REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Będzie Veturilo na Targówku!

  17 października 2012

Będzie Veturilo na Targówku!

- Miało nie być, ale będzie. Od marca na Targówku stanie pięć stacji wypożyczania rowerów miejskich systemu Veturilo. Roczny koszt utrzymania jednej to 30 tys. zł, czyli w sumie 150 tys. Dzielnica powinna zabezpieczyć fundusze na trzy lata, bo umowa z operatorem obowiązuje do końca 2016 roku.

REKLAMA

- Stacje będą miały następujące lokalizacje: Rondo Żaba, Kondratowicza 20 przy urzędzie dzielnicy, Kondratowicza róg Rembielińskiej, Dom Kultury Zacisze i Teatr Rampa. W pięciu stacjach będzie stacjonować 75 rowerów, po 15 w każdej. Co do kosztów - to zobaczymy, co okaże się po przetargu ogłaszanym przez ZTM. No i zobaczymy, jakie kwoty wpłyną do naszego przyszłorocznego budżetu - informuje rzecznik dzielnicy Rafał Lasota, który jeszcze tydzień temu twierdził, że Veturilo nie jest na Targówku potrzebne, bo mieszkańcy mają własne rowery.

- Dodatkowego przetargu już nie będzie, bo mamy umowę z operatorem, że możemy dołączać kolejne niewielkie stacje do 50 proc. wartości całego przetargu. Takie jakie powstaną na Targówku. Chciałbym zastrzec, że wspomniane lokalizacje należy określić jako prawdopodobne. Zawsze coś może się nie udać.

Stacje będą miały następujące lokalizacje: Rondo Żaba, Kondratowicza 20 przy urzędzie dzielnicy, Kondratowicza róg Rembielińskiej, Dom Kultury Zacisze i Teatr Rampa.
Teren może być przeznaczony pod parking lub jest czyjąś własnością, ale to małe prawdopodobieństwo. Do tej pory przy organizacji miejskiego systemu wypożyczania rowerów zdarzyło się to zaledwie w kilku przypadkach - mówi dyrektor ZTM Leszek Ruta.

Co ze ścieżkami?

Wadą ścieżek rowerowych na Targówku jest brak połączeń pomiędzy poszczególnymi. Mieszkańcy narzekają także, że wciąż jest ich za mało.

- Duże znaczenie dla mieszkańców Targówka ma dojazd do centrum, a ten jest aktualnie mocno skomplikowany. Radzymińska to pozytywny przykład - niestety nie można go uznać za skończony. Jak w każdej dzielnicy brakuje całościowej polityki uspokajania ruchu w sposób przyjazny rowerom, wpuszczania rowerów pod prąd ulic jednokierunkowych - to dotyczy zwłaszcza Zacisza. Ścieżki z kostki mają fatalną jakość i wymagają remontu - pokrycia asfaltem - wskazuje Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza.

mac

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (3)

# piotrekłojewska

17.10.2012 15:58

Super:)

# jjj

21.11.2012 20:12

SuPER !!

# mark

08.01.2013 14:36

najpierw niech połączą sensownie ścieżkę na Odrowąża z tą na Starzyńskiego.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA