Wrzesień w Białołęckim Ośrodku Kultury
13 września 2021
Początek nowego roku szkolnego wiąże się z ekscytacją, niepewnością i zaciekawieniem. Co nowego przyniesie najbliższy czas? Nowe wyzwania i związane z nimi emocje towarzyszą także życiu kulturalnemu. Jak zawsze wzorowo przygotowany na nowy rok Białołęcki Ośrodek Kultury wkracza we wrzesień z głośnym przytupem.
Uroczyste otwarcie Kina Głębocka 66 na Zielonej Białołęce już za nami. Od teraz nowe, filmowe miejsce działa pełnowymiarowo. Co znajdziemy we wrześniowym repertuarze?
Dla dzieci i rodziców: "Filonek Bezogonek" w ramach Kinowego Poranka (19 września). Oprócz tego Dyskusyjne Kluby Filmowe: "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego (15 września) oraz "Ludzki głos" Pedro Almodovara (17 września). Na 29 września zaplanowano seans "Mistrza" Macieja Barczewskiego w ramach rozmów Łukasza Maciejewskiego.
Na seanse obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w dniu wydarzenia w kasie BOK (w przypadku weekendów można je odbierać półtorej godziny przed wydarzeniem). Pełen repertuar jest dostępny na stronie bok.waw.pl oraz na facebookowym profilu Kino Głębocka 66.
Gdyby Mona Lisa była na TikToku...
Czy myślałeś kiedyś, jaki kolor ma złość? Czy radość ma kształt? Jak wysoka jest ciekawość? Czy smutek jest gęsty? Okazją na zmierzenie się z tymi i innymi pytaniami będą warsztaty, podczas których uczestnicy przyjrzą się niezwykłym dziełom sztuki i ich twórcom.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu Białołęckiego Ośrodka Kultury pt. "Gdyby Mona Lisa była na Tik Toku...". Od marca do grudnia 2021 r. organizowane są warsztaty wokół wybranych dzieł sztuki i artystów. Ich celem jest zachęcenie dzieci do obcowania ze sztuką, nauczenie ich mądrego korzystania oraz twórczego wykorzystywania urządzeń elektronicznych i nowych mediów, a także wspólne spędzenie czasu z rodziną w sposób kreatywny i inspirujący.
Uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej niektóre dzieła sztuki, jak "Mona Lisa" czy wieża Eiffla oraz twórczość takich artystów jak Yayoi Kusama, Marina Abramovic, Neil Harbisson, Ai Weiwei, Banksy, Katarzyna Kobro, Zofia Rydet, Bara Prasilova i Frida Kahlo.
Zajęcia mają charakter familijny. Dzieci wspólnie ze swoimi opiekunami wykonują prace plastyczne, uczestniczą w zabawach teatralnych i dramowych, by na ich zakończenie - w ramach podsumowania - każdy rodzinny zespół mógł wykonać kilka zdjęć lub krótki film smartfonem i w ten sposób wzbogacić swoje domowe wirtualne archiwa i profile.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie bok.waw.pl
(jo)