REKLAMA

Puls Warszawy

różne »

 

Auto źle zaparkowane? "Niech kierowcy zostawiają numer"

  23 maja 2018

alt='Auto źle zaparkowane? "Niech kierowcy zostawiają numer"'
źródło: ZDM

Jak zapobiec nieporozumieniom, związanym z nieprawidłowo zaparkowanymi autami, stojącymi np. na remontowanych drogach? Wolski radny ma pomysł.

REKLAMA

- Podczas licznych remontów dróg czy czasowych wyłączeń miejsc do parkowania ze względu na rozmaite wydarzenia, regularnie dochodzi do problemów z zaparkowanymi samochodami - zwraca uwagę Kamil Giemza, radny Woli. - Samochody te są odholowywane albo narażone na uszkodzenia, albo pozostawione przeszkadzają lub uniemożliwiają wykonanie prac remontowych.

Radny proponuje...

W ubiegłym miesiącu do takiej właśnie sytuacji doszło podczas frezowania Jana Kazimierza. Media w całej Polsce prezentowały zdjęcie samochodu marki Renault, wokół którego właśnie wymieniono asfalt na świeży. Jak zapobiegać takim absurdalnym zdarzeniom?

Radny Giemza proponuje następujące rozwiązanie: podczas rejestracji pojazdu lub kupowania abonamentu na parkowanie kierowca zostawia urzędnikom numer telefonu, dzięki czemu możliwe jest szybkie przekazanie prośby o przestawienie samochodu - np. na czas remontu drogi.

- To dobry pomysł, bo taka baza numerów mogłaby się przydawać także w bardziej codziennych sytuacjach, np. przy źle zaparkowanym aucie, które kwalifikuje się do holowania - czytamy w komentarzu na portalu społecznościowym. - Strażnik mógłby wykonać ostrzegawczy telefon, zanim samochód zostanie odholowany.

Zapraszamy na zakupy

...drogowcy odpowiadają

- W przypadku działań na nasze zlecenie dokładamy wszelkich starań, aby informacja o konieczności przestawienia pojazdu docierała do mieszkańców z odpowiednim wyprzedzeniem - czytamy w odpowiedzi Łukasza Puchalskiego, dyrektora Zarządu Dróg Miejskich. - Nie ma możliwości wprowadzenia obowiązku podawania numeru telefonu przy okazji procedowania wniosku, np. o wydanie abonamentu.

Pomysł radnego Giemzy budzi szczególne wątpliwości wobec wprowadzenia tzw. RODO, czyli unijnego "ogólnego rozporządzenia o ochronie danych". Na jego mocy przepisy o ochronie danych osobowych zostały znacznie zaostrzone.

- Informacje o utrudnieniach czy zmianach w organizacji ruchu są przekazywane za pośrednictwem bezpłatnego Warszawskiego Systemu Powiadomień, prowadzonego przez Miejskie Centrum Kontaktu - pisze dyrektor Puchalski. - WSP to usługa dla użytkowników aplikacji 19115, dostępnej na smartfony lub w formie bezpłatnych sms-ów po zapisaniu się na stronie warszawa19115.pl. System na bieżąco dostarcza informacji z różnych obszarów życia miasta. Mieszkaniec może wybrać interesujące go kategorie, np. drogi, oraz dzielnice, których mają dotyczyć powiadomienia.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# GiemzaIdźDoKorwina

24.05.2018 12:05

Panie radny-nie z nami te numery!A później będziecie nam Platfusy wysyłać jakieś sms-y polityczne.Na Bemowie już tak było.Naczelnik wykorzystał bazę dane z telefonami komórkowymi mieszkańców i wykorzystał je do walki politycznej.A jak ma się do tego RODO?

# Wolna Wola

24.05.2018 12:59

To ten radny Kamil "albo grubo alco wcale" Giemza co szaleje po mieście Audi TT?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe