od soboty duże zmiany w ruchu aut

  26 stycznia 2023

Wolska: od soboty duże zmiany w ruchu aut
źródło: UM Warszawa

Kolejny etap budowy tramwaju na Kasprzaka zakończony. Od soboty 28 stycznia kierowcy pojadą już nową jezdnią Wolskiej w kierunku centrum Warszawy.

REKLAMA

Tramwajarze rozpoczną wprowadzanie zmian w sobotę 28 stycznia o godz. 16:00. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolska: tunel drogowy do likwidacji. Pojadą tamtędy tramwaje Wolska: tunel drogowy do likwidacji. Pojadą tamtędy tramwaje
Wielkimi krokami zbliża się reaktywacja zlikwidowanej 31 lat temu linii tramwajowej na Kasprzaka. Na Reducie Wolskiej zniknie bezkolizyjny przejazd w kierunku Jelonek.
Płocką i Krzyżanowskiego do ul. Bema nadal zajęte będą lewe pasy obu jezdni. Dla pieszych i rowerzystów udostępniona będzie zebra przez ul. Skierniewicką, wyposażona w sygnalizację świetlną. Dla kierowców na skrzyżowaniu z Płocką także uruchomione zostaną sygnalizatory drogowe.

Zmiany na Kasprzaka

Na nitce w stronę Jelonek - pomiędzy ul. Skierniewicką a Płocką - dostępne będą cztery pasy ruchu: dwa do jazdy prosto i po jednym do skrętów w prawo lub w lewo. Pojazdy transportu publicznego, MTON i taksówki będą uprawnione do jazdy prosto także z prawoskrętu. Za Płocką ruch prowadzony będzie dwoma pasami: prawy przeznaczony będzie dla autobusów, MTON i TAXI, lewy pozostanie ogólnodostępny. Na skrzyżowaniu z Bema jezdnia rozszerzy się do trzech pasów: prawo- i lewoskrętu oraz pasa do jazdy prosto. Także tutaj pojazdy transportu publicznego, MTON i taksówki będą uprawnione do jazdy prosto również z prawego pasa.

Na jezdni Kasprzaka w stronę centrum, pomiędzy Bema a Krzyżanowskiego, przestanie obowiązywać buspas. Na samym skrzyżowaniu z Krzyżanowskiego kierowcy będą mogli skorzystać z pasów do skrętu w lewo, jazdy prosto oraz jazdy prosto i w prawo. Zmiany na ul. Kasprzaka obowiązywać będą około miesiąca.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Prace na Wolskiej

Także w sobotę 28 stycznia, ale o godz. 18.00, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Wolskiej pomiędzy Elekcyjną i Ordona a Sowińskiego. Będą się one wiązać z kontynuacją przebudowy przejścia podziemnego, budową kładki i wiaduktu nad torowiskiem w pasie rozdziału oraz robotami przy sieci wodno-kanalizacyjnej na północnej jezdni ul. Wolskiej. W związku z pracami, jezdnia ulicy Wolskiej w stronę Jelonek zostanie zamknięta na wysokości ul. Redutowej.

Dla kierowców poruszających się ul. Wolską w stronę Jelonek od skrzyżowania z Elekcyjną dostępne będą dwa pasy, zwężające się do jednego na wysokości cerkwi. Na skrzyżowaniu z Redutową będzie można z niego skręcić w prawo lub jechać prosto. Ci, którzy pojadą prosto - w stronę Jelonek - poruszać się będą jednym pasem jezdni środkowej. Na jezdnię północną wrócą przewiązką urządzoną przed skrzyżowaniem z ul. Sowińskiego. Kierowcy nie będą też mieli możliwości wyjechania z Redutowej w prawo. Zalecany objazd do ul. Połczyńskiej poprowadzi ul. Górczewską i Powstańców Śląskich.

Wolska w stronę centrum

Na jezdni Wolskiej w stronę centrum, od skrzyżowania z Sowińskiego, będą dwa pasy ruchu, w tym jeden - prawy - przeznaczony dla autobusów, pojazdów MTON i taksówek. Poruszający się tą jezdnią nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w ul. Redutową. Do Redutowej dojazd będzie możliwy ul. Kasprzaka, Ordona i Wolską, a do Jana Kazimierza i Sowińskiego ul. Kasprzaka, Ordona i Jana Kazimierza.

Równocześnie kierowcy poruszający się ul. Redutową odzyskają możliwość skrętu w lewo w ul. Wolską. Będą mogli pojechać dwoma pasami (z miejscowym zwężeniem do jednego) ul. Wolskiej w stronę centrum lub do ul. Kasprzaka. Taka organizacja ruchu potrwa około dwa miesiące, do ostatniego tygodnia marca.

W tym czasie autobusy linii 197 zostaną wycofane z pętli przy Cmentarzu Wolskim i będą kończyły trasę na przystanku Reduta Wolska na rogu Redutowej i Wolskiej. Dalej będzie można pojechać tramwajami linii 11, 13, 26, 27 i 78, które będą kursowały ulicą Wolską bez zmian.

(jok)

.
 

Komentarze (1)

# Benita

26.01.2023 20:36

Jak to jest, jakieś cuda w mieście - popędzili wojewódzkiego idiotę (czyt. inżyniera) ruchu galasa, który swoimi chorymi decyzjami paraliżował miasto, ale jak widać jakiś pogrobowiec cymbała nadal żyje.
Poczekajmy z 10 dni i zobaczymyco będzie się działo na skrzyżowaniach: Kasprzaka/Ordona, Wolska/Redutowa, Wolska/Elekcyjna i może nowy dureń zobaczy pokłosie swojej głupoty.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA