REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

wypadki

 

Autobus wypadł z mostu Grota

  25 czerwca 2020

Autobus wypadł z mostu Grota
źródło: G. Pietruczuk

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek po bielańskiej stronie przeprawy w ciągu S8.

REKLAMA

Informację o wypadku otrzymaliśmy 25 czerwca około godz. 12:45. Z niewiadomego powodu autobus linii 186 firmy Arriva jadący w kierunku Szczęśliwic przejechał przez barierkę mostu Grota-Roweckiego na dojeździe do węzła z Wisłostradą. Autobus może w tym miejscu jechać z prędkością maksymalnie 70 km/h. Pojazd wypadł z jezdni, po czym rozerwał się na przegubie. Przednia część spadła na nasyp wiaduktu, a następnie osunęła się na ciąg pieszo-rowerowy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, autobus był stosunkowo nowy i kierował nim doświadczony kierowca.

W momencie wypadku na pokładzie autobusu znajdowali się pasażerowie. Jedna osoba zginęła, ponad 20 zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest dziecko, które zostało zabrane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Rannych jest tak dużo, że przy Wisłostradzie został zorganizowany szpital polowy. Kierowca przeżył wypadek; jest przytomny.

Prezydent Rafał Trzaskowski na wieść o wypadku przerwał kampanię wyborczą na północnym Mazowszu i wraca do Warszawy.

Policja prosi o kontakt przejeżdżających trasą S8 lub Wisłostradą kierowców, którzy byli świadkami wypadku.

REKLAMA

AKTUALIZACJA - godz. 14:30

 • - Kierowca był trzeźwy i jest przytomny - mówi wojewoda Konstanty Radziwiłł. - Wszystkie służby zdają egzamin niezwykle sprawnie.

 • Na miejscu są 23 zastępy straży pożarnej, pracujące nad odessaniem z autobusu gazu. W dalszej kolejności pojazd zostanie rozcięty.

 • Policja informuje, że do wypadku doszło najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia kierowcy.

 • Na miejscu wypadku są już prezydent Rafał Trzaskowski i burmistrz Grzegorz Pietruczuk. Prezydent miasta uda się następnie do Szpitala Bielańskiego, by porozmawiać o ewentualnej pomocy ze strony samorządu.

 • ZTM skierował na trasy objazdowe dwanaście linii. 112, 132, 134, 156, 414, E-9 jadą na lewy brzeg Wisły przez most Skłodowskiej-Curie, a następnie wracają na trasy przez Wisłostradę i trasę S8 (Armii Krajowej). 114 w kierunku Młocin kursuje Jagiellońską, mostem Gdańskim, Słomińskiego, al. Jana Pawła II i Broniewskiego. 118 jedzie Jagiellońską, mostem Gdańskim, Szymanowską, Sanguszki i Wisłostradą. Linie 186, 326, 705, 735 kursują Jagiellońską, mostem Gdańskim, Słomińskiego, Popiełuszki i Słowackiego. 518 zostało skierowane na trasę przez Jagiellońską, most Gdański, Słomińskiego, Międzyparkową i Bonifraterską.

  REKLAMA

  AKTUALIZACJA - godz. 14:45

  Jak udało nam się ustalić, jedna osoba jest w bardzo poważnym stanie, pięć kolejnych - w stanie ciężkim. W sumie ranne zostały 22 osoby.

  REKLAMA

  AKTUALIZACJA - godz. 15:00

  Ratusz uruchomił specjalną infolinię dla rodzin osób, które ucierpiały w wypadku (tel. 22 277-55-60).

  AKTUALIZACJA - godz. 15:20

  Warszawski ratusz podaje, że pięć osób nie odniosło większych obrażeń. 17 poszkodowanych przebywa obecnie w szpitalach, m.in. Bielańskim, Praskim, na Lindleya i na Solcu, a jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem do kliniki w Grodzisku Mazowieckim.

  Trwają przygotowania do podniesienia autobusu, którego część znajduje się na moście. Służby zabezpieczają teraz tył pojazdu, z którego trzeba wypompować gaz. Trwa także ustalanie przyczyn zdarzenia.

  (lm)

 •  

  Czytaj na ten temat

  Komentarze (1)

  # Eugeniusz

  26.06.2020 09:15

  Kierowca autobusu to bardzo odpowiedzialna i obciążająca psychicznie praca w trudnych warunkach, dlaczego więc nie przysługuje tym pracownikom prawo do wcześniejszej emerytury?? Podczas gdy w budżetówce zawody uprzywilejowane, ktoś może przesiedzieć tylko 25 lat za biurkiem i na emeryturkę.. Rocznie na emerytury 'resortowe' wydajemy 17.3 mld zł !!!
  więcej na forum

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najnowsze informacje

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

  Artykuły partnerskie

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Kup bilet

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Znajdź swoje wakacje
  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Polecamy w naszym pasażu

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA