REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Przetarg na rozbudowę Domu Kultury "Zacisze" rozstrzygnięty. Kiedy start inwestycji?

  5 grudnia 2022

alt='Przetarg na rozbudowę Domu Kultury "Zacisze" rozstrzygnięty. Kiedy start inwestycji?'
źródło: LWS Architekci Sp. z o.o.

Na 55-lecie istnienia Dom Kultury "Zacisze" sprawił sobie najlepszy możliwy prezent. Wyłoniono wykonawcę rozbudowy budynku, który "budzi nadzieje i wizualizuje marzenia".

REKLAMA

- Rozbudowa Domu Kultury "Zacisze" to inwestycja ważna i długo oczekiwana w naszej dzielnicy. W ramach przebudowy cały budynek otrzyma nie tylko nowy wygląd, ale także w całości zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - podkreśla wiceburmistrz Krzysztof Miszewski.

- Dodajmy, że przetarg zostaje rozstrzygnięty w momencie, kiedy Dom Kultury "Zacisze" obchodzi 55-lecie! To dobra wiadomość dla uczestników, mieszkańców Zacisza, pracowników i instruktorów, naszych przyjaciół i partnerów - napisali na Facebooku pracownicy placówki przy ul. Wokalistka z Domu Kultury Zacisze wygrała "Szansę na sukces". W nagrodę zaśpiewała z Edytą Górniak Wokalistka z Domu Kultury Zacisze wygrała "Szansę na sukces"
Wyjątkową interpretacją utworu "To nie ja" nastoletnia wokalistka, na co dzień śpiewająca w Domu Kultury na Zaciszu, wygrała odcinek "Szansy na sukces" z przebojami Edyty Górniak. Pola Deptuła to wokalistka o dużym potencjale. Czy ma szansę pójść drogą chociażby Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Cerekwickiej czy Darii Zawiałow, które kiedyś wygrały ten program?
Blokowej 1. Inwestycja za ponad 12,4 mln zł ruszy w przyszłym roku. Wykonawca będzie miał 25 miesięcy od daty podpisania umowy na realizację tego zadania.

Jak będzie wyglądał DK "Zacisze"?

DK "Zacisze" będzie połączeniem istniejącego, zmodernizowanego już budynku i nowej bryły z szeregiem kluczowych funkcjonalności. Wejście główne zostanie usytuowane od strony ul. Radzymińskiej. Zyskamy salę widowiskową z zapleczem technicznym i garderobami, foyer z bufetem (częściowo otwartym na teren zielony), szatnię i pomieszczenie kasowe, nowe sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Ważnym elementem będzie miejsce aktywności lokalnej. Na wyższych kondygnacjach powstanie sala wystawowa, pomieszczenia biurowe, studio nagrań, sala muzyczna, wokalna, baletowa oraz dwie pracownie tematyczne.

Wstąp do księgarni

Taras na dachu i mnóstwo zieleni

Już teraz ciekawość wzbudza ogólnodostępny taras o łącznej powierzchni ok. 120 m2 i ekologiczny "zielony dach". Będzie on mógł być wykorzystywany jako przestrzeń do organizowania zajęć oraz występów plenerowych. Będzie też pełnić funkcję edukacyjną, bo na ścianach mogą zostać zawieszone budki lęgowe dla ptaków i owadów.

Na terenie wokół budynku powstanie scena letnia oraz 19 dodatkowych miejsc parkingowych, co w sumie da 49 miejsc postojowych. Trzy z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Po rozbudowie, w domu kultury w jednym czasie będzie mogło przebywać do 230 osób. Sama widownia sali widowiskowej ma pomieścić 203 gości. Elewacja obiektu ma być połączeniem granitowej cegły, drewna i szkła.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024