REKLAMA

Targówek

różne »

 

Amfiteatr i boisko w parku Wiecha? Na razie monitoring

  27 października 2014

alt='Amfiteatr i boisko w parku Wiecha? Na razie monitoring'
Teatr Rampa

Trwają warsztaty dla mieszkańców w ramach konsultacji społecznych dotyczących planu zagospodarowania okolic parku Wiecha. Na razie wiadomo, że ratusz dzielnicy wystąpi do władz miasta o założenie monitoringu.

REKLAMA

Konsultacje odbywają się w Teatrze Rampa. W ostatnich uczestniczył burmistrz Grzegorz Zawistowski, a nad sprawnym przebiegiem czuwały Ludwika Ignatowicz ze Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Środowiska Mieszkaniowego Odblokuj i Joanna Mizerska z Centrum Komunikacji Społecznej. Dotyczyły mającej 40 hektarów powierzchni ograniczonej od północy ulicą Handlową, od wschodu Myszkowską, od południa Tykocińską i Ossowskiego, a od zachodu Ossowskiego i Handlową.

Amfiteatr a może boisko?

W spotkaniach brał udział m.in. Piotr Sawicki, architekt i urbanista, współautor wielu warszawskich planów miejscowych. - Co powinno się znaleźć w parku Wiecha? Może amfiteatr, nowoczesny plac zabaw, boisko, kawiarnia, altanka, dom kultury, miejsce piknikowe ewentualnie wybieg dla psów? Trzeba się zastanowić, czy park powinno się ogrodzić. A co ze stadionem GKP Targówek? - pytał podczas spotkań, wskazując na rozwiązania w innych miejscach Warszawy. Jak choćby park Górczewska na Bemowie, gdzie powstał amfiteatr, kawiarnie, a na obrzeżach ogrodzone boiska.

Kup bilet

To, co jednym pasuje, innym przeszkadza...

Życzenia mieszkańców są rozmaite. Jak opowiadał kierownik administracji osiedla Targówek Andrzej Osiński, z jednej strony zainteresowaniem cieszą się ławki, stoły do ping-ponga czy boiska do koszykówki. Parkowanie budzi wiele emocji: dla jednych miejsc jest zbyt mało, dla innych za dużo - twierdzi Monika Komorowska. Z drugiej jednak szybko pojawiają się przeciwnicy takich rozwiązań argumentujący, że niektórzy korzystają z nich "w sposób niewłaściwy", zakłócając reszcie spokój.

- Powszechna jest też obawa przed możliwością dopuszczenia przez plan zbyt intensywnej zabudowy wokół parku. Mieszkańcy martwią się obniżeniem standardu życia przez zasłanianie światła, zmniejszenie powierzchni zielonych czy likwidację miejsc parkingowych. Właśnie parkowanie budzi wiele emocji: dla jednych miejsc jest zbyt mało, dla innych za dużo - mówiła Monika Komorowska, socjolog i architekt zajmująca się konsultacjami społecznymi związanymi z przestrzenią miejską.

- Mieszkańcom wyraźnie brakuje przestrzeni do działań społeczno-kulturalnych, myślimy o scenie letniej. Czekamy na Zintegrowany Program Rewitalizacji na lata 2014-2020 dotyczący m.in. części Targówka Mieszkaniowego, która jest również objęta planem miejscowym. Wiele interesujących pomysłów pojawiło się w ramach budżetu partycypacyjnego. Realizowana będzie m.in. obwodnica parku i osiedla - poinformowała pani socjolog.

W listopadzie powinien powstać pakiet propozycji skierowanych do konsultacji społecznych, których drugi etap przewiduje się na okres od marca do czerwca przyszłego roku.

Na razie dzielnicowi radni chcą wystąpić do kolegów z miejskiego ratusza o pieniądze na zamontowanie monitoringu w parku. Lepszy rydz niż nic.

mac

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe