REKLAMA

Puls Warszawy

środowisko »

 

Baybyboom w warszawskim ZOO

  31 sierpnia 2022

alt='Baybyboom w warszawskim ZOO'
źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Urzędnicy z warszawskiego ratusza odwiedzili stołeczny ogród zoologiczny z kamerą i zapytali opiekunów o ich uroczych podopiecznych. Jak się okazuje, nawet bez 500+ może nastać babyboom. Co zatem przyszło na świat?

REKLAMA

Jeleń sika jest to gatunek wymarły na wolności, żyjący już tylko w ogrodach zoologicznych, w tym również w warszawskim. - Mamy trzy samiczki urodzone w naszym ogrodzie zoologicznym. Bardzo dobrze się u nas zaaklimatyzowały - powiedział opiekun tych zwierząt Adam Banaszek.

Alpaki są z kolei zwierzętami udomowionymi przez człowieka i dosyć często spotykamy ich hodowle. Również w warszawskim ogrodzie zoologicznym możemy je podziwiać. W tym roku urodziły się dwa maluszki - samiec i samiczka.

W ptaszarni też baybyboom

- Zaczęło się już zimą od naszych wspaniałych kea. Para dorosła obdarzyła nas dwoma pisklakami, które już w tej chwili są widoczne na wybiegu. Młodziaki mają dół dzióbka żółty i bardzo ładną żółtą woskówkę, a także obramówkę wokół oczu - mówi Agnieszka Wojciechowska, opiekunka ptaków. Jak dodaje, co roku wykluwają się też pawie kongijskie. - Odchowaliśmy już kilka pisklaków tego gatunku. W tym roku mamy również szczudłaki, kulony. Mamy też puchoczuba. Ten maluch, który chodzi, nie jest takim totalnym pisklakiem, bo ma już kilka tygodni.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Żabek też przybywa

- Jeżeli chodzi o rozwój cykliczny żabek, to kijanka rośnie, dostają najpierw tylnych nóg, później przednie, później wychodzą na ląd. W większości przypadków wyglądają jak rodzice i później już dorastają do swoich odpowiednich rozmiarów w odpowiedni czasie, w zależności od gatunku. Tych zwierząt nam się troszeczkę urodziło. Jesteśmy z tego powodu zadowoleni - opowiada Łukasz Siedlecki, opiekun różnokolorowych gatunków żab.

REKLAMA

Gady też sobie radzą

- W tym roku mamy dosyć sporo młodych gadów. Urodziły nam się m.in. szyszkowce zwyczajne oraz legwaniki błękitne, które rodzą swoje młode, nie składają jaj - mówi Dawid Bogdański. Urodziły się też żółwie lamparcie. - Maluszki trzeba codziennie karmić, codziennie ich doglądać. Opiekun takich małych zwierząt na pewno zżywa się ze swoimi podopiecznymi, no bo widzi, jak rosną i jak nagle z malutkiej jaszczurki staje się ona dorosłym osobnikiem - dodaje.

(jr)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Kocio1961

09.09.2022 17:45

ZOO jest bardzo fajne. Jojczenie na 500+ jest bardzo niefajne.

# Zielona żabka

09.09.2022 21:40

A czego się spodziewałeś po urzędnikach z pl. Bankowego ? POjechali metrem na Targówek do końcowe stacji Bródno to i z nudów o ZOO zahaaczyli. Nic tylko narzekają że, mało kasy mają. A to co mają bezsensownie rozpieprzają . A to kładka , a to nowe stacje na starej linii M.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni