REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Puls Warszawy

inwestycje »

 

21 pociągów w drodze. "Największy zakup w historii"

  21 maja 2018

alt='21 pociągów w drodze. "Największy zakup w historii"'
źródło: materiały prasowe

Ponad 310 mln zł netto zapłaci Szybka Kolej Miejska za nowy tabor, który dostarczy bydgoska Pesa.

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

- To największy zakup w historii naszego kolejowego przewoźnika - mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydent Warszawy. - Nowe pociągi znacznie zwiększą możliwości przewozowe spółki i pozwolą na uruchomienie kolejnych aglomeracyjnych połączeń, m.in. Śmieci uderzą nas po kieszeni Śmieci uderzą nas po kieszeni W drugiej połowie roku wchodzi w życie ustawa śmieciowa. Najważniejsza zmiana to fakt, że od 1 lipca władze miasta będą miały obowiązek zorganizować odbiór naszych śmieci. Odchodzi kwestia podpisywania umów na wywóz odpadków, ale trzeba będzie za to zapłacić. do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego. Co ważne, będą pierwszymi w SKM z bezpłatnym dostępem do Internetu dla pasażerów.

W ciągu dwóch lat od podpisania umowy do Warszawy trafi 13 pociągów, z czego osiem będzie pięcioczłonowych a pięć - czteroczłonowych. Podstawowe zamówienie obejmuje także dostawę symulatora jazdy, przeszkolenie pracowników oraz gwarancję na 15 lat. Pozostałych osiem pociągów SKM otrzyma do końca 2023 roku. To największy zakup w historii przewoźnika, należącego do warszawskiego samorządu. Wartość zamówienia podstawowego to 310,5 mln zł netto.

Internet na pokładzie

- Elfy II będą klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi Krystyna Pękała, prezes SKM. - Zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, hotspoty Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylatory AED.

Nowy tabor pozwoli na wydłużenie pociągów kursujących w godzinach szczytu oraz uruchomienie nowych połączeń po zakończeniu prac remontowych i modernizacyjnych. Elfy II trafią do zaplecza na Szczęśliwicach, którego modernizacja zakończyła się w ubiegłym roku. Wyremontowano wówczas m.in. 400-metrową halę przeglądowo-naprawczą, wybudowano myjnię dla pociągów oraz budynek socjalno-biurowy. Koszt robót wyniósł 44,9 mln zł netto.

(red)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Komentarze (1)

# zjelonek

22.05.2018 08:56

Naprawdę warto płacic podatki w Warszawie - dzięki nim nowymi pociągami będa mogli dojeżdżać mieszkańcy Pruszkowa i Ożarowa, a my , mieszkańcy Jelonek będziemy dalej się dusić w tramwajach i autobusach , bo do tej pory nie zbudowano żadnej z planowanych 12 lat temu stacji
więcej na forum

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 1olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 3olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 1bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA