REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Budowa metra dobiega końca. Na Górczewskiej sadzą drzewa

  24 listopada 2021

Budowa metra dobiega końca. Na Górczewskiej sadzą drzewa
źródło: UM Warszawa

Przed nami ostatnie miesiące prac na budowie stacji Bemowo i Ulrychów. Roboty są już tak zaawansowane, że można zacząć urządzać docelową zieleń.

REKLAMA

W sąsiedztwie stacji metra Ulrychów (obok Wola Parku) i Bemowo (przy Powstańców Śląskich) zasadzone zostaną w sumie 333 drzewa i 23 tysięcy krzewów. Ze szkółki na teren przy bemowskim ratuszu przyjechały właśnie brzozy i platany.

REKLAMA

Sadzą drzewa na Górcach

W pierwszej turze na Górce dotarło 157 klonów pospolitych, jaworów, lip i świdośliwek, a przy Kossutha zasadzono klony. Teraz na teren przy powstającej stacji metra Bemowo dotarły 153 platany klonolistne i siedem brzóz pożytecznych. W najbliższych dniach dołączy do nich 20 dębów czerwonych, 11 grabów pospolitych i sześć lip holenderskich.

- Platany utworzą szpaler drzew przy Górczewskiej i będą uzupełnieniem dla innych platanów, które rosną już na ulicach Bemowa - zapowiada warszawski ratusz. - Dęby czerwone będą sadzone głównie na skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców Śląskich a graby przy bemowskim ratuszu. Większość nowych drzew zostanie posadzonych jeszcze w tym roku, pojedyncze sztuki pojawią się wiosną.

REKLAMA

Nie tylko drzewa

Oprócz drzew przy stacjach Bemowo i Ulrychów sadzone będą krzewy, takie jak tawuła japońska, śnieguliczka Chenaulta, lilak Meyera czy róża pomarszczona. Zieleń uzupełnią byliny: jeżówki, kocimiętki, perowskie, dąbrówki, a z traw ozdobnych: miskanty oraz wydmuchrzyce. Pojawią się także cisy, bluszcz i mahonia.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem budowa odcinka metra do Powstańców Śląskich potrwa do lipca i wszystko wskazuje na to, że terminu uda się dotrzymać. Następnych kilka tygodni potrwają odbiory techniczne, po zakończeniu których dwie nowe stacje zostaną otwarte dla pasażerów.

(dg)

 

Komentarze (4)

# czescwam

24.11.2021 15:37

no to krzewów nie żałują, 23 tysiące to sporo, ciekawe co za krzewy

# zjelonek

25.11.2021 11:35

Ciekawe czy odbudowane parkingi będą pgólnodostepne czy tylko dla mieszkańców z tymczasowych ?

# jkk

26.11.2021 17:31

Tytuł brzmi ponuro. Budowa metra dobiega końca...

# Aaaa

26.11.2021 20:02

-1 C jest w nocy. Idealny czas na sadzenie :D zalejcie dużą ilością wody i będziemy mieli lodowisko przy ratuszu
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA