REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

zdrowie

 

Bezpłatna mammografia w Szpitalu Międzyleskim

  8 listopada 2022

Bezpłatna mammografia w Szpitalu Międzyleskim
DB

Rak piersi stanowi około 23 proc. wszystkich nowotworów złośliwych u Polek. Najważniejszym czynnikiem, w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Międzyleski Szpital Specjalistyczny zaprasza panie na badania mammograficzne.

REKLAMA

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Doświadczenie wielu krajów wskazuje, że wczesne rozpoczęcie populacyjnej diagnostyki i leczenia raka piersi może obniżyć umieralność o 20-30%.

Mammografia - kto powinien się zgłosić?

Mammografia jest badaniem umożliwiającym wykrycie zmian nowotworowych w największym stopniu.

Czynnikami ryzyka, które mogą warunkować chorobę są m.in.: rak piersi wśród członków rodziny: matka, babcia, siostra; wczesna pierwsza miesiączka (przed 12 rokiem życia); późna menopauza (po 55 roku życia); urodzenie dziecka po 35 roku życia oraz bezdzietność.

Międzyleski Szpital Specjalistyczny przystąpił do Programu Profilaktyki Raka Piersi. Do 30 czerwca 2023 roku dyrekcja szpitala zaprasza wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Co ważne, do udziału w programie nie jest potrzebne skierowanie. Jednak badaniem objęte są kobiety ubezpieczone, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie uczestniczyły w programie. W badaniu nie mogą wziąć udziału panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe piersi.

Jak się zapisać?

Szczegółowe informacje i zapisy: od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 14:30 pod tel. 22 473-53-65 lub 22 473-51-65. Zapisać się też można osobiście w rejestracji pracowni radiologii na III piętrze.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA