REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Duża transakcja na Woli. Sprzedają budynek za 329 mln zł

  26 stycznia 2023

Duża transakcja na Woli. Sprzedają budynek za 329 mln zł
źródło: Develia

Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biurowca Wola Retro w Warszawie ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Cenę sprzedaży ustalono na 69,8 mln euro, czyli około 329 mln zł.

REKLAMA

"Wola Retro to jeden z najbardziej unikalnych biurowców oddanych do użytkowania w 2019 roku na warszawskiej Woli. Stanowi niezwykłe połączenie historycznego, 4-kondygnacyjnego gmachu z lat trzydziestych oraz dwóch nowoczesnych budynków (9 i 14 kondygnacji)" - tak o swoim biurowcu w pobliżu stacji metra Płocka pisze deweloper Develia. Inwestor właśnie sprzedaje gmach za wysoką kwotę. Google kupuje wieżowce na Woli. Transakcja za prawie trzy miliardy Google kupuje wieżowce na Woli. Transakcja za prawie trzy miliardy
Firma Ghelamco informuje o sprzedaży biurowców i pasażu handlowego przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest polski oddział cyfrowego giganta, będący jednym z najemców.

Gigantyczna transakcja na Woli. Co powstanie w miejscu Jupitera? Gigantyczna transakcja w Warszawie. Co powstanie przy Towarowej?
Fundusz AFI Europe kupił 70% udziałów w ogromnej inwestycji planowanej przy Towarowej. Kwota transakcji robi wrażenie.

Sprzedają biurowiec w Warszawie

Develia podpisała już przedwstępną umowę sprzedaży biurowca Wola Retro ze spółką należącą do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Cenę sprzedaży ustalono na 69,8 mln euro, czyli 328,6 mln zł. Transakcja ma zostać sfinalizowana po spełnieniu warunków zapisanych w umowie, do 30 kwietnia 2023 roku.

Dzięki sprzedaży biurowca Develia spłaci 132-milionowy kredyt zaciągnięty na jego budowę, a zarobione "na czysto" pieniądze zainwestuje w budowę mieszkań na sprzedaż oraz wynajem. Jak wyjaśnia wiceprezes Paweł Ruszczak, inwestowanie w mieszkaniówkę jest obecnie bardziej opłacalne, niż w biura czy centra handlowe. Develia planuje także sprzedaż dolnośląskiego centrum handlowego Arkady Wrocławskie.

Zapraszamy na zakupy

Wola Retro

Stojący naprzeciwko zajezdni tramwajowej Wola, na rogu Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, trzypiętrowy budynek nie rzucał się w oczy do tego stopnia, że większość warszawiaków nie zdawała sobie nawet sprawy, że jest on zabytkiem wpisanym do gminnej ewidencji. Była to dawna Centrala Zaopatrywania Instytucji Ubezpieczeń Społecznych, wybudowana tuż przed wybuchem II wojny światowej według projektu Józefa Szanajcy (1902-1939) i Bohdana Lacherta (1900-1987) - autora projektu Muranowa Południowego, o wpisanie którego do rejestru zabytków stara się wolski samorząd.

Duet Szanajca-Lachert należał w latach trzydziestych XX wieku do ścisłej polskiej czołówki. Zaprojektował m.in. istniejące do dziś wille na Żoliborzu i Saskiej Kępie. Biurowiec na Woli był prawdopodobnie ich ostatnim wspólnym projektem. Zapomniany przez lata budynek zyskał dzięki remontowi i rozbudowie nowe życie.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA