Bogata Garderoba
7 grudnia 2007
IX Festiwal Teatrów Amatorskich Garderoba Białołęki jest już za nami. Późnym wieczorem 17 listopada, po ogłoszeniu werdyktu jury, młodzi pasjonaci sceny i adepci sztuki aktorskiej, mając większe lub mniejsze powody do zadowolenia rozjechali się do swoich domów.
Na Podróżniczej powstał kolejny szkolny moloch. Dzieci straciły spory teren
Dobiegła końca rozbudowa najstarszej szkoły podstawowej na Białołęce. Rozbudowany i zmodernizowany budynek przy ul. Podróżniczej został powiększony m.in. o nowe sale lekcyjne i halę sportową. Dzieci straciły ogromny teren, na którym w ciepłe dni spędzały przerwy.
22.00 (przypomnijmy, że niegdysiejsze edycje festiwalu zwykły kończyć się nad ranem).
Precedensem był również pokaz specjalny, prezentowany po części konkurso-wej, którym był spektakl gospodarzy (Teatr 13 "Ja, Feuerbach" Tankreda Dorsta w reżyserii Tomasza Służewskiego).
Gospodarze "Garderoby", czyli reprezentanci zagłębia teatralnego BOK (aż sie-dem zespołów amatorskich działa w ośrodku!) zgodnie z zasadami fair play nie bra-li udziału w konkursie. Mieli za to inne zadania. Pełnili na festiwalu obowiązki wolon-tariuszy czuwających nad prawidłowym przebiegiem imprezy, a także wystawili swoich reprezentantów do Loży Teatrów Białołęckich - alternatywnego jury ocenia-jącego zmagania uczestników.
Poziom artystyczny inscenizacji konkursowych był wyrównany, choć przedsta-wienia bardzo różniły się od siebie. W tym roku mieliśmy do czynienia z istnym festiwalem różnorodnych form i środków wyrazu użytych w teatrze.
Znamienici ludzie teatru, jurorzy festiwalu Jarosław Kilian (reżyser, dziekan wydziału reżyserii Akademii Teatralnej, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego), Jacek Sieradzki (redaktor naczelny miesięcznika "Dialog"), Janusz Majcherek (krytyk teatralny, prodziekan w Akademii Teatralnej), Łukasz Lewandowski (aktor, wykładowca Akademii Teatralnej) oraz dyrektor BOK Tomasz Służewski - pilnie przyglądali się wszystkim kandydatom do nagrody głównej, by wydać w finale imprezy ostateczny werdykt.
Grand Prix - Złoty Wieszak zdobył warszawski Teatr Glan za przedstawienie "Kiedy zamykam oczy" w reżyserii Julii Kotarskiej-Rekosz.
Zinte

Edyta Mika (główna nagroda aktorska) i Arkadiusz Śliwa (wyróżnienie aktorskie)
w spektaklu "Pierwsza Lepsza" Teatru Paradox..










































