REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

komunikacja

 

Bolt w opałach. Urzędnicy chcą odebrać licencję

  8 listopada 2022

Bolt w opałach. Urzędnicy chcą odebrać licencję
źródło: Pixabay

Fatalne wiadomości dla osób korzystających z jednych z najtańszych przewozów na rynku. Generalny Inspektorat Transportu Drogowego wszczął postępowanie przeciwko firmie Bolt. Grozi jej odebranie licencji na pośrednictwo w przewozie osób. Bez niej aplikacja nie mogłaby kontynuować zgodnej z prawem działalności w Polsce.

REKLAMA

Bolt to jedna z najpopularniejszych aplikacji, za pomocą których możemy zamówić transport z punktu A do punktu B w cenie znacznie niższej niż w korporacjach taksówkarskich. W tym roku firma ma w Polsce wyjątkowo duże problemy wizerunkowe.

Problemy Bolta

W lutym głośno było o sprawie 23-letniego kierowcy Bolta podejrzanego o molestowanie pasażerki, którą miał przewieźć ze Śródmieścia na Wolę. Obcokrajowiec trafił do aresztu i usłyszał zarzuty, za które grozi mu osiem lat więzienia.

Tymczasem kolejny cios w aplikację nadszedł ze strony "krokodylków", czyli Generalnego Inspektoratu Transportu Publicznego.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami firmy prowadzące aplikacje "taksówkarskie" muszą mieć licencje na pośrednictwo, a współpracujący z nimi kierowcy - licencje na przewóz osób. Bolt może stracić swoją licencję, ponieważ według urzędników niewystarczająco dobrze weryfikował licencje współpracowników.

"Krokodylki" chcą zabrać licencję Boltowi

- Będzie wszczęte postępowanie administracyjne, gdyż jedna z większych firm świadczących usługi pośrednictwa przy przewozie osób za pomocą aplikacji zlecała wykonywanie przewozów firmom i przedsiębiorcom, którzy nie posiadali stosownych licencji. To zostało potwierdzone kontrolami drogowymi - zapowiedział Alvin Gajadhur, szef GITD.

Gajadhur nie wymienił wprost nazwy "Bolt", ale dziennikarze ustalili, że chodzi właśnie o tę aplikację.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# pZz

08.11.2022 22:07

Od samego poczatku dzialali niezgodnie z prawem, to i teraz sobie poradza.

# Rafał

11.11.2022 18:50

Od świadczenia tego typu usług są licencjonowani taksówkarze.

# janinka

21.11.2022 14:24

Jak jeźdże taksówką to zwykle z opti taxi z tej wymienionej nigdy nie korzystałam.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA