REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje »

 

Rozpoczął się remont Trasy Łazienkowskiej na prawym brzegu

  19 kwietnia 2023

alt='Rozpoczął się remont Trasy Łazienkowskiej na prawym brzegu'
źródło: UM Warszawa

Kilka dni temu rozpoczęły się pierwsze prace budowlane poprzedzające modernizację wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Bajońską i Paryską. W pasie dzielącym jezdnie al. Stanów Zjednoczonych budowane są "przewiązki", czyli przejazdy z jednej jezdni na drugą, oraz tymczasowe przystanki autobusowe. Prace zakończą się w pierwszej połowie maja.

REKLAMA

Jedną z dróg objazdowych w trakcie przebudowy wiaduktów będzie Trasa Siekierkowska. W środę 12 kwietnia drogowcy zaczęli budowę dodatkowego pasa przy zjeździe z trasy na Wał Miedzeszyński w stronę centrum Warszawy.

Remont Trasy Łazienkowskiej

"Modernizacja oznacza budowę dwóch nowych, spełniających wysokie standardy techniczne wiaduktów drogowych Trasy Łazienkowskiej nad ul. Trasa Łazienkowska: rusza remont wiaduktów. Będą duże utrudnienia Trasa Łazienkowska: rusza remont wiaduktów. Będą duże utrudnienia
W weekend 28-30 stycznia rozpocznie się przebudowa wiaduktów nad Łazienkami Północnymi.
Bajońską i Paryską. Ma też ograniczyć hałas drogowy w rejonie al. Stanów Zjednoczonych. Dlatego na odcinku od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej powstaną ekrany akustyczne, a nawierzchnia jezdni zostanie wymieniona na cichą" - zapowiada warszawski ratusz.

Dzięki nowemu oświetleniu oraz zmianom w oznakowaniu droga stanie się bezpieczniejsza. Ponadto wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych zostanie dosadzonych ponad 70 drzew, które wraz z drzewami już rosnącymi utworzą obustronne szpalery. Pojawi się blisko 15 tysięcy dodatkowych krzewów, liczne byliny, pnącza oraz trawniki.

Modernizacja będzie wymagać wyłączenia z ruchu wiaduktu znajdującego się po stronie północnej. Jego zamknięcie planowane jest w ciągu kilku tygodni. Zostanie wtedy wprowadzony dwukierunkowy ruch samochodów na południowej jezdni al. Stanów Zjednoczonych od rejonu Kanału Wystawowego do rejonu wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Wałem Miedzeszyńskim.

Zapraszamy na zakupy

Utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej

Autobusy nie zmienią tras. W trakcie modernizacji pierwszego z wiaduktów - z wyłączeniem okresu niezbędnego na wymianę nawierzchni - będą nadal jeździły w kierunku Śródmieścia jezdnią północną aż do przystanku Saska. Następnie zjadą na stronę południową i znajdujący się tam wiadukt.

Miejsca, w których pojazdy indywidualne oraz autobusy będą przejeżdżały przez pas dzielący jezdnie al. Stanów Zjednoczonych, to przewiązki. Ich budowa ruszyła 12 kwietnia, a zakończy się w pierwszej połowie maja. Przewiązki powstaną w czterech lokalizacjach: w rejonie Kanału Wystawowego, ul. Międzynarodowej, ul. Saskiej i w rejonie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ul. Wał Miedzeszyński. W tym czasie wybudowane będą też dwa tymczasowe przystanki autobusowe.

Prace związane z budową przewiązek i przystanków wymagają zamykania fragmentów lewych pasów ruchu na obydwu jezdniach al. Stanów Zjednoczonych - od rejonu Kanału Wystawowego do wiaduktów nad Wałem Miedzeszyńskim. Wyłączenia rozpoczęły się 12 kwietnia, wprowadzane są sukcesywnie wraz z postępem robót i zakończą się w pierwszej połowie maja. Na każdej jezdni w rejonie prowadzonych prac dostępny będzie jeden pas dla ruchu ogólnego i buspas.

REKLAMA

Objazd Trasą Siekierkowską

W trakcie modernizacji wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ul. Bajońską i Paryską główną drogą objazdową będzie Trasa Siekierkowska. Aby ułatwić kierowcom zjeżdżającym z Trasy Siekierkowskiej włączanie się do ruchu na ul. Wał Miedzeszyński, wzdłuż jezdni Wału Miedzeszyńskiego w stronę centrum, powstanie dodatkowy pas.

Jego budowa wymaga czasowego zamykania jednego pasa jezdni Wału Miedzeszyńskiego w stronę Pragi w rejonie zjazdu z Trasy Siekierkowskiej. Wyłączenia będą wprowadzane poza godzinami szczytów komunikacyjnych i zaczną się po 24 kwietnia.

REKLAMA

Remont potrzebny na wczoraj

Wiadukty nad Paryską i Bajońską są użytkowane od 1974 roku i z powodu złego stanu technicznego wymagają przebudowy. Prace obejmą również przebudowę sieci wodociągowej, gazowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Pojawi się nowoczesne oświetlenie uliczne oraz nowy system odwodnienia drogi.

Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest Warbud. Ich koszt to 88,7 mln zł. Umowa z wykonawcą zawarta została 13 grudnia 2022 r. i przewiduje realizację inwestycji w ciągu 30 miesięcy, z czego pierwsze cztery miesiące to czas przygotowania do rozpoczęcia robót budowlanych.

Modernizacja wiaduktów nad ul. Paryską i Bajońską jest kolejnym etapem przebudowy Trasy Łazienkowskiej. Dotychczas wyremontowany został most przez Wisłę, estakady na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim oraz wiadukt na Przyczółku Grochowskim. Do marca 2024 roku potrwa przebudowa dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Przewidywana całkowita wartość inwestycji to 106 mln zł, z czego 101 mln zł pochodzi z rządowej dotacji.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# MarcinNNNN

21.04.2023 14:26

To idealnie się zgrali z remontem tunelu średnicowego :D
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024