REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Basenu przy Lazurowej nie będzie. 334 tys. zł na śmietnik
REKLAMA

źródło: OSiR Bemowo


Basenu przy Lazurowej nie będzie. 334 tys. zł na śmietnik

Bemowski ratusz zamówił projekt pływalni i zdobył pozwolenie na budowę, ale inwestycja nie będzie kontynuowana z powodu braku pieniędzy.

REKLAMA

Dlaczego zburzono basen na Jelonkach? Od lat tylko: plany, plany, plany...
Dlaczego zburzono basen na Jelonkach? Od lat tylko: plany, plany, plany... "Dlaczego władze dzielnicy chcą budować nową pływalnię przy Lazurowej, zamiast po prostu odbudować basen, który był na Jelonkach?" - pyta czytelnik.
czytaj
Podczas gdy Zarząd Dróg Miejskich ogłasza wydanie 121 mln zł na budowę pieszego mostu z bulwarów na Pragę, mieszkańcy Bemowa dowiadują się, że prace nad obiecanym basenem przy Lazurowej zostały wstrzymane.REKLAMA

Drugi basen na Bemowie

Druga po "Pingwinie" publiczna pływalnia w dzielnicy miała powstać w pobliżu skrzyżowania Lazurowej z Dywizjonu 303, pomiędzy węzłem z trasą Obrońców Grodna (S8) a XIX-wiecznym fortem Blizne. W planach był 25-metrowy basen sportowy z sześcioma torami i 100-metrową zjeżdżalnią zewnętrzną, basen rekreacyjny ze strefą rekreacyjną i strefą nauki pływania oraz brodzik dla dzieci i jacuzzi. Bemowski Ośrodek Sportu i Rekreacji odebrał nawet projekt pływalni.

Jak wynika z odpowiedzi wiceburmistrza Mariusza Wajszczaka na pytanie radnych Krystiana Barcińskiego i Marty Sylwestrzak, niedoszły basen kosztował już 334 tys. zł. Do tego należy doliczyć jeszcze czas pracy urzędników, którzy przygotowywali dokumenty przetargowe.REKLAMA

Inwestycja skreślona

- W roku 2018 zawarto umowę na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej nowej pływalni przy Lazurowej z terminem zakończenia prac do dnia 20 grudnia - pisze wiceburmistrz Wajszczak. - Wykonawca złożył wstępną koncepcję budowy pływalni, ale z powodu wielu błędów technicznych i projektowych nie została ona zaakceptowana.

Mimo początkowych problemów już dwa lata temu urzędnicy odebrali pełną dokumentację techniczną i projektową pływalni. Inwestycja została jednak bez rozgłosu wykreślona przez Radę Warszawy. Jak pisze wiceburmistrz, obecnie ani w budżecie na rok 2021, ani w prognozie finansowej na lata 2022-2050 nie ma wpisanego zadania dotyczącego budowy basenu na Bemowie. Warto dodać, że publiczne pływalnie to jedne z niewielu samorządowych inwestycji w Warszawie, które potrafią samodzielnie się utrzymać, a z czasem nawet wyjść na zero. Według szacunków sprzed dwóch lat budowa pływalni przy Lazurowej miała kosztować 39 mln zł. Dla porównania: za most pieszy z bulwarów na Pragę zapłacimy 121 mln zł, przy czym nie zarobi on ani złotówki.

(dg)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij

15.10.2021 11:03 #Marian
Po co basen? Są przecież w Berlinie. Kasa potrzebna jest na kładkę dla Solorza i zwężanie ulic.
15.10.2021 11:56 #Kebab
Chyba coś nie pykło ze spełnianiem obietnic peło.
15.10.2021 13:14 #Hermann
Jak się takie rzeczy czyta to się nabiera ochoty, żeby tzw. włodarzom naTRZASKAĆ po pysku przy pierwszej możliwej sposobności... Nóż się w kieszeni otwiera.
15.10.2021 13:16 #lideksynubeka
Winne nie są obietnice, ale elektorat PO, który w nie wierzy. Każdy, kto używa mózgu wie, że ta ekipa spitoli wszystko.A teraz małorolni myślą, że na terenach po Tesco będzie park....
15.10.2021 13:19 #jelokowy
I dobrze. W linii prostej jest już pływalnia Wat na ul.Kartezjusza 1. Jeśli kasy będzie za dużo, to potrzebny jest pływalnia na Jelonkach czy Chrzanowie .
15.10.2021 13:35 #jkk
Podejrzewam, że koszt budowy pływalni na dzień dzisiejszy to, co najmniej, 80 mln złotych. I trudno jest ocenić jak wysoki on się stanie za kilka miesięcy. Czy w zaistniałej sytuacji basen ma szanse powstać? Chyba nie wcześniej niż szkoła na Chrzanowie, a działkę pod tę szkołę kupowali przedstawiciele połączonych sił koalicji rządzący Bemowem w poprzedniej kadencji. Spitolić wszystko potrafi każda ekipa.
15.10.2021 14:07 #zjelonek
#jkk napisał(a) 15.10.2021 13:35

Spitolić wszystko potrafi każda ekipa.
Problem w tym że na Bemowie jest ciągle ta sama ekipa , tylko pod innym szyldem
Ale skoro większość ciągle wybiera tych samych to uszanujmy demokrację.
15.10.2021 14:09 #wwa
Wyzerować tzw. Janosikowe to starczy na 10 pływalni i tunel pod Dw. Wschodnim!
15.10.2021 16:13 #lideksynubeka
E tam.Rafalala nie ściaga 100tys podatków od nieruchomości i jęczy,że nie ma forsy. Po wyzerowaniu Janosikowego do obecnych 36 p.o dyrektorów w Ratuszu dorzuci następnych 36 i na żadną pływalnię ani tunel nie starczy. Starczy na zajęcia z masturbacji dla dzieci w przedszkolach. Co podpisał elgiebetowcom
15.10.2021 19:13 #jkk
Zjelonek. Działkę pod szkołę na Chrzanowie kupiono za czasów koalicji PO-PiS, burmistrzem był człowiek z PiS. O ile się nie mylę, za rządów tejże koalicji podjęto decyzje o budowie basenu. Czy będziemy mieć pretensje do następnej ekipy rządzącej krajem, że nie buduje centralnego lotniska, portu w Elblągu czy miliona samochodów elektrycznych? Bądźmy obiektywni, nie wszystko da się zrobić, kołdra jest coraz krótsza. Każdy z nas widzi inne priorytety, mnie też widzi się piękny basen na działce przy Lazurowej, działka jest gminna ale są do niej roszczenia (na tyłach budynku PBM przy Batalionów Chłopskich) i niewiele można zrobić. Szkoła mogłaby powstać w idealnej dla niej lokalizacji przy Batalionów, ale popełniono błąd (vide początek mojego wpisu). Rozumiem potrzeby innych, trudno jest mi jednoznacznie ocenić podejmowane decyzje w skali całego miasta, mogę tylko mieć nadzieję, że przy ich podejmowaniu wyważa się wszystkie argumenty za i przeciw.
REKLAMA
15.10.2021 19:18 #obserwator01
#jkk napisał(a) 15.10.2021 19:13

mogę tylko mieć nadzieję, że przy ich podejmowaniu wyważa się wszystkie argumenty za i przeciw.
Ha ha ha. W mieście rządzą księstewka, które przeciągają linę, pośrodku której wisi sakiewka.
15.10.2021 19:33 #Jelonkowy
Basen jest już w Berlinie. Budowanie w Warszawie to megalomania. Podpisano prezydent Czajkowski.
15.10.2021 22:58 #Nietwojinteres
Ake pisowskich pojebków tu naniosło. Żenada.
15.10.2021 23:52 #Przemiasty
Przy szkole 316 na Szobera miał być basen już w planach z lat 70 tych(jest narysowany w projekcie szkoły ) przy budowie osiedla, ale jakoś dziwne że nikt o tym już nie pamięta a wstępnie wybudowano przygotowania do basenu
16.10.2021 09:05 #lideksynubeka
Przecież powyżej już Ci napisano, że basen jest w Berlinie, więc na Szobera nie powstanie. Będzie hostel lgbt
16.10.2021 17:26 #Leon
20 tysięcy za wpis w necie dla patocelebrytki Wolszczak to się znalazło. Jak mi Czaskoś 20 tysięcy zapłaci to też będę trsmwajem jeździł.
16.10.2021 20:44 #***** **
Od czasu awarii Czajki, POwcy znajdują jakąś perwersyjną przyjemność w myciu się w odchodach Rabieja. I po co rząd marnował pieniądze na naprawę rury?
16.10.2021 23:15 #Kiciuś
Basen to obiektywnie nie jest w tym miejscu rzecz pierwszej potrzeby, szczególnie że jest na Wacie i na Nowym Bemowie. W okolicy brakuje supermarketu/dyskontu. Taka jest prawda i każdy mieszkaniec Starego Bemowa, Grot, okolic Dywizjonu 303, Lazurowej, Kocjana Wam to powie. Jest drogi Lewiatanik, Żabka i nic więcej. Najbliższa Biedronka jest na Szobera, lub na Wrocławskiej. Prawdziwą pierwszą potrzebą tego rewiru jest SUPERMARKET.
17.10.2021 23:22 #TGO
#jelokowy napisał(a) 15.10.2021 13:19

I dobrze. W linii prostej jest już pływalnia Wat na ul.Kartezjusza 1. Jeśli kasy będzie za dużo, to potrzebny jest pływalnia na Jelonkach czy Chrzanowie .
Pływalnia na WAT jest dla studentów i pracowników WAT - wieczorami mogli korzystać również "cywile", ale w wakacje jest i tak zamknięta na cztery spusty. Nie wpuszczali też nikogo "z miasta" przez cały ubiegły rok.
17.10.2021 23:34 #TGO
#Kiciuś napisał(a) 16.10.2021 23:15

Basen to obiektywnie nie jest w tym miejscu rzecz pierwszej potrzeby, szczególnie że jest na Wacie i na Nowym Bemowie. W okolicy brakuje supermarketu/dyskontu. Taka jest prawda i każdy mieszkaniec Starego Bemowa, Grot, okolic Dywizjonu 303, Lazurowej, Kocjana Wam to powie. Jest drogi Lewiatanik, Żabka i nic więcej. Najbliższa Biedronka jest na Szobera, lub na Wrocławskiej. Prawdziwą pierwszą potrzebą tego rewiru jest SUPERMARKET.
Na całym Bemowie jest 1 basen miejski (gdy 0na mniejszej Woli są bodajże 4). Panuje tu nieopisany ścisk- na 6 torów 4 są notorycznie zajęte przez naukę pływalnia. Tymczasem Biedronek masz tu jak na łące + do tego Lidle, Kaufland i pomniejsze sklepiki.
Ps. Mieszkam przy tej działce i zdecydowanie bardziej wolę basen niż sklep.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA