REKLAMA

Targówek

interwencja »

 

Absurd w parku Wiecha. Urzędnicy proszą psy o uszanowanie ciszy nocnej

  24 stycznia 2023

alt='Absurd w parku Wiecha. Urzędnicy proszą psy o uszanowanie ciszy nocnej'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Budżet obywatelski teoretycznie ma spełniać życzenia mieszkańców, jednak często to, co jest dobre dla jednych, niekoniecznie jest dobre dla drugich. Tak właśnie się stało z psim wybiegiem w parku Wiecha. Okoliczni mieszkańcy Targówka skarżą się na szczekanie psów wyprowadzanych nocą.

REKLAMA

Jak przekonywał w 2020 roku autor zgłoszonego w ramach budżetu obywatelskiego projektu dla parku Wiecha, wybieg był dla tej części Targówka niezbędny.

Psi wybieg na Targówku

- Przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, jak również podniesie się poziom czystości trawników. Biorąc pod uwagę liczbę psów wychodzących na codzienne spacery na skwer Wiecha, zapotrzebowanie na stworzenie wybiegu w tej okolicy jest ogromne. Na Bródnie chcą kilku metrów chodnika. ZDM: "Nie da się" Na Bródnie chcą kilku metrów chodnika. ZDM: "Nie da się"
Ułożenie kawałka chodnika - wydawać by się mogło, że to sprawa do załatwienia od ręki. Okazuje się jednak, że w niektórych okolicznościach to skomplikowana inwestycja, której Zarząd Dróg Miejskich nie jest w stanie przeprowadzić.
Obecnie właściciele psów nie mają miejsca, gdzie mogą spuścić psy ze smyczy bez obawy o ich i innych bezpieczeństwo. Najbliższe miejsce, gdzie psy mogą się wybiegać, znajduje się w rejonie Bródno-Podgrodzie - pisał Sebastian Jankowski, autor pomysłu.

Pod jego pomysłem podpisało się blisko 1200 mieszkańców. Przed rokiem na powierzchni ok. 1200 m2 zostały zatem urządzone dwie ogrodzone strefy dla psów. Mniejszy teren przeznaczony jest do swobodnego wybiegu, zaś na większym czworonogi mogą się wyszaleć, gdyż zlokalizowano tu tor przeszkód, składający się ze stołu, platformy, tuby, pierścieni, slalomu, równoważni, drążka do przeskakiwania i kładki.

W strefach dla psów są również ławki, toalety dla zwierząt i kosze. Od początku założeniem projektu było, aby psi wybieg dostępny był dla wszystkich całodobowo. Teren został oświetlony przez dwie latarnie solarno-hybrydowe.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Narzekają na hałas

- Mieszkańcy bloków usytuowanych w pobliżu psiego parku znajdującego się na terenie parku Wiecha skarżą się na hałasy psów w godzinach nocnych - zwróciła uwagę na problem radna Marta Borczyńska, która oczekuje od władz dzielnicy skrócenia godzin otwarcia.

Jak poinformowała wiceburmistrz Dorota Kozielska, do regulaminu psiego wybiegu w parku Wiecha został wprowadzony zapis o treści: "Prosimy o zachowanie ciszy w godz. 22:00-06:00." Na ile będzie to skuteczny zapis? Czas pokaże.

- Bez wyłączenia oświetlenia po 22:00 niewiele się zmieni. To ono zachęca do odwiedzania tego miejsca po zmroku. Psy to tylko zwierzęta. Zawsze będą szczekały podczas zabawy, a czasem nawet się gryzły, jak się nie polubią. Żaden dodatkowy wpis do regulaminu nie pomoże, bo psiarze to często ignoranci, a jeśli nawet chcieliby tego przestrzegać, to musieliby chyba kagańce swoim pupilom zakładać. Wierzycie, że tak się stanie? - przekonuje nas jeden z odwiedzających to miejsce.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (10)

# pZz

24.01.2023 09:59

Ciekawe co to ta cisza nocna. Co do psow, to nalezy je wychowac i wytresowac. W normalnym kraju szanujacym prace obywateli i ich prawo do odpoczynku wlasciciel psa zaklocajacego mir domowy dostaje mandat.

# Kgjfjf

24.01.2023 14:27

Udomowione koty zabijają w samym USA 25000000 ptaków rocznie. Przybliżając w Polsce wyszłoby ok 50mln. Koty powinny zostawać zamknięte w domostwach pod karą utylizacji. Zagrażają przyrodzie zabijając zwierzęta dla zabawy.

# Kgjfjf

24.01.2023 14:28

Zabrakło zera. To 2 i pół miliarda.

REKLAMA

# Bródno

24.01.2023 14:41

#Kgjfjf napisał(a) 24.01.2023 14:27
Udomowione koty zabijają w samym USA 25000000 ptaków rocznie. Przybliżając w Polsce wyszłoby ok 50mln. Koty powinny zostawać zamknięte w domostwach pod karą utylizacji. Zagrażają przyrodzie zabijając zwierzęta dla zabawy.

Pełnią w ten sposób rolę, jaką dała im matka natura. Chodzi ci po głowie nadmierna populacja ptaków, myszy i szczurów?

# TGK

25.01.2023 00:16

W polskim ustawodawstwie, termin ciszy nocnej nie jest określony - wymóg stosowania się do ciszy i powstrzymywanie od hałaśliwych zachowań to wynik jedynie prawa zwyczajowego - przyjętej i akceptowalnej praktyki, którą uznaje doktryna i orzecznictwo sądowe.
Więc zwyczaj zwyczajem, a psiarze psiarzami. To w ogóle jakiś inny podgatunek.

# Wredny Kocur

25.01.2023 10:52

Mieć psa mieszkając w mieście......

REKLAMA

# monia55

25.01.2023 19:05

Mieszkańcom przeszkadzają psy a umieszczone 100m. dalej nieogrodzone boisko do kosza i jego nocni użytkownicy nie wzbudzają irytacji? W sezonie od wczesnej wiosny do (czasami zimy) szczególnie latem odmóżdżeni sportowcy nic sobie nie robią z ciszy nocnej i często zaczynają grać po 23 w nocy.. Niezrozumiała jest dla mnie motywacja ignorantów, którzy przychodzą z piłką do kosza o 1 w nocy i dudnią ludziom pod oknami, śmiejąc się i pokrzykując, nawołując do siebie, jakby był biały dzień.. Psy to przy tym pikuś :)

# kocur

25.01.2023 19:32

To prawda, nie ma nic bardziej irytującego niż szczekający pies w nocy. A im mniejszy tym więcej hałasu robi. Oczywiście to nie jest wina psów tylko ich właścicieli, którzy widzą tylko czubek własnego nosa.
Poza tym pies w blokach... no błagam...

# Pies

30.01.2023 21:35

To nie absurd, to zwykła przyzwoitość ludzka.

REKLAMA

# Barbara S.

24.03.2023 11:06

Mieszkam przy wybiegu, władze dzielnicy, osiedla i spółdzielni mieszkaniowej nie reagują na listy mieszkańców. Problem rozwiązałoby zamykanie wybiegu na noc (takie rozwiązanie jest stosowane w innych dzielnicach Warszawy), ale arogancja władz dzielnicy jest porażająca, samorząd nie spełnia funkcji do których został powpołany, zamiast rozwiązywać poroblemy, je generuje.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024