176 i 326 częściej? Białołęka domaga się lepszej komunikacji
dzisiaj, 17:30
Mieszkańcy wschodniej Białołęki od dawna wskazują na braki w komunikacji miejskiej. W odpowiedzi na ich postulaty radny Mateusz Senko wystąpił do Zarządu Transportu Miejskiego o zwiększenie liczby kursów autobusów linii 176 oraz rozszerzenie kursowania linii 326.
Radny apeluje o zwiększenie częstotliwości kursowania linii 176 na całej trasie - zarówno na odcinku Choszczówka - Marcelin, jak i Marcelin - metro Bródno.
- "Na prośbę mieszkańców zwracam się o zwiększenie częstotliwości linii 176 (...) ze względu na potrzebę poprawy dojazdu m.in. do metra" - napisał w interpelacji.
Linia ta obsługuje m.in. rejony Choszczówki i Białołęki Dworskiej, zapewniając dojazd do ważnych węzłów komunikacyjnych.
Linia 326 także w weekendy? Mieszkańcy apelują
W interpelacji pojawił się także postulat rozszerzenia kursowania linii 326 o weekendy. Autobus obsługuje Zieloną Białołękę, w tym okolice Kobiałki i Żerania.
Zdaniem mieszkańców liczba kursów - szczególnie w weekendy - jest niewystarczająca, zwłaszcza w relacji do metra Marymont.
ZTM: analizujemy potrzeby mieszkańców
Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że problem jest znany.
- "Mamy świadomość, że obecna częstotliwość kursowania linii 176 (...) oraz okresowy charakter linii 326 mogą stanowić niedogodność" - informuje Renata Wiśniewska z ZTM.
Jak dodaje, analizowana jest możliwość poprawy obsługi komunikacyjnej tej części miasta.
Czy będą zmiany w komunikacji na Białołęce?
Na razie nie zapadły konkretne decyzje.
- "Na obecnym etapie nie możemy wskazać konkretnych rozwiązań" - zaznacza ZTM.
Urzędnicy deklarują jednak, że będą dążyć do wprowadzenia zmian odpowiadających na potrzeby mieszkańców i poprawiających komfort podróży.
DB











































